wolne obroty

conoor

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2013, 16:55
Imię: wojtek
Auto: astra J hatchback
Silnik: 1,6 115KM
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

wolne obroty

#1

Nieprzeczytany post autor: conoor »

witam -posiadam od niedawna astre III 1,6 105km ,mam pytanko odnośnie tego autka- jakie obroty powinna trzymać na biegu jałowym przy rozgrzanym silniku??!druga sprawa -nie jest to regułą jednak często sie zdarza ze obroty faluja w przedziale 500 -1100 tzn. przy hamowaniu spadają do ok. 400-500 potem rosną do 800 i falują w przedziale 800-1100 :? zaczyna mnie to irytować jednak wolałbym wydać kaske trafiając w sedno,może te astry mają jakiś słaby punkt pod tym względem ?!

gawron211

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2013, 23:49
Imię: pawel
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#2

Nieprzeczytany post autor: gawron211 »

Walczę z podobnym problem od dwóch miesięcy, sprowadzałeś jakie masz błędy. Obroty falują na zimnym i ciepłym silniku?

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#3

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

conoor pisze: 800 i falują w przedziale 800-1100 :?
Taki wzrost obrotów to może świadczyć o słabym akumulatorze lub ładowaniu. Miernik w dłoń i do dzieła :P
Jaki przebieg i czy z gazem czy bez?

conoor

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2013, 16:55
Imię: wojtek
Auto: astra J hatchback
Silnik: 1,6 115KM
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: conoor »

akumulator jak i ładowanie cacy,silniczek jest na benzynie i gazu nie widział,co do falowania i tych szarpań -nie ma znaczenia czy to zimny czy ciepły silnik, nie występuje to regularnie jednak dość często :cry: błędów żadnych nie wyłapuje a przebieg na dzień dzisiejszy to 118.000km.- sam juz nie wiem w co ręce włożyć

Awatar użytkownika
daniel6230i

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2015, 20:55
Imię: Daniel
Auto: Astra H Z18XE 2004r 125KM
Silnik: Z18XE
Województwo: dolnośląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: daniel6230i »

Witam,

borykam się z podobnym problemem. Najczęściej występuje to przy wlaczonej klimatyzacji i dojeżdżaniu do skrzyżowania już przy samym zatrzymywania się po wciśnięciu sprzęgła.. I przy mocnym przygazowaniu na postoju gdy obroty spadają to często dochodzą grubo poniżej 1000 i tak jakby auto je znów podbija do wartości ~700 (słychać jakby auto przygasalo). Jak na razie wyeliminowalem silniczek krokowy i czujnik położenia wału, bo taki błąd mi zgłaszał. Obecnie wyskakuje mi również błąd od przepływomierza. Dla porównania założyłem swój stary (oryginalny z siemensa), ale nie daje to żadnej różnicy. Przepływomierz Siemensa miałem po wcześniejszej wymianie bo już kiedyś miałem z nim problemy, ale tak teraz się zastanawiam czy on czasem nie jest w porządku, a problem leży gdzieś indziej. Dla testów podczas działania silnika wypialem kostkę od przepływomierza i Silnik w ogóle nie zareagował, a wg mnie obroty po wypieciu powinny zacząć falowac. Podejrzewam coś z elektryka lub w najgorszym wypadku ECU. Mógłby ktoś się wypowiedzieć, może miał podobny problem. Silnik to Z18XE, przebieg ~170k, bez instalacji LPG.

ODPOWIEDZ