Jaki Olej-płyn hamulcowy-płyn chłodniczy

Awatar użytkownika
Cycek

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2015, 10:32
Imię: Maciej
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 16V
Województwo: pomorskie

Jaki Olej-płyn hamulcowy-płyn chłodniczy

#1

Nieprzeczytany post autor: Cycek »

Witam. Chciałbym sie dowiedziec od starszych i bardziej doświadczonych użytkowników jaki olej , płyn hamulcowy oraz chłodniczy najlepiej stosowac do Astry G 1.6 16V 101km w sekwencji gaz ?

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Ja mam z Motula wlane wszystko.:
Inugel pomarańczowy w chłodnicy, DOT 5.1 w hamulcach i Motul X-cess 8100 5w40 w silniku.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Z tańszych olejów syntetycznych możesz wlać Dexos 2 5W30. Był wlewany fabrycznie w Oplach.

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Do układu hamulcowego stosujemy DOT 4, a nie wyższe odpowiedniki. W przypadku płynu hamulcowego wyższa liczba nie koniecznie oznacza to, że wszystko jest lepsze i się nadaje. Płyn do chłodnicy jakikolwiek, chociażby Petrygo. U siebie mam Prestone. Nie ma większej różnicy. Jeśli chodzi o olej, to ciężko powiedzieć. Jaki stosujesz obecnie ?
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Dagos

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2015, 1:07
Imię: Sylwester
Auto: Kadett E, Astra G
Silnik: C18NZ, Z16XEL
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Dagos »

Wcześniej sprawdził bym jaki był zalany olej, Płyn chłodniczy Borygo, Petrygo itp. Ogólnie ja używam płynu o kodzie G12 czyli do samochodów z rocznika 96-01 koloru czerwonego. Płyn Hamulcowy DOT 4 bo jest stosowany powszechnie. Szukaj kartki ze zmiany oleju w swoim samochodzie gdzieś pod maską lub naklejona kartka na słupku przy drzwiach kierowcy.

Awatar użytkownika
Cycek

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2015, 10:32
Imię: Maciej
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 16V
Województwo: pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Cycek »

Obecny olej to Dexos 2 5W30. Płyn chłodniczy Borygo niebieski , ale z tego co przeczytałem tutaj i dalej w internecie to raczej zamienie na G12 jak wspomina użytkownik wyżej dla roczników 96-01 . Hamulcowy prawdopodobnie jest DOT 4 o ile dobrze pamiętam . Może zadam durne pytanie , lecz spróbuje . Czy jest jakiś sposób rozpoznania typu p.hamulcowego ?

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Nie. Jedynie typ. Są 2 rodzaje płynów, jedne takie jak sok jabłkowy "słomkowe", inne są zielone z jakąś tam bazą mineralną czy czymś - do skod i VW. Poczytaj o tym więcej, bo ja dobrze nie wiem. Ale one nie są mieszalne. Bo generalnie płyn hamulcowy to nic innego jak olej hydrauliczny - DOTy się mieszają, ale to są syntetyki.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Dagos

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2015, 1:07
Imię: Sylwester
Auto: Kadett E, Astra G
Silnik: C18NZ, Z16XEL
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Dagos »

Akurat lepiej nie próbować mieszać :P Czasami jest tak, że się dwa różne płyny hamulcowe zgryzą i jest problem.

TheStalkerGS

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 14 wrz 2014, 22:50
Imię: Marcin
Auto: Astra G '98
Silnik: X16XEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: TheStalkerGS »

a co do oleju - ja mam od zakupu mineralny za co przy wizycie u różnych mechaników dostaje opinie że tu powinien syntetyk śmigać i nie rozumieją ludzi co leją minerale... na olejach się nie znam, nie wiem czemu tak mówią, czy po to by zaoferować mi drogą wymiane całości ?
Obrazek
ASTRA KLUB POLSKA

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Mineral to juz ostatecznosc do slinikow co maja juz wykupione miejsce na zlomie. Wymiana oleju powinna kosztowac zawsze tyle samo jedynie cena oleju wchodzi w gre. Original GM u mnie kosztuje okolo 100zl za 4l srednio polecany ale juz lepszy niz mineral i pewnie Lotos.

Co do plynow hamulcowych to sa tez bezbarwne ostatnio widzialem z K2, a i plyn hamulcowy to nie olej hydrauliczny :lol: Rozmawialem z ludzmi co robia przy ukladach hydraulicznych ;)
kupie podłokietnik przód astra g

ODPOWIEDZ