Pluje olejem z odmy do tego zasysa powietrze do silnika!!!

robertsz

Astro-maniak
Posty: 411
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 24 razy

Pluje olejem z odmy do tego zasysa powietrze do silnika!!!

#71

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

Ja pisałem, że miałem tylko część objawów - zasysało korek wlewu oleju i bagnet, a silnik pracował nierówno jakby sprężał gdzieś wewnątrz powietrze, potem następowało rozprężenie, wracał do normalnej pracy i tak w kółko. W momencie rozprężenia potrafiło zatrząść silnikiem tak, że dawało się to odczuć na lewarku zmiany biegów. Widać to było również po spalaniu chwilowym. Oleju praktycznie nie brał.

Awatar użytkownika
ROCHROCH

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2017, 23:06
Imię: ROCH
Auto: OPEL
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#72

Nieprzeczytany post autor: ROCHROCH »

Od kilku lat w warsztacie w którym pracuje sami naprawiamy pokrywy szef kupuje na ALLEGRO membrany rozbieramy pokrywe myjemy skladamy z powrotem .Często też się zdarza ,że trzeba wyrównać przylgnie zaworu membrany .Mamy do tego frez robiony specjalnie na zamówienie bez niego trudno to dobrze zrobić . Ważne też jakie membrany założyć .My od kilku lat kupujemy membrany produkcji holenderskiej od firmy która zajmuje się profesjonalnie regeneracją tych pokryw gdzieś w świętokrzyskiem. Membrany są po 199 na Alegro .Drogo ale zakładamy raz i jeszcze żaden klient nie wrócił . Przestrzegam przed kupowaniem chińskich podróbek za 40-50 zł po miesiacu albo dwóch reagują z olejem i się sklejają .Dwa lata temu szefostwo się na nich połakomiło kupili 20 sztuk chińskich i wszystkie w ciagu 5 miesięcy musieliśmy wymienić na holenderskie .Koszty wymiany i wstyd przed klientami- bezcenny. mamy klientów którzy na tych holenderskich porobili ponad 150 tyśięcy i nic sie nie dzieje .

Krzysiek499

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 12:24
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#73

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek499 »

Witam. Mam problem z Astrą H Z16XEP podejrzewam uszkodzoną membranę odmy w pokrywie zaworów. Nagrałem filmik, proszę o pomoc.

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#74

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Jakiej pomocy potrzebujesz? Ktoś ma przyjechać i zająć się sprawą za Ciebie? :D
W wątku jest dość dokładnie wszystko opisane, trzeba sobie tylko zadać trud przeczytania.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Krzysiek499

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 12:24
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#75

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek499 »

Przeczytanie wątku nie potwierdzi mi, że uszkodzona jest membrana, może jedynie nakierować że jest ona winowajcą dlatego dołączyłem filmik jak auto się zachowuje, żeby zweryfikować i potwierdzić moje przypuszczenia bo przecież nie będę oddawał auta do mechanika, który rozgrzebie samochód, weźmie pieniądze a nie zrobi-już miałem taki przypadek. A tam gdzie naprawiają pokrywy zaworów też mam trochę kilometrów.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2017, 9:10 przez Krzysiek499, łącznie zmieniany 1 raz.

Wigo48

Astro-maniak
Posty: 265
Rejestracja: 09 gru 2015, 16:57
Imię: Wiesław
Auto: Astra H Z 1,6 XEP Twinport 2005
Województwo: łódzkie
Pomocny: 7 razy

#76

Nieprzeczytany post autor: Wigo48 »

Z twojego filmu wynika na 99%, że to odma. Jeśli jeszcze wciąga korek to potwierdza diagnozę. Do zakładu regeneracji nie trzeba jechać jak jest daleko. Można im wysłać uszkodzoną pokrywę, lub wcześnie zamówić już inną zregenerowaną, za odpowiednią opłatą. Trzeba tam zadzwonić i się dogadać.

Krzysiek499

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 12:24
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#77

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek499 »

Problem rozwiązany, uszkodzona była membrana odmy w pokrywie zaworów. Przy okazji wyczyściłem przepustnice, była brudna, zaolejona i sporo oleju w dolocie.

maciej1486

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 mar 2013, 20:53
Imię: Maciej
Auto: Astra
Silnik: 1.6 16V
Województwo: kujawsko-pomorskie

#78

Nieprzeczytany post autor: maciej1486 »

Jak dobrac sie do tej membrany w 1.6 105KM
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 15:22 przez maciej1486, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysiek499

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 12:24
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#79

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek499 »

Zastanawiałem się jak to rozebrać ale zrezygnowałem bo bałem się, że połamię plastik przy demontażu. Wolałem oddać do regeneracji i do kogoś kto się na tym zna i ma sposób na wyjęcie bez uszkodzenia odmy.

esina

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2017, 18:12
Imię: Maciej
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#80

Nieprzeczytany post autor: esina »

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ