Szarpie Z16XEP

LifeGuard

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 09 maja 2012, 9:20
Imię: Andrzej
Auto: Astra H
Silnik: 1,6 / Z16 XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 2 razy

Szarpie Z16XEP

#541

Nieprzeczytany post autor: LifeGuard »

herv pisze:QR_BBPOST Przejechałem również w okolicach 200km. Jest lepiej i to o wiele. Jak już wyżej pisano nie ma szarpan na 1 i 2 biegu. Może nawet spalanie okaże się lepsze

Co zauważyłem. Gdy jadę np z 110/120 puszczam gaz i auto hamuje silnikiem do np 90 i później dodaje gazu to jest mocne szarpniecie. Nie za każdym razem ale się to powtarza. To dość dziwne zjawisko które wcześniej nie występowało.
I tu pytanie? Egr się jakoś adoptuje ?
Skąd takie szarpniecia?
Oprócz kanalików były wymieniowe świece oraz pasek alternatora.
luzy na klapach w twinporcie... też to mam
Obrazek
[External Link Removed for Guests]

herv

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 30 maja 2015, 19:45
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

#542

Nieprzeczytany post autor: herv »

A luzy na klapach nie objawiały by się czasem klekotaniem ala diesel? Nie mam takich dźwięków..

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#543

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

herv pisze:QR_BBPOST A luzy na klapach nie objawiały by się czasem klekotaniem ala diesel?
tak na 100% objawia się rozklejenie górnej części kolektora-sam to przerabiałem, a co do klap zgodzę się,że może to być z nimi problem jak dodajesz gazu to nagle otwiera się klapka i silnik dostaje więcej mieszanki przez co jest nagłe szarpnięcie(jakby nie miała luzu to nie zamykałaby się całkowicie przy hamowaniu silnikiem)- przynajmniej tak to sobie tłumacze.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

akrystian

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:53
Imię: Krystian
Auto: ASTRA 2011 - 1.4 T - 140KM
Województwo: lubelskie
Pomocny: 1 raz

#544

Nieprzeczytany post autor: akrystian »

zetaprobe pisze:QR_BBPOST
akrystian pisze:To już sam nie wiem u mnie zdecydowanie najgorzej jest na zimnym. Może to pompa paliwa się kończy, albo egr się przycina. Błędów na razie nie mam ale wypadanie zapłonów ewidentnie występuje podczas gazowania mocnego na postoju. Świece widać nowe za granicą ktoś założył.
Po rozgrzaniu wczoraj można było sobie gazować itp, chodził i jeździł jak zegarek. A dziś z rana prychanie przy dodawaniu gazu i szarpanie podczas mocniejszego przyspieszania + okresowe wypadania zapłonu na biegu jałowym.

Zauważyłem, że coś dłużej kręci przy porannym rozruchu zanim zaskoczy.
Ewentualnie podmień listwę zapłonową, najszybciej to ona się kończy.

[External Link Removed for Guests]
Trafiony zatopiony. CEWKA ZAPŁONOWA.

herv

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 30 maja 2015, 19:45
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

#545

Nieprzeczytany post autor: herv »

Tylko dlaczego wcześniej nie miałem takich objawów przed czyszczeniem kanalow dolotu?
Jaki koszt sklejenia tego koletora może być? Drażni mnie to mocno.

Awatar użytkownika
patrykcyk1

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2018, 22:55
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#546

Nieprzeczytany post autor: patrykcyk1 »

Cześć! Macie może jakieś rady na nierównomierne przyśpieszanie na 1 biegu? Do 2 tyś ma pewne skoki w przyśpieszaniu... Zauważyłem również że z rana na dłuższym ssaniu przy niższych temperaturach silnik chodzi tak jakby lepiej, da się spokojnie jeździć (po niedzielnemu) , natomiast w środku dnia jest zupełnie inaczej a mianowicie Asterka szarpie i kanguruje. Sprzęgło, skrzynia, rozrząd, olej, filtry, cewka, świece wszystko wymienione, pozostała przepustnica i cała sprawa z egr związana. W czym tu szukać jeszcze rozwiązania problemu? :roll: Może luz zaworowy który nie był sprawdzany przeze mnie? aktualnie 179 tyś na liczniku, nie wiem ile oryginalnie :lol:
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 22:41 przez patrykcyk1, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#547

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

@Patrykcyk1 - najprościej zacząć od EGRa... odłącz wtyczkę z EGR, jak będzie lepiej to wina EGRa (uszkodzony, zabrudzony)

Usunięty użytkownik 857091

#548

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Przepływówke sprawdzałeś?

Solo86

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:30
Imię: Kamil
Auto: Astra H 1.6 Twinport '04
Silnik: Z16XEP
Województwo: łódzkie

#549

Nieprzeczytany post autor: Solo86 »

Jestem po wymianie sprzęgła. Poprzednie było już na wykończeniu, niemniej jednak kangurowanie czasem nadal występuje przy ruszaniu. Bądź tu mądry... Poduszki pod silnikiem niby w porządku. Ale to podskakiwanie strasznie wkurza. :twisted:
Ostatnio zmieniony 04 paź 2018, 11:33 przez Solo86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
patrykcyk1

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2018, 22:55
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#550

Nieprzeczytany post autor: patrykcyk1 »

U mnie właśnie też te kangurowanie występuje... Jedyna bolączka jaka jest do naprawy :lol: Tylko albo aż :cry: W tym miesiącu moja Astra stoczy walkę z EGR :) Czyszczenie kanałów dolotowych, egr i przepustnicy, zobaczymy jaki będzie tego efekt :?

ODPOWIEDZ