Pluje olejem z odmy do tego zasysa powietrze do silnika!!!

Awatar użytkownika
Saimek

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2014, 12:44
Imię: Szymon
Auto: Astra H 1.6 Twinport '07
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

Re: Pluje olejem z odmy do tego zasysa powietrze do silnika!!!

#51

Nieprzeczytany post autor: Saimek »

Witam

Astra H 1.6 z16xep silnik... te same problemy co wszyscy - po rozgrzaniu ogromna konsumpcja oleju i mocno falujące obroty..

najpierw "mechanicy" mówili, że sonda lambda itp itd. bo były błędy wcześniej na kompie też i że niby uboga mieszanka... ale jak zaczął znikać olej w ekspress tempie to wymyślali remonty silnika itp..

ale kompresja była (sprawdzał mechanik) więc pojechałem gdzie indziej... i tam mi powiedzieli że ssie powietrze spod pokrywy i korka się nie dało na ciepłym silniku odkręcić praktycznie i syczało z tej dziurki obok listy cewek...

no to pojechałem do mechanika zdemontował pokrywę.. wysłałem do firmy na allegro na renowację uszczelki.

Pokrywa wróciła, meechanik wymienił też uszczelkę pod pokrywą ale problem dalej jest. Już dużo mniej ssie bo da się korek zdjąć ale obroty dalej mocno falują i lekko zaciąga powietrze... co robić?

mogą to być jakieś uszczelniacze przy zaworach (albo popychaczach.. ktoś mi coś takiego mówił)... czy membrana się znowu uszkodzi jak będę jeździł teraz dalej ?

myślę o tym reduktorze w obwodzie odmy jeszcze bo powoli nie mam siły na to :(

Kazik30

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 17 wrz 2015, 21:06
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: śląskie

#52

Nieprzeczytany post autor: Kazik30 »

Ja założyłem reduktor ale martwi mnie jedna rzecz,że z podcisnienia zrobiło mi sie nadciśnienie pod pokrywą,wychodzi na to że kolektor zasysajac powietrze przez reduktor zamyka go i pokrywa się nie odpowietrza,może założyłem reduktor nie ta strona?albo jest za mocny 35mbar,ten podany przykladowo z aukcji ma 7 mbar.trochę się boję że mi wydmucha uszczelki,poza tym auto śmiga ok,a i bym zapomniał Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

wojtirz

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2015, 6:36
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: podkarpackie

#53

Nieprzeczytany post autor: wojtirz »

Pytanie z mojej strony. Czy w 1.8 jest także taka membrana w pokrywie? Bo może tutaj tkwi diabeł co mi olej kradnie z silnika na dobrze rozgrzanym :) Tylko że u mnie korek można normalnie odkręcić.

Awatar użytkownika
witek33

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2016, 11:55
Auto: Meriva A
Silnik: Z16XEP
Województwo: podlaskie

#54

Nieprzeczytany post autor: witek33 »

Witam Panowie jestem tu nowy i świeżym użytkownikiem Merivy A z takim silnikiem Z16XEP
Mam ten sam problem z membraną pokrywy kolektora co powyżej jest opisany,a chodzi mi czy panowie macie namiary tego fachowca co naprawia bo link podany wcześnie jest już nie aktywny.
I pytanie do tych co założyli reduktor od gazu na przewód do kolektora ssącego, Jak to sie sprawdza??
Co sadzicie o założeniu czegoś takiego jak kolega wcześniej wymienił?? [External Link Removed for Guests]

Kazik30

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 17 wrz 2015, 21:06
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: śląskie

#55

Nieprzeczytany post autor: Kazik30 »

Kolega zetaprobe pisał, że mu się dobrze sprawdza,zawsze można spróbować,dużo roboty nie ma,separator byłby fajna sprawą,gdyby odma była sprawna,bo chyba i tak wyciągnie przez to olej,ale mogę się mylić.Link do aukcji gdzie regenerują pokrywy [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
witek33

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2016, 11:55
Auto: Meriva A
Silnik: Z16XEP
Województwo: podlaskie

#56

Nieprzeczytany post autor: witek33 »

Witam, wykonalem właśnie ta operację z reduktorem od gazu na przewodzie z zaworu korbowego do przepustnicy jak zrobił to (zetaprobe), wynik wyszedł taki że olej wydostaje się spod korka do wlewu oleju. :-( Czy powodem może być słaby oring korka? Boje się jak go mocniej uszczelnienie czy czegoś nie uszkodzi. Przed złożeniem rozebralem ten zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej, niestety już tam ktoś szperal i wyrzuci wszystko z tego zaworka : membrane i sprężynę. Zastanawialem się nad założeniem tego [External Link Removed for Guests]
Może uda mi się zlokalizować ta odme gdzieś na pobliskim szrocie, bo nowa trochę kosztuje a sposób metodą prób i błędów wywalać w błoto kasy nie bede.

Awatar użytkownika
piotruś

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2015, 10:45
Imię: piotr
Auto: astra H
Silnik: 1.6 xep
Województwo: zachodniopomorskie

#57

Nieprzeczytany post autor: piotruś »

Witam wszystkich ponownie znalazłem link do firmy która dwa lata temu regenerowała mi zawór odmy w pokrywie w mojej Asterce. Na razie jest zrobione prawie 45tys. km i wszystko gra zobaczymy co będzie dalej. Dwóch moich kolegów też robiło u nich pokrywy i też jest dobrze Pozdrawiam wszystkich Opelmanów.WWW.POKRYWY-ZAWORÓW.PL

robertsz

Astro-maniak
Posty: 411
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 24 razy

#58

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

Witam,

no to dopadło i mnie (chyba). Na wolnych obrotach silnik zasysa powietrze - widać po wężach odmy jak się kurczą, co kilka sekund gdzieś coś przepuszcza, zatrzęsie silnikiem i wszystko wraca do normy. i znowu widać jak pompuje powietrze, wężę odmy się kurczą itd. Na komputerze widać po spalaniu jak w silniku spręża się powietrze, 0,7l/h, 0,8l/h, 0,9l/h, bum i znowu 0,7 0,8 itd Wyciągnąłem bagnet, zrobiło wielkie psssyyyyyy.. i na wyciągniętym bagnecie spalanie stoi na 0,7 l/h i zero wstrząsów. Jutro zrobię test zaworka w pokrywie zaworów.

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#59

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Dobra, jestem po zabiegu. Odma po regeneracji. Byłem u gościa w Ostrowi Mazowieckiej. Zrobił od ręki w ciągu 40 min. Co prawda w dwie strony 270km ale przynajmniej pojechałem, zrobiłem i nie miałem rozbabranego samochodu przez 3-4 dni. Wszystko poskładane, nic nie śwista nic nie gwiazda.

Kazik30

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 17 wrz 2015, 21:06
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: śląskie

#60

Nieprzeczytany post autor: Kazik30 »

No i ile taka przyjemność?uszczelke miales swoją?

ODPOWIEDZ