Błąd p0141 która to sonda ?

mleczyk

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2014, 8:06
Imię: Wojtek
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: opolskie

Re: Błąd p0141 która to sonda ?

#21

Nieprzeczytany post autor: mleczyk »

Głównie, że szybko sondy padają a zwłaszcza te uniwersalne.

jarek65w

Astro-maniak
Posty: 249
Rejestracja: 02 sie 2012, 15:45
Imię: Jarek
Auto: AH kombi/CC van 2006
Silnik: Z14/12XEP x2 Elpigaz
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź-Janów
Pomocny: 1 raz

#22

Nieprzeczytany post autor: jarek65w »

Ha no i mnie dopadł błąd z tematu , po wcześniejszym skasowaniu wyskoczył wczoraj ponownie :? .

Spróbuję trochę przepalić sondę na benzynie z obrotami lub ew. opalarką.
Sprawdzić kable , potem ewentualnie przekładka z Corsy tylko czy ona się nie zapieka czasem ?

Dawno nie była ruszana pewnie o ile w ogóle 8-) .
pozdro

edit: sprawa się wyjaśniła - uszkodzony był kabelek grzałki sondy.
w miedzy czasie kupiłem niepotrzebnie nową (ori Bosch) , jak ktoś potrzebuje to odsprzedam w dobrej cenie (z paragonem) - tylko jeden dzień była w aucie bo naprawiłem stara i wróciła na miejsce.

zibi03

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 29 cze 2014, 14:58
Auto: Astra H 2005r
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#23

Nieprzeczytany post autor: zibi03 »

Witam
Wczoraj byłem na wymianie plecionki(złącza elastycznego) oraz świec.Po przejechaniu ok.10km zaświeciła się kontrolka od emisji spalin i wyskoczył błąd p0141.Wróciłem do serwisu w którym mi to robili i po podłączeniu kompa okazało się,że jest to uszkodzenie grzałki sondy.Czy to możliwe ,że akurat po tych wymianach siadła sonda?
Dodam,że sprawdziłem kable pod względem uszkodzeń mechanicznych i wszystko wygląda ok.Widziałem,że mechanik który spawał plecionkę wypinał sondę na czas spawania ale jest wpięta prawidłowo.Po skasowaniu błędu po ponownym odpaleniu wyskakuje ponownie.Jestem umówiony na wymianę sondy ale koszt nie jest mały.Czy myślicie że rzeczywiście to przypadek że siadła sonda? Czy mechanik mógł w jakiś inny sposób doprowadzić do uszkodzenia? a może ma to coś wspólnego z wymianą świec? albo "wypalanie się"plecionki w jakiś sposób przyczyniło się do tego?
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

zibi03

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 29 cze 2014, 14:58
Auto: Astra H 2005r
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#24

Nieprzeczytany post autor: zibi03 »

Dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie :mrgreen:
Po wymianie sondy wszystko ok.

Awatar użytkownika
mareqm

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2015, 22:39
Imię: marek
Auto: astra h 1.6
Silnik: x16xer
Województwo: łódzkie

#25

Nieprzeczytany post autor: mareqm »

Witam. Pojawiał się czasem błąd p0134 co oznacza brak aktywności sondy. Zmieniłem stację benzynową, błąd pojawiał się i znikał ale w listopadzie pojawił się na stałe. Kupiłem i wymieniłem w grudniu sondę na Boscha niby oryginał. Dopiero tę sobotę miałem możliwość skasowania błędów. Do dziś było czysto. Znów pojawił się błąd p0134... Nie wiem co o tym myśleć... Wina paliwa? Nie mam lpg auto ma 57kkm...pomocy! Wymieniłem ostatnio cewke bo padła ale to raczej nie ma związku.. Autko pracuje raczej normalnie.

Ten błąd dotyczy "braku aktywności" i pojawiał się też na poprzedniej oryginalnej sondzie. Więc zacząłem wątpić czy to wogóle sonda... Póki co tankuje na różnych stacjach (Orl.., Stato...., B..) i zawsze 98Pb. Było tak wcześniej, że błąd po zatankowaniu np. na stacji B.... znikał tzn. po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Błąd w tamtym roku pojawiał się raz na kwartał i kontroka świeciła powiedzmy tydzień aż zaświeciła się na dobre. Słyszałem i czytałem, że może być to sprawa jakości paliwa. Gdzie zatem tankować? Przejmować się tym błędem? Co oznacza "brak aktywności" sondy?

gomez405

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 04 cze 2012, 15:07
Imię: marcin
Auto: Astra h
Silnik: z16xep
Województwo: małopolskie

#26

Nieprzeczytany post autor: gomez405 »

zibi03 pisze:Witam
Wczoraj byłem na wymianie plecionki(złącza elastycznego) oraz świec.Po przejechaniu ok.10km zaświeciła się kontrolka od emisji spalin i wyskoczył błąd p0141.Wróciłem do serwisu w którym mi to robili i po podłączeniu kompa okazało się,że jest to uszkodzenie grzałki sondy.Czy to możliwe ,że akurat po tych wymianach siadła sonda?
Dodam,że sprawdziłem kable pod względem uszkodzeń mechanicznych i wszystko wygląda ok.Widziałem,że mechanik który spawał plecionkę wypinał sondę na czas spawania ale jest wpięta prawidłowo.Po skasowaniu błędu po ponownym odpaleniu wyskakuje ponownie.Jestem umówiony na wymianę sondy ale koszt nie jest mały.Czy myślicie że rzeczywiście to przypadek że siadła sonda? Czy mechanik mógł w jakiś inny sposób doprowadzić do uszkodzenia? a może ma to coś wspólnego z wymianą świec? albo "wypalanie się"plecionki w jakiś sposób przyczyniło się do tego?
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi
Witam.
Czy rozwiązałeś temat?
Ja po wczorajszej wymianie rury z plecionką mam dokładnie to samo.

zibi03

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 29 cze 2014, 14:58
Auto: Astra H 2005r
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#27

Nieprzeczytany post autor: zibi03 »

Tak jak wyżej napisałem po wymianie na nową sondę do dziś wszystko jest ok

gomez405

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 04 cze 2012, 15:07
Imię: marcin
Auto: Astra h
Silnik: z16xep
Województwo: małopolskie

#28

Nieprzeczytany post autor: gomez405 »

a miałeś tak że czek gasł ci po jakims czasie tak jakby przy nagrzanym silniku??? Jaka sonde kupiłes

zibi03

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 29 cze 2014, 14:58
Auto: Astra H 2005r
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#29

Nieprzeczytany post autor: zibi03 »

Czek wogóle mi się nie świecił,tylko kontrolka emisji spalin.Sonda Delphi

gomez405

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 04 cze 2012, 15:07
Imię: marcin
Auto: Astra h
Silnik: z16xep
Województwo: małopolskie

#30

Nieprzeczytany post autor: gomez405 »

Fakt nie czek tylko kontrolka.
Gdzie kupiłeś sondę.

ODPOWIEDZ