Szarpie Z16XEP

Wigo48

Astro-maniak
Posty: 265
Rejestracja: 09 gru 2015, 16:57
Imię: Wiesław
Auto: Astra H Z 1,6 XEP Twinport 2005
Województwo: łódzkie
Pomocny: 7 razy

Szarpie Z16XEP

#551

Nieprzeczytany post autor: Wigo48 »

Gwarantuję, że się zdziwisz jak auto zacznie jeździć jak nówka. Brak szarpania, zmniejszenie spalania o 0,4, 0,5 l i cichsza praca. Od czasu czyszczenia przejechałem już 4 tyś, więc mogę tak powiedzieć.

Awatar użytkownika
patrykcyk1

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2018, 22:55
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#552

Nieprzeczytany post autor: patrykcyk1 »

Nabieram nadziei na sukces :) Od zakupu już 7 miesięcy tak jeżdżę, od tamtego czasu pojawiło się kilka rzeczy do wymiany między innymi cewka i świece po zakupie bo wypadał zapłon na którymś cylindrze więc poszło, rozrząd i wszystkie płyny z filtrami wymienione, potem padło łożysko w skrzyni biegów więc też poszła do grobu a przy okazji wymiany skrzyni wymieniłem sprzęgło. Po tych naprawach było lepiej lecz dalej było kangurowanie i szarpanie przy zmianie biegów (o dziwo na ssaniu pracuje lepiej przy niższych temperaturach) Ostatnio zrobiło się ciszej po wymianie opon na wielosezon bo letnie były sparciałe :roll: Mam nadzieję że będzie tak jak piszesz i kangurki z szarpaniem ustąpią. Jedyne jeszcze co przychodzi mi na myśl to luzy zaworowe ale czy ja wiem czy ma to jakieś znaczenie? Wolałbym zrobić auto i pojeździć przynajmniej 3 lata i się jeszcze cieszyć niż wkurzać na kangury :lol:

Solo86

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:30
Imię: Kamil
Auto: Astra H 1.6 Twinport '04
Silnik: Z16XEP
Województwo: łódzkie

#553

Nieprzeczytany post autor: Solo86 »

Także mam w planach sprawdzić luzy zaworowe, jednakże nie powinno mieć to takiego wpływu na szarpanie silnikiem, żeby całe auto podskakiwalo. I to tylko przy ruszaniu. Także to raczej coś poduchami silnika, choć niby dobre, a może tuleje sanek...

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#554

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

też mi podskakuje przy ruszaniu, szczególnie jak nie jest rozgrzany.. po rozgrzaniu to mija.. nie wiem, poduszka jakaś? sprzęgło było wymieniane 50k km temu więc świeże.. może wysprzęglik? bo to nie jestem pewien czy wymieniono (poprzedni własciciel to robił)

Solo86

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:30
Imię: Kamil
Auto: Astra H 1.6 Twinport '04
Silnik: Z16XEP
Województwo: łódzkie

#555

Nieprzeczytany post autor: Solo86 »

Miałem wymieniony we wrześniu kompletny zestaw sprzęgła z wysprzęglikiem (Valeo) i niestety w temacie podskakiwania auta nic się nie zmieniło. A to występuje tylko przy ruszaniu i to raz na jakiś czas, nie stale. Pewnie musi wystąpić odpowiedni stosunek "ilości dodanego gazu" do poziomu puszczania sprzęgła. Ale na co się to przenosi to nie wiem...
Ostatnio zmieniony 08 paź 2018, 9:41 przez Solo86, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#556

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

a poduszki są ok ? sprawdzałeś ?

Solo86

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:30
Imię: Kamil
Auto: Astra H 1.6 Twinport '04
Silnik: Z16XEP
Województwo: łódzkie

#557

Nieprzeczytany post autor: Solo86 »

Mechanik który wymieniał mi sprzęgło, miał sprawdzić przy okazji poduszki, mówił że są w porządku. A raczej mu wierzę. Ale może jednak się myli.

Awatar użytkownika
kamilAH

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2015, 19:07
Imię: kamil
Auto: Astra H
Silnik: z16xep
Województwo: małopolskie

#558

Nieprzeczytany post autor: kamilAH »

Witam mam podobny problem samochód z16xep szarpie mi budą jeżeli powoli puszczam sprzęgło przy ruszaniu na 1 i wstecznym biegu jeżeli sprzęgło puszczę szybko to samochodem nie trzęsie lub gdy sprzęgło puszczam tak bardzo powoli że nawet można by nie dodawać grama gazu przy ruszaniu, dodawanie gazu nie ma wpływu a nawet mam wrażenie że jak dodam więcej gazu to szarpie mocniej

Wigo48

Astro-maniak
Posty: 265
Rejestracja: 09 gru 2015, 16:57
Imię: Wiesław
Auto: Astra H Z 1,6 XEP Twinport 2005
Województwo: łódzkie
Pomocny: 7 razy

#559

Nieprzeczytany post autor: Wigo48 »

Od czyszczenia kanalików kolektora ssącego przejechałem ok 6 tyś i błąd znów się pojawił,ponieważ spala olej ok 1/1000. Auto jeździ prawidłowo bez szarpań i w dalszym ciągu pali mniej pb niż przed czyszczeniem. Błąd na razie skasowałem i zobaczę po ilu km znów się pojawi. Jeśli po mniej niż 500 operacja czyszczenia będzie powtórzona.

zetaprobe

Rekrut
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2015, 19:48
Imię: Andrzej
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 1 raz

#560

Nieprzeczytany post autor: zetaprobe »

Wigo48, od czyszczenia kanalików przejechałem jakieś 50 tys. km i nie ma kangurowania do tej pory. Spróbuj zalać PB98 i przegoń auto na drodze pozamiejskiej (obroty do czerwonego pola). Ale zanim to zrobisz sprawdź czy przypadkiem nie poszła Tobie odma w pokrywie zaworów - to tłumaczyłoby nagły wzrost spalania oleju.

ODPOWIEDZ