czyszczenie czujnika

Awatar użytkownika
agat91

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:36
Imię: Adam
Auto: Astra G 1,7CDTI
Województwo: mazowieckie

czyszczenie czujnika

#1

Nieprzeczytany post autor: agat91 »

Witam

Chcę wyczyścić czujnik MAP (błąd P0105). Jakim preparatem najlepiej to zrobić żeby go nie uszkodzić?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Tam generalnie nie ma jakiegos syfu zbytniego bo po pierwsze masz przecie filtr powietrza co nie. Po drugie to tylko oliwa z odmy moze na niego trafic. A jesli chodzi o jakiekolwiek czyszczenie to jakis psik psik typu wd40 zalatwi sprawe. Mozna ewentualnie wspomoc sie miekkim pedzelkiem szkolnym.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

wd40 bym nie używał bo to oleiste jest
ja bym użył benzyny ekstrakcyjnej lub jakiegoś czyścika tarcz hamulcowych
zawsze lepiej używać czegoś co nie zostawia śladu po sobie

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ja wczorja w sasiada AH 1.9 cdti 150 KM robilem przeglad auta wlasnie dpf, map sensor wezyki itd. Wypalanie wymuszone trwalo chwilke bo dpf byl czysty. Wezyk jeden pekniety od podcisnienia. Drobne problemy z turbo bo gruszka codzi ladnie na pdocisnieniu ale przy logu dynamicznym juz sa momenty ze zamiast żądanego 240 k czyli 2400 mB bylo dosc dlugo np 2200 mB lub 2530mB. Wywala kontrolke pomaanczowa autko z kluczem. No i blad w sterowniku stosowny. Po rozgrzaniu auto juz chodz i jako tako ze potrafi nie wywalic bledu. Turbo do zrzutu i czyszczenia ale ja czasu nie mam w tej chwili na to.

Map sensor mam nawet pae fotek byl zawalony konkretnie sadza. Wymylem go wszystkim co mialem. Najlepiej sprawdza sie zwykla benzyna bo sadze rozpuszcza bardzo ladnie. pedzelek maly i wymylem ile sie dalo. na blysk nie bylo ale to nie istotne bo nie musi byc.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ