Pluje olejem z odmy do tego zasysa powietrze do silnika!!!

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

Pluje olejem z odmy do tego zasysa powietrze do silnika!!!

#61

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Przyjemność kosztowała mnie 270 zł. Poza pokrywą nic nie miałem.

Awatar użytkownika
marek7997

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2016, 16:40
Auto: astra h
Województwo: lubelskie

#62

Nieprzeczytany post autor: marek7997 »

Witam wszystkich.Też od niedawna jestem posiadaczem asterki z silnikiem Z16XEP. W pokrywie na pewno jest membrana i jest ona wymienialna. Przypuszczam że na tym właśnie polega regeneracja pokrywy. Sprawdzę u siebie w jakim jest stanie. Narazie znalazłem tylko jeden sklep gdzie można ją dostać.

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#63

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Gdzieś na ebay wygrzebałem kiedyś, koszt koło 32$, OIDP.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
marek7997

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2016, 16:40
Auto: astra h
Województwo: lubelskie

#64

Nieprzeczytany post autor: marek7997 »

Nie. Znalazłem sklep,koszt to 25$ plus pewnie koszty wysyłki .Niewiem czy mogę podać tu link ,jeśli tak to go wstawie.

Wigo48

Astro-maniak
Posty: 265
Rejestracja: 09 gru 2015, 16:57
Imię: Wiesław
Auto: Astra H Z 1,6 XEP Twinport 2005
Województwo: łódzkie
Pomocny: 7 razy

#65

Nieprzeczytany post autor: Wigo48 »

Witam. Czy ktoś z tym problemem odmy wymieniał samemu pękniętą membranę ? link [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Jak udała się ta operacja? Mam podejrzenie, że przyczyną pobierania oleju 0,7 l na 1000km jest uszkodzona lekko ta membrana, Silnik pracuje poprawnie , nie falują obroty, nie gwiżdże, korek się odkręca normalnie, ale przez dziurkę po zdjęciu nakładki pokrywy zaworów lekko wciąga piankę kontrolną. Nie wiem czy ta membrana jest na pewno uszkodzona, czy tak jest w każdym silniku. Przecież gdyby miała w ogóle nie wciągać pianki - tak jak po tej naprawie, to wystarczyło by te dziurki zatkać.[External Link Removed for Guests]
Proszę wypowiedzcie się na ten temat, bo nie chciałbym niepotrzebnie zainwestować 300 zł na naprawę.

EDIT:
Mam prośbę do kolegów którym silnik nie bierze oleju, szczególnie do Przemty. Sprawdźcie proszę, czy po zdjęciu nakładki pokrywy zaworów i po pokryciu pianką otworu odmy silnik choć trochę zasysa piankę. Można użyć pianki do golenia, lub płynu do mycia szyb - to jest 5 minut roboty. Zależy mi na znalezieniu przyczyny pobierania oleju. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
BREKO

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, 12:42
Imię: Rysio
Auto: ASTRA H
Silnik: X16XEP
Województwo: zachodniopomorskie

#66

Nieprzeczytany post autor: BREKO »

Witam wszystkich jestem tu nowy ale mogę sie z wami podzielić doświadczeniem na ten temat ponieważ 3 lata temu przerabiałem ten temat Miałem ten sam problem z uszkodzoną membraną w pokrywie zaworów spróbowałem zakleić ten mały otworek odpowietrzający silikonem ale efekt był przerażający zaczeło mi wywalać olej uszczelkami i simeringami więc nie polecam .Potem żeby oszczędzić na kosztach kupiłem za 25 dolarów samą membranę na jakiejś ruskiej stronie firma nazywała się bersa albo coś takiego i ją wymieniłem .Pomogło problem znikł. Niestety po niecałym miesiącu membrama rozpuściła się i problem powrócił. Następnie wysłałem pokrywę do regeneracji do firmy w Ostrowcu Świętokrzyskim nazwy nie pamiętam .Kosztowało 270 złotych. Jak na razie jest zrobione ponad 47 tysięcy kilometrów i działa Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BREKO

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, 12:42
Imię: Rysio
Auto: ASTRA H
Silnik: X16XEP
Województwo: zachodniopomorskie

#67

Nieprzeczytany post autor: BREKO »

Witam ponownie znanlazłem nazwe tej firmy co mi regenerowali pokrywe zaworów w moim X16XEP. Nazywa sie MOTRONIC i strona www.pokrywy-zaworów.pl jestem 63 tysiące po regeneracji i jak na razie wszystko hula Pozdrawiam

robertsz

Astro-maniak
Posty: 411
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 24 razy

#68

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

Ja również mogę polecić tą firmę, byłem u nich osobiście. Nie byłem pewien czy membrana jest uszkodzona, występowało tylko część objawów. Umówiłem się telefonicznie, od ręki została sprawdzona pokrywa, wymontowana, naprawiona i zamontowana - jedyne co miałem swoje to nowa uszczelka. Oczywiście za montaż i demontaż musiałem dopłacić, ale równie dobrze jak ktoś chce zaoszczędzić parę złotych to można samemu na miejscu to zrobić. Przejechałem już ok 15 tyś km i wszystko jest ok.

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#69

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

a ile wam Astra brała oleju jak była uszkodzona membrana? u mnie też bierze olej.. i się zastanawiam czy remoncik trzeba zrobić, czy może jednak wystarczy ta membrana i np uszczelniacze ?!

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#70

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Przy uszkodzonej membranie masz jeszcze inne objawy. U mnie brała znikome ilości.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

ODPOWIEDZ