Uruchamianie pompy paliwa po zapłonie

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

Uruchamianie pompy paliwa po zapłonie

#1

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Siemanko szybkie pytanie...
Podsiada ktoś u siebie zamontowany jakiś MOD, dzięki któremu pompa paliwa włącza się po zapłonie na kilka sekund, a nie jak jest fabrycznie czyli z rozrusznikiem?

Zależy mi żeby coś takiego u siebie zamontować bo moje auto często stoi cały dzień a denerwujące jest to, że trzeba potem dłużej kręcić. W większości samochodów pompa startuje po zapłonie więc i w Astrze chcę mięć to samo. Ktoś coś doradzi?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Może po prostu wymiana filtra paliwa i sprawdzenie jakie ciśnienie daje Twoja pompa ? przerobiłem astrę f i astrę g z x16xel i nawet po 2 tygodniowy postoju obydwie odpalały bez dłuższego kręcenia, dochodził bym raczej co jest problemem,że musisz dłużej kręcić niż podpinał pompę paliwa żeby wcześniej startowała.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Szukałem i znalazłem nieszczelność którą naprawiłem. Paliwo jest na listwie wszystko jest szczelne i już nie chcę mi się szukać i przeglądać całego auta co kilka dni tylko założyć jakiś MOD i mieć święty spokój na resztę życia

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

zmieniłeś filtr paliwa ?

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Tak filtr jest nowy, swoją drogą pompa też. Ciśnienie też jest na listwie. Tak co drugie/trzecie odpalenie trzeba dłużej kręcić albo po postoju około 10 godzin

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

możesz jeszcze spojrzeć na ten zaworek z filmu [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; , lub zawór zwrotny paliwa przy pompie paliwa jeszcze można wymienić to tylko sugestie. Co do jakiegoś zmodzenia to możesz sobie pociągnąć kable i jakiś włącznik z przekaźnika pompy paliwa.Jeśli dobrze pamiętam jak się zepnie piny 30 i 87 z tego przekaźnika to pompa zaczyna działać, musiałbyś tylko pamiętać o wyłączeniu tego przy odpalaniu bo wtedy i tak pompa jest uruchamiana.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

mam 24letnia astre f z silnikiem x16sz .może stać miesiac w garażu i w każdych warunkach -lato -zima i temp nawet -20*C odpala max po wykonaniu 2obrotow walu .akumulator ma 7lat i się nawet nie zająknie, czekam na jakies mrozy aby stwierdzić ze nadeszla jego pora na odstawienie do krainy wiecznych lowow . .kol się zajmie oprzyrzadowaniem silnika a od pompy czas się odczepić . najprawdopodobniej gdzies jest niewielka nieszczelność powodujaca cofanie się paliwa do zbiornika . opel stosowal 2 systemy zasilania pompy .
1 pompa dobijala ciśnienie paliwa po wlaczeniu zapłonu a w 2 podawala paliwo dopiero po otrzymaniu impulsow z czujnika walu . .obydwa systemy sa OK pod warunkiem ze układ paliwowy jest szczelny .w przeciwnym wypadku będą cyrki i żaden mod nie pomoze !!!!!!!
marpas 1954

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Podrzuciłeś mi pomysł.
Przekaźnik czasowy np 3 sekundy wpiąć między piny 30 i 87 na takiej zasadzie jak podpina się światła dzienne.
Czyli włączę zapłon, pompa chodzi 3 sekundy i gaśnie a po uruchomieniu silnika działa normalnie
marek87mat pisze:możesz jeszcze spojrzeć na ten zaworek z filmu [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; , lub zawór zwrotny paliwa przy pompie paliwa jeszcze można wymienić to tylko sugestie. Co do jakiegoś zmodzenia to możesz sobie pociągnąć kable i jakiś włącznik z przekaźnika pompy paliwa.Jeśli dobrze pamiętam jak się zepnie piny 30 i 87 z tego przekaźnika to pompa zaczyna działać, musiałbyś tylko pamiętać o wyłączeniu tego przy odpalaniu bo wtedy i tak pompa jest uruchamiana.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

kol .lepiej nie kombinuj tylko dokladzie sprawdz kiedy ta pompa podaje paliwo . niestety ja przez szklo monitora tego nie ogarne!!!!!a twój opis usterki niewiele wnosi. auto ma dzialac tak jak to przewiduje instrukcja obsługi.wszelkie mody to typowa partyzantca !!!!! nie jesteś w w stanie sam ogarnąć to daj do elektryka i nie kombinuj jak kon pod gore .wiem ze to sa koszty ale może się okazac ze pewnego dnia nie odpalisz autka
Ostatnio zmieniony 03 lis 2018, 16:18 przez marian paszek, łącznie zmieniany 1 raz.
marpas 1954

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Dobrze kombinujesz tylko mówię że wszystko jest szczelne. Bo jak nawet po dwóch dniach postoju upuszcze ciśnienie zaworkiem w listwie to paliwo leci

ODPOWIEDZ