Jaki olej i filtr oleju

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Jaki olej i filtr oleju

#1031

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Obliczenia dedykowałem koledze znad Soliny :lol: . Wynik ,jak wynik - idzie w świat. A wiesz ile snajper robi obliczeń i uwzględnia poprawek ,aby z odległości 1,5-2,5 km trafić w celowany obiekt ? Dawidzie,nie pochwaliłeś się ile oleju pije Twoja maszyna.....a masz niemal identyczną jak moja.Wezmę poprawkę na żołnierskie obuwie (ciężkie) :) .
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 18:10 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#1032

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

W AH 1.8 wystarczy ze zrobisz pomiar w innym miejscu (lekkie pochylenie terenu) i te 10 ml idzie ..... Przerost formy nad trescia nie majaca pelnego pokrycia,jesli "czytasz z bagnetu". Tzw. wiedza bezużyteczna, "para w luft" Przepraszam Automat ,ale musialem to napisac.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#1033

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Automat pisze:QR_BBPOST Dawidzie,nie pochwaliłeś się ile oleju pije Twoja maszyna.....a masz niemal identyczną jak moja.Wezmę poprawkę na żołnierskie obuwie (ciężkie) .
Janek napisałem wcześniej, jak potrzeba to dolewam(fakt - but ciężki :lol: ), ile dokładnie nie wiem, wiem na pewno, że jak daje po garach na trasie to mogę dolać nawet 0,5-1l/1000 km i specjalnie się tym nie stresuję, choć nie ukrywam, że lepiej by było bez dolewek :twisted: , jeśli chodzi o miasto to nie mam pojęcia po jakim przebiegu muszę dolać bo nigdy nie jeżdżę samego miasta.
Wcześniej miałem AG też z tym motorem i dolewki były na tym samym poziomie.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 20:14 przez dawid75, łącznie zmieniany 1 raz.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#1034

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Maxiu pisze:QR_BBPOST W AH 1.8 wystarczy ze zrobisz pomiar w innym miejscu (lekkie pochylenie terenu) i te 10 ml idzie .....
Kolejny niewierny ;) -Aśka stała na płaskim....dla świętego spokoju sprawdzę poziomicą :lol: .Maxiu - lubię mieć dokładne informacje, nie przybliżone( przybliżone zaniżają jakość oceny poziomu zużycia oleju) .Zamiast krytykować, napisz ile oleju zużywa Twój silnik.Czytaj dokładniej,bo odczyt z bagneta był na samym końcu po ostatniej dolewce( i początku),po której zbierałem dane do obliczenia zużycia.Między odczytami z bagneta dolewano/dolano dokładną ilość oleju,który stopniowo się zużywał).Masz lepszą metodę,to ją udostępnij.
Maxiu pisze:QR_BBPOST Przepraszam Automat ,ale musialem to napisac.
Skoro to Twoja opinia,to nie przepraszaj.Nie musisz kochać matematyki.Ja poznałem w miarę dokładnie zużycie oleju i mam rzetelny punkt odniesienia do tego co mnie czeka w przyszłości.A co może czekać ? Jeszcze koledzy z dużymi przebiegami swoich silników nie przedstawili zużycia oleju.

EDIT:
Maxiu,nie chcesz mnie zrozumieć,nie nalegam,wybrałeś co Ci pasi. Ja Cię nie zmuszam do czytania,więc nie olewaj i moich intencji.Podałem sposób na przyzwoity pomiar i mam błąd pomiaru zdecydowanie mały .W marketach jak ważą to też są takie,że robią to z dokładnością do 4 miejsca po przecinku.Ma to sens ? Dla jednych nie,a dla innych tak.Jak Ci wynik nie pasuje to go sobie zaokrąglaj jak chcesz.Będę bardziej zadowolony,a nawet wdzięczny, jak podasz zużycie w swojej maszynie, o metodę pomiaru nie zabiegam :) .Tyle już napisałeś to dopisz jeszcze to jedno zdanie i przekaż swój wynik zużycia oleju.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#1035

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Automat pisze:QR_BBPOST Podany wynik pochodzi z zaokrąglenia
Automat pisze:QR_BBPOST lubię mieć dokładne informacje, nie przybliżone( przybliżone zaniżają jakość oceny poziomu zużycia oleju)

Janek specjalnie złapię cię za słowa.
Twierdzisz, że zaokrąglenie jest dokładnym wynikiem a nie przybliżonym, szczególnie na poziomie 0,001 l. ? :lol:
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 22:01 przez przemty, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#1036

Nieprzeczytany post autor: Automat »

No to łap kolego: zaokrąglenie jest dokładnym wynikiem o ile podasz odpowiednią liczbę miejsc po przecinku stosownie do wymaganej dokładności.Z podzielenia dwu liczb może wyniknąć nieskończona liczba cyfr po przecinku-mam Ci to drukować ? Dla dokładności 1% podawanie czwartego i dalszego miejsca po przecinku niczego nie wnosi.Podałem 3 miejsca po przecinku, uważasz to za błąd w sztuce ? Otrzymując wynik końcowy dążyłem do minimalizowania błędów związanych z określeniem jego prawdziwej wartości.Jak Ktoś tego nie pojmuje to niech nie bije piany(zwrot ogólny,nie do Ciebie :) ). Podałem wiarygodny wynik a koleżeństwo tego nie trawi. Coś mi się wydaje,że niektórzy chodzili na wagary ;) .
Proponuję już nie roztrząsać tego jak otrzymałem wynik zużycia oleju a podawać zużycia na swoich silnikach. Pogodzę się z tym,że będą to dane orientacyjne,a nie obliczone z dokładnością choćby 5 %.W tym zakresie najlepszy aparat matematyczny zastosował Dawid i szanuję informację,bo kolega wygenerował coś istotnego,co będzie mi przydatne.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 22:38 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#1037

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Automat pisze:QR_BBPOST zaokrąglenie jest dokładnym wynikiem o ile podasz odpowiednią liczbę miejsc po przecinku stosownie do wymaganej dokładności
Automat pisze:QR_BBPOST Podałem 3 miejsca po przecinku
Automat pisze:QR_BBPOST uważasz to za błąd w sztuce
Tak, bo wyniku do 4 miejsca po przecinku metodami poza laboratoryjnymi nie mogłeś otrzymać na parkingu...
Więc idąc dalej zaokrąglałeś liczbę, która nie mogła być rzeczywistym wynikiem
A więc otrzymałeś wynik przybliżony a nie dokładny Panie inżynierze... ;)

Ale mniejsza z tym - jak dla mnie czy spali ci 0,666 czy 0,668 na 1000 km to i tak jest kosmos... :D
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 22:47 przez przemty, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#1038

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Przemo jest późno,a ja na pewno podałem wynik do 3 miejsc po przecinku a nie 4-rech ;) .
Jak masz czas,to skup się i prześledź sposób pomiaru.Ciekawe jak sobie poradził Kopernik mając co miał :) .
Jak nie masz laboratoryjnych przyrządów to trzeba sobie radzić sposobem,aby zbliżyć się jak najmocniej do realnej wartości.Wynik jaki otrzymałem będzie odniesieniem do obserwacji dalszych zużyć oleju z biegiem kilometrów,po każdej wymianie oleju.Obserwacja tego trendu pozwoli na podejmowanie decyzji co i kiedy robić z silnikiem. Przykładowo sprzedać auto czy bawić się w remonty....albo z wyprzedzeniem szukać silnika z demontażu innego auta.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 23:05 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sliwa

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwie 2017, 10:19
Imię: Szymon
Auto: będzie G/H
Województwo: śląskie

#1039

Nieprzeczytany post autor: sliwa »

Cześć

Ostatnio stałem się posiadaczem astry h 1.4 z 2004, przebieg ~220.000km. Przed zakupem wymieniony został rozrząd oraz olej na 10w40 (nie wiem czy wcześniej taki też był lany :/). Od momentu zakupu występuje problem z popychaczami (diagnoza mechanika), które po prostu hałasują jak silnik się rozgrzeje. Zanim zabiorę się za ich kompletną wymianę, chciałbym sprawdzić czy to nie jest kwestia oleju i wymienić go na 5w30, czyli taki jaki rekomenduje GM. Pytanie czy nie jest to zbyt ryzykowane działanie, czy silnik się nie rozszczelni? Od wymiany przejechane około 650km, przez ten czas nie wziął ani grama oleju.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#1040

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Zalej Valvoline Maxlife 5W-30

EDIT:
sliwa pisze:QR_BBPOST które po prostu hałasują jak silnik się rozgrzeje
Tutaj jest hydraulika więc trochę dziwne, ze one hałasuje.
Ale wszystko jest możliwe tylko czy auto ma na 100% 220 kkm ?
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ