mechanizm wycieraczek..

geodetalublin

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 13 lis 2014, 9:24
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: X17DTI
Województwo: lubelskie

mechanizm wycieraczek..

#1

Nieprzeczytany post autor: geodetalublin »

Witam. Mam taki problem, wycieraczka od strony pasażera przestała dziać. Podniosłem podszybie i okazało się że cięgło się wypięło z "bolca". Po wpięciu bolca po pewny czasie sytuacja się powtórzyła. Dziś podjechałam do serwisu opla gdzie stwierdzono że należy wymienić cały mechanizm (1300 zł), a nie tylko cięgło. I teraz pytanie?Jak to naprawić za jakieś normalne pieniądze i czy jest sens zamontować zamiennik za 350 zł z 2 gwarancją?
Dziękuję za odpowiedz.

Awatar użytkownika
darlew

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2018, 10:52
Imię: darek
Auto: astra G
Silnik: z16xep
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: darlew »

Witam.
Miałem to samo. Ja przewierciłem całość, skręciłem śrubką z gumowymi podkładkami i śmiga ponad rok.
Pamiętam że trochę zabawy było i jest trochę luzu ale działa. Pewnie są inne sposoby ale ja użyłem to co miałem pod ręką. Koszt żaden no chyba że wliczymy w to piwko. :D

Pozdrawiam

geodetalublin

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 13 lis 2014, 9:24
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: X17DTI
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: geodetalublin »

Zamontowałem dziś nowy zamiennik ( 330 zł ) 2 lata gwarancji, zobaczymy jak długo wytrzyma......

po 3 dniach użytkowania mechanizm przestał działać, w poniedziałek reklamuję.............

mechanizm naprawiony, mechanizm się rozprogramował i wycieraczki nie wracały na swoje miejsce tylko zatrzymywały się w połowie szyby.

nowyendriu

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra g, astra J
Silnik: z14xep, a14net
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 6 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: nowyendriu »

Może to komuś pomoże.. mi też to cieglo spadło. Spialem na zwykła opaskę slimakowa (trytytki nawet metalowe nie dawały rade). Ponad rok i smiga:) koszt operacji 0zl, chyba że ktoś nie ma to 50gr w sklepie :) no chyba że ktoś srubokreta nie ma to +5 zl. Aso 1300zl... taaa- po co im naprawiać oni tylko wymieniają.

armo11

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 07 wrz 2017, 13:03
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: armo11 »

Temat jest dość prosty do ogarnięcia i nie kosztuje dużo.
[External Link Removed for Guests]

Można też kupić klipsy do wypadających ramion wycieraczek.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ