Wymiana głośników

Awatar użytkownika
Cyprin

Astro-maniak
Posty: 152
Rejestracja: 10 lut 2019, 10:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra G Caravan/Astra J ST
Silnik: Y17DT/A17DTR
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 8 razy

Re: Wymiana głośników

#11

Nieprzeczytany post autor: Cyprin »

Tak tez można, bez oklejania. Opcja z oklejaniem jest dla tych, którzy czasami podkręcają więcej basu :)

Awatar użytkownika
silvan

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2019, 18:17
Imię: Tomasz
Auto: Astra G kombi
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2003
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: silvan »

Witam. Szykuję się do wymiany grania w Astrze kombi. Radio idzie Sony DSX-A410BT a głośniki...
No właśnie. Na przód chcę dać to:
[External Link Removed for Guests]
plus to:
[External Link Removed for Guests]
Teraz kwestia tyłu. Zastanawiam się nad:
[External Link Removed for Guests] ponieważ z tyłu jeździ często żona z dzieckiem (a czasem ja z dzieckiem ponieważ nie idzie legalnie wyłączyć w dwójce tej cholernej poduszki pasażera :/ ) i chcę aby też mogli sobie posłuchać muzyki a jednocześnie zachować możliwość rozmowy między sobą. Zawsze mogę dźwięk przesunąć na przód kiedy jadę sam, ale kiedy jedziemy razem to coś na tył chyba warto mieć. Żona nie jest audiofilem, dzieciak też jeszcze nie więc nie musi tam być nie wiadomo co. Byle nie kaleczyło uszu. Mam na całość przeznaczone max 1k PLN. Czym najlepiej (i najtaniej) wygłuszyć drzwi? I tylko przednie, czy tylnie też?
Pozdrawiam :)

Usunięty użytkownik 830064

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

silvan pisze:
15 gru 2019, 19:54
Czym najlepiej (i najtaniej) wygłuszyć drzwi? I tylko przednie, czy tylnie też?
Mata bitumiczna z aluminium (na przykład rosyjskie stp są dobre), a na to pianka (zamknięte pory). Najtaniej wyjdzie jakiś zestaw na bitmat.pl.

Głośniki w tylnych drzwiach to najlepiej wyciszyć, żeby nie psuły ogólnego efektu, tak więc tylnych (bez "i") drzwi nie będzie po co wyklejać.

Awatar użytkownika
silvan

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2019, 18:17
Imię: Tomasz
Auto: Astra G kombi
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2003
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: silvan »

weuek pisze:
15 gru 2019, 22:01
Głośniki w tylnych drzwiach to najlepiej wyciszyć, żeby nie psuły ogólnego efektu, tak więc tylnych (bez "i") drzwi nie będzie po co wyklejać.
Dziękuję za odpowiedź w temacie wygłuszenia, ale mam wrażenie, że nie do końca doczytałeś co pisałem o głośnikach w tylnych drzwiach albo z niewiadomych dla mnie przyczyn postanowiłeś to zignorować. Obecnie mam głośniki fabryczne i jakiegoś pioniera w kieszeni, kiedy mam wyciszony tył to na tylnej kanapie nie słychać muzyki kiedy z przodu jest umiarkowanie głośno. Muszę zrobić głośniej żeby z tyłu coś słyszeli i to na tyle, że znowu nie da się swobodnie rozmawiać. Stąd pomysł żeby z tyłu coś wsadzić w drzwi jako tako grającego. I tak - mam świadomość, że z 13cm estradowego dźwięku nie wycisnę, ale z Misiem i Margolcią chyba dadzą radę? ;P No i dlatego pytam (mając tę świadomość) czy wyklejanie tylnych drzwi ma sens.

Usunięty użytkownik 830064

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Jak już zmieniasz głośniki, to wyklejenie to obowiązek.

Dla Misia i Margolci to nie ma sensu głośników wymieniać, zwłaszcza w tak mało wartym aucie.

Awatar użytkownika
silvan

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2019, 18:17
Imię: Tomasz
Auto: Astra G kombi
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2003
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: silvan »

weuek pisze:
15 gru 2019, 23:21
Jak już zmieniasz głośniki, to wyklejenie to obowiązek.
Dla Misia i Margolci to nie ma sensu głośników wymieniać, zwłaszcza w tak mało wartym aucie.
O, i jest odpowiedź na moje pytanie. A tak z ciekawości: wyjaśnij mi, proszę, co ma wartość rynkowa auta do wymiany głośników.

Usunięty użytkownik 830064

#17

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

A to, że w starym aucie lepiej zainwestować w zawieszenie albo opony niż w głośniki.

Awatar użytkownika
silvan

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2019, 18:17
Imię: Tomasz
Auto: Astra G kombi
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2003
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: silvan »

weuek pisze:
16 gru 2019, 7:53
A to, że w starym aucie lepiej zainwestować w zawieszenie albo opony niż w głośniki.
Ale to już mam zrobione. Zawieszenie półroczne, opony 5000km, hamulce dwumiesięczne... Dbam o to auto - żona i niemowlak ze mną jeździ. A że po blacharce został mi 1k to postanowiłem sobie sprawić ładniejsze granie. No ale chyba już odbiegamy od tematu. Dziękuję za poradę :)

Usunięty użytkownik 830064

#19

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Jeśli nigdy nie wyklejałeś matami, to ci jeszcze doradzę, żebyś się nie skusił na najtańsze (np. boll), bo one lubią się odkleić. Kiedyś w aso nakleili mi takie dziadostwo i długo zastawiałem się jak mi się szyba porysowała. Okazało się, że to mata się odkleiła od blachy drzwi, stwardniała na mrozie i porysowała szybę przy opuszczaniu/podnoszeniu.

A stp, po przywalcowaniu rolką, siedzi jak przygrzana.

Awatar użytkownika
silvan

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2019, 18:17
Imię: Tomasz
Auto: Astra G kombi
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2003
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: silvan »

weuek pisze:
16 gru 2019, 10:14
Jeśli nigdy nie wyklejałeś matami, to ci jeszcze doradzę, żebyś się nie skusił na najtańsze (np. boll), bo one lubią się odkleić.

A stp, po przywalcowaniu rolką, siedzi jak przygrzana.
Ok, będę miał na uwadze. Jeszcze raz dzięki.

ODPOWIEDZ