Astra G Bertone - tłumik środkowy

wrangler

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:04
Imię: Sebastian
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Astra G Bertone - tłumik środkowy

#1

Nieprzeczytany post autor: wrangler »

Siema, posiadam bertone z końcowym tłumikiem od irmschera (dwururka), lecz dźwięk mało mnie zadowala, jest on strasznie jakby metaliczny? Nie wiem czy brzmi on tak w oryginale, ale wpadłem na pomysł żeby go trochę *podrasować* i wywalić środkowy tłumik a w jego miejsce prostą rurkę. Robił ktoś z was już taki zabieg? Jest jakoś mega głośno czy do zniesienia? Albo oprócz tego irmschera mam drugą opcję aby wywalić końcowy mój aktualny kupić wm sport mugena tyle że jest on za krótki do bertony i byłaby potrzeba dospawać kawałek rurki żeby tłumik wystawał od spodu samochodu. Jak myślicie jaka opcja byłaby lepsza?
Per aspera ad Astra -- Przez ciernie do Gwiazd "Ardua prima via est" -- Początki są trudne

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

Odradzam wspawywanie rury, bez porównania lepszy efekt da strumienica jak już chcesz usuwać.
Obrazek

wrangler

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:04
Imię: Sebastian
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wrangler »

strumienica w miejsce kata tak ? jak wyglada sprawa z sondami ? bo czytalem ze moze byc kicha, ponoc wywala bledy caly czas
Per aspera ad Astra -- Przez ciernie do Gwiazd "Ardua prima via est" -- Początki są trudne

Awatar użytkownika
ramhell

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 09 paź 2011, 15:01
Imię: Rafał
Auto: Bertone
Silnik: ecotec
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Wdzięczny: 9 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ramhell »

wrangler pisze:
24 sie 2019, 14:11
strumienica w miejsce kata tak ? jak wyglada sprawa z sondami ? bo czytalem ze moze byc kicha, ponoc wywala bledy caly czas
Wywala coś z grzałka drugiej sondy, ale da się przyzwyczaić a auto przynajmniej pracuje bez najmniejszych problemów choć nie wiem czy nie jestem jakimś szczególnym przypadkiem.. ;)
Astra G Bertone

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

W miejsce katalizatora lepiej ale nie wolno i w takim przypadku trzeba też zmienić tłumik środkowy żeby nie zatykało zaraz po wyjściu ze strumienicy.

wrangler

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:04
Imię: Sebastian
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wrangler »

To jednak zrezygnuje ze strumienicy. Polecacie może coś innego na "fajny" dźwięk z rury :D? Chodzi raczej o basik jakiś lekki. Mam aktualnie tego irmschera no i nie jestem zadowolony. Polecacie jakieś może wm sporty fajne ze spoko dźwiękiem i w optymalnej cenie lub coś innego?
Per aspera ad Astra -- Przez ciernie do Gwiazd "Ardua prima via est" -- Początki są trudne

ODPOWIEDZ