Z40b, Z43L, Z2VU - Astra G Coupe

Awatar użytkownika
MrB

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2019, 21:33
Imię: Jędrek
Auto: G Coupe
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

Z40b, Z43L, Z2VU - Astra G Coupe

#1

Nieprzeczytany post autor: MrB »

Hej!

Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu poszukuje lewego przedniego błotnika do mojej Astry Coupe. Kod lakieru Z40b. Pierwsza próba zakupu zakończyła się niestety fiaskiem, gdyż błotnik zakupiony niby z kodem Z40b okazał się zupełnie nie pasujący kolorem do mojego auta...
Obrazek
Po długim research'u który przeprowadziłem w sieci, udało mi się znaleźć taką tabelkę :Obrazek
Udało mi się również ustalić, że Z2VU jest jakby "ciemniejszy" niż Z43L.

Zatem mam pytanie, może i banalne aczkolwiek po takim czasie poszukiwań już sam głupieję :oops: , czy orientuje się może ktoś z Was, czy to oznacza że Z40b ma dwa różne odcienie, czy też są to trzy zupełnie różne kolory?...

wrangler

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:04
Imię: Sebastian
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wrangler »

Powiem ci że gdy byłem w mieszalni po spraya z40b, przyniosłem im zaślepkę to mi powiedzieli, że ten kolor ma 3 odcienie i faktycznie przy mnie nawet go sprawdzała przy 3 różnych.
Per aspera ad Astra -- Przez ciernie do Gwiazd "Ardua prima via est" -- Początki są trudne

Awatar użytkownika
MrB

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2019, 21:33
Imię: Jędrek
Auto: G Coupe
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: MrB »

Hmm... To wychodziłoby na to, że zostało mi do sprawdzenia jeszcze to Z43L, bo to że Z2UV nie pasuje, widać w poście wyżej... Chyba przydałoby mi się ocenić "na żywo" czy odcień pasuje hmm, może jest ktoś z okolic Warszawy lub Białegostoku posiadający taką właśnie Bertone w Z43L i miałby ochotę się spotkać? :))

wrangler

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:04
Imię: Sebastian
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wrangler »

Nie łatwiej by Ci było zostawić ten co kupiłeś i oddać go do lakiernika żeby go polakierował na chociaż w jakimś stopniu podobny do twojego ?
Per aspera ad Astra -- Przez ciernie do Gwiazd "Ardua prima via est" -- Początki są trudne

Awatar użytkownika
MrB

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2019, 21:33
Imię: Jędrek
Auto: G Coupe
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: MrB »

Pewnie łatwiej, ale prawdopodobnie będzie się mocno rzucało w oczy jeśli polakieruje tylko błotnik. Rozmawiałem o tym z moim lakiernikiem, zaufany człowiek, dużo już mi robił w innych autach. Spojrzał na cały samochód i stwierdził że to taki lakier wieloodcieniowy, że żeby to wyglądało to trzebaby było przycieniować drzwi, maskę słupek i zderzak... Więc zdecydowanie wolę poszukać czegoś w moim odcieniu co będzie pasowało kolorystycznie. W końcu - ma to wyglądać a nie być tylko "łatwo" :D

Awatar użytkownika
MrB

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2019, 21:33
Imię: Jędrek
Auto: G Coupe
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: MrB »

Udało mi się wynaleźć w sieci całą Astre w z40b na części. Przejezdzałem akurat niedaleko więc postanowiłem zajechać i kupić błotnik bo akurat był dostępny i był zdrowy. Nie zapłaciłem dużo na szczęście, bo gdy po powrocie do domu przyłożyłem do Astry, okazało się że nie pasuje kolorystycznie. Jakby był bardziej "kremowo brązowy" niż złoty. I teraz już totalnie mam mindfuck. Błotnik z identycznym kodem koloru jak moje auto, wydaje się zupełnie inna częścią... Myślicie że mogę mieć na aucie np lakier Z43L (najjasniejszy że zlotych), mimo tego że na płytce jest wybite Z40B? Dodam także że z Vinu nie mogę dekoderem rozkodowac koloru, jest puste pole.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Poproś o wzornik lakierów w mieszalni. U nas nie robili problemów. Inna sprawa ze zakup uzywki nawet z identycznycm lakierem moze sie róznic. Auta sa eksploatowane w róznych warunkach, jeden bardziej wyblaknie inny mniej. Po to jest mieszalnia by dopasaowac, w innym przypadku wystarczyło by kupic wg kodu.


My wymielismy drzwi w audi, zakupione z identycznego rózniły sie, moze nie az tyle co u Ciebie na fotce, ale bez problemu można było wskazac te wymienione.

Awatar użytkownika
MrB

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2019, 21:33
Imię: Jędrek
Auto: G Coupe
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: MrB »

Dzięki za podpowiedź, w poniedziałek będę miał czas podjechać i taki wzornik spróbuję ogarnąć z jakiejś lakiernia w okolicy :D Wiadomo, auta są wieloletnie, niektóre były garażowane inne nie, jeździły w innym klimacie - wszystko ma wpływ na stan powłoki i stopień "wyblaklosci". Zdaje sobie sprawę że będzie widać różnicę w odcieniu i w pełni to akceptuje, jednak jest różnica między "różnymi odcieniami" a zupełnie innym kolorem elementów, a oba błotniki które przymierzalem, różnią się znacznie, nie odcieniem barwa. Podjadę po probnik i sprawdzę! :D

ODPOWIEDZ