Uruchamianie pompy paliwa po zapłonie

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

Uruchamianie pompy paliwa po zapłonie

#11

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

kamil9480 pisze:QR_BBPOST Bo jak nawet po dwóch dniach postoju upuszcze ciśnienie zaworkiem w listwie to paliwo leci
jakie ciśnienie jest po tych 2 dniach ?
bo to ze pokaże się paliwo nie oznacza ze jest właściwe ciśnienie
nie zauważyłem w żadnym miejscu żebyś napisał jakie jest ciśnienie w układzie
mierzyłeś to ?

to ze silnik nie odpala ja chuck norris najczęściej jest spowodowane usterką elektryczną a nie paliwem

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

zaczal bym od odczytu bledow .jeżeli przy 100kikunastu postach nie wiesz jak to zrobić to mogę tylko ubolewać .diagnostyka to podstawa przy poszukiwaniu usterki .wskaze ci ew.slabe p-kty oprzyrządowania silnika !!!!!!!
a w tym przypadku nic-suchy opis objawow .nie jestem w stanie przez szklo monitora zdiagnozować tego za ciebie
Ostatnio zmieniony 04 lis 2018, 12:52 przez marian paszek, łącznie zmieniany 1 raz.
marpas 1954

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Cały układ jest szczelny. Nie mam jak zmierzyć ciśnienia ale po otwarciu zaworka na pompie nie 'kapie paliwo' tylko leci pod dużym ciśnieniem. Wszystkie czujniki pokazują prawidłowe wartości. Błędów nie ma. Instalacja LPG sprawna. Gaz nie ucieka podciśnieniem do kolektora. Listwa nie przepuszcza gazu. Na awaryjnym odpalaniu na LPG zapala odrazu.
Dlatego właśnie że wszystko jest sprawne pytałem o moda bo już nie mam ani siły ani chęci ani czasu na szukanie przyczyny
Ostatnio zmieniony 04 lis 2018, 21:17 przez kamil9480, łącznie zmieniany 2 razy.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

teraz kol dopiero pisze ze ma lpg . coz mogę powiedzieć -inst. lpg zatkala caly sterownik silnika na skutek niewlasciwej regulacji i to jest glowna przyczyna zlej pracy na pb . wystarczy dac gaz w podloge i krecic rozrusznikiem ok 10sek jednym ciagiem . jak zaskoczy tzn ze mamy winowajcę . trzeba zrobić reset sterownika . najbardziej prawdopodobna przyczyna jest zle ustawienie emulacji na lpg . w tym przypadku trzeba się dobrac do d...py gazownika .po resecie będzie wsio ok ale objaw po pewnym czasie znowu powroci jeśli inst.lpg będzie zle skonfigurowana . przerabiałem to u siebie kilkakrotnie zanim się polapalem w czym rzecz.reset będzie polegal na odlaczeniu aku na ok 5min.po ponownym podlaczeniu odpalić na pb i pozwolić silnikowi pracować na pb do wlaczenia i wylaczenia wentylatora .następnie jazda probna na pb min z 50km w roznych warunkach (jazda miejska i trasa . )dopiero potem lpg. sterownik musi się naumieć sterowac silnikiem zapomniałem dodac ze po podlaczeniu aku dobrze jest wlaczyci wylaczyc z 10x zapłon (nie odpalać )odpalać za 11x
u mnie zawsze dzialalo po takiej operacji az znalazłem wlasciwa konfiguracje inst lpg gazownik nie miał nic do gadania . regulacje prowadze sam i spalanie mam na poziomie 6,5-7l lpg na100km .silnik nie narzeka .zapomniałem dodac po resecie i odpaleniu silnika nie dotykać pedalu gazu do wlaczenia i wylaczenia wentylatora !!!!!!! kol nie ma czasu aby się tym zajac
to pozostaje z tym zyc!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 05 lis 2018, 2:55 przez marian paszek, łącznie zmieniany 4 razy.
marpas 1954

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Jest w profilu LPG. Odłączyłem całkiem gaz, butle, wtryskiwacze, sterownik i jeździłem na samej Pb przez kilka dni. Oczywiście po odłączeniu LPG odpisałem Aku na około pół godziny. LPG tu nie jest winowajcą napewno

Usunięty użytkownik 861235

#16

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Może regulator ciśnienia paliwa?
Ostatnio zmieniony 08 lis 2018, 18:06 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 4 razy.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

Digyl, nie pisz już po 4 piwkach bo watki sa pomieszane a dla osoby nie znającej budowy silnika mogą być nawet odstraszające . na 100% nie pomoga w zrozumieniu !!!
marpas 1954

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Jak już wspomniałem wszystkie jest sprawne i czujniki powymieniane łącznie regulatorem ciśnienia
Digyl pisze:QR_BBPOST Może regulator ciśnienia paliwa?
EDIT:
Ciekawe że zawsze jak pojawi się problem to połowa chce pomóc za co duży plus i wielkie dzięki a druga połowa podnosi sobie ego kwestionując czyjeś kompetencje.
Sprawa ma się następująco: założyłem na przewód od przekaźnika włącznik czasowy na 3 sekundy i podłączyłem po zapłonie, dokładnie tak samo jak światła dzienne i wszystko hula jak tralalala
Jeszcze raz dzięki tym co doradzili
Dzięki ;)
Temat do zamknięcia

ODPOWIEDZ