Szarpie Z16XEP

Awatar użytkownika
gagus7

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2011, 16:33
Imię: Gabriel
Auto: Astra
Silnik: X20XEV

Szarpie Z16XEP

#1

Nieprzeczytany post autor: gagus7 »

Witam mam problem z moja astrą czasami szarpie podczas jazdy na wolnych obrotach. Zczytałem błędy:
0301-Zapłon cylindra l - wypadanie zapłonów i tak do 304
0302
0303
0304
0314- single cylinder misfire detected
0171 52- za uboga mieszanka

Dodaj jeszcze ze zmieniłem świece i cewke jednak po wykręceniu świec 1 i 4 były okopcone.
Ktos może jaka jest przyczyna szarpania i tych błędów??

frost201

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 15 wrz 2011, 9:03
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Tarnobrzeg/ Kraków

#2

Nieprzeczytany post autor: frost201 »

Dołączam sie do tematu. mam astre III 1.6 twinport z tym samym oznaczeniem Z16XEP i mam ten sam problem. przy ruszaniu mimo bardzo ostroznego puszczania sprzegla auto szarpie. ten sam problem jest tez gdy podczas jazdy puszczam gaz a auto jest na biegu, zaraz po puszczeniu gazu auto mocno szarpnie. nie mam pojecia dlaczego tak jest. czy ktos wie co moze byc przyczyna ?

Awatar użytkownika
gagus7

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2011, 16:33
Imię: Gabriel
Auto: Astra
Silnik: X20XEV

#3

Nieprzeczytany post autor: gagus7 »

A świeci sie u cb check Engine ?? Jesli tak to odczytaj błędy. Chyba nikt nie wie co moze byc bo wszyscy tylko przegladaja temat

lukbn

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 wrz 2011, 11:27
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6

#4

Nieprzeczytany post autor: lukbn »

ja mam to samo ponizej 1 tys obrotów

Awatar użytkownika
gagus7

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2011, 16:33
Imię: Gabriel
Auto: Astra
Silnik: X20XEV

#5

Nieprzeczytany post autor: gagus7 »

U mnie jest to samo tylko w niskich obrotach. I chyba wiem co jest przyczyna opel to złom poprostu. Mam dwa opel jeden z x20xev i obydwa tak samo h... Moim zdaniem przyczyna jest branie oleju przez silnik przez co swiece sa z nagarem sonda podaje za uboga mieszanke przez zawartosc oleju w spalinach. Wyczyszcze jeszcze egr moze cos sie poprawi jednak trzeba sie pozbyc obydwu i zmienic marke :/

frost201

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 15 wrz 2011, 9:03
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Tarnobrzeg/ Kraków

#6

Nieprzeczytany post autor: frost201 »

nie ma zadnych błedow. wiec pytam czy ktos moze znac przyczyne.

Michas87

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2011, 20:32
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Michas87 »

Witam, mam podobny problem. Jak silnik jest zimny, to podczas ruszania samochód wpada w drgania (trzeba puszczać sprzęgło bardzo powoli, aby nie wystąpiły). Na ciepłym jest ok.
Podczas jazdy, w czasie odjęcia gazu też szarpnie 2-3 razy samochodem. Błędów nie ma, a jak wymieniałem ostatnio świece, to stare były w ładnym stanie.

Misiek38

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 21 cze 2009, 21:09
Imię: J23
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+Gaz
Lokalizacja: Wawa/Lublin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Misiek38 »

gagus7 pisze:U mnie jest to samo tylko w niskich obrotach. I chyba wiem co jest przyczyna opel to złom poprostu. Mam dwa opel jeden z x20xev i obydwa tak samo h... Moim zdaniem przyczyna jest branie oleju przez silnik przez co swiece sa z nagarem sonda podaje za uboga mieszanke przez zawartosc oleju w spalinach. Wyczyszcze jeszcze egr moze cos sie poprawi jednak trzeba sie pozbyc obydwu i zmienic marke :/
U mnie branie oleju i szarpanie skończyło się po zmianie podłączenia odmy, oryginalnie odma z pokrywy zaworów idzie do przepustnicy, u mnie jest ona poprowadzona od pokrywy zaworów pod filtr powietrza . Do tego zaślepiony jest Egr ale to w związku z założeniem instalacji gazowej która z EGR nie chciała współpracować - a może na odwrót.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2011, 0:02 przez Misiek38, łącznie zmieniany 1 raz.

frost201

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 15 wrz 2011, 9:03
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Tarnobrzeg/ Kraków

#9

Nieprzeczytany post autor: frost201 »

Czytałem kilka tematow z tym zwiazanych i wiekszość osob stwierdziła ze po wymianie cewki zapłonowej byl spokoj.. macie moze pomysł jak to mozna zdiagnozowac ?

Awatar użytkownika
Leonzio

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2011, 9:37
Ostrzeżenia: 1
Imię: Grzegorz
Auto: ASTRA III
Silnik: 1.6
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Leonzio »

Witam
U mnie jest ten sam problem przy ruszaniu tak jak piszecie (szarpanie).Wymieniłem już świece myslalem ze moze byc to przyczyna. Ale niestety nic nie pomogło. To chyba jakas wada tych samochodow tego modelu. Jakby ktoś sie z tym uporał z tym szarpaniem co konkretnie jest niech napisze

ODPOWIEDZ