bierze olej brak wycieków

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5865
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

Re: bierze olej brak wycieków

#51

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Oby jak najdłużej było w porządku :)

Awatar użytkownika
Milo

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:35
Imię: Emil
Auto: Astra H
Silnik: Z 16 XEP
Województwo: lubelskie

#52

Nieprzeczytany post autor: Milo »

Akurat ja mam podobny problem ale na szczęście u mnie bierze 0.5 litra na 2000 km, choć i taki wynik jest irytujący :(

adams19871987

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 lis 2014, 20:47
Imię: Adams
Auto: Astra H
Silnik: 1.6 XEP
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#53

Nieprzeczytany post autor: adams19871987 »

Moja astra bierze 0.5 na 1000km w książce pisze 0.7 silnik pracuje równo nie ma żadnych stuków nie kopci znam 2 osoby co maja te astry i też im olej bierze.Jeden gość się kiedyś wypowiadał ze remont zrobił i też mu oliwe brała ponoć te 1.6 tak mają a mam zalanego mobila 10w40 więc może łyka bo oliwa do dupy zmienię na inna to zobaczymy

Awatar użytkownika
haps

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:40
Imię: Michał
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#54

Nieprzeczytany post autor: haps »

Opel robi bardzo dobre silniki, ale żaden nawet najlepszy silnik nie wytrzyma 200kkm na 6wymianach oleju :)
olej wymienia się co 10kkm i tego należy się trzymać.

ja w silniku z turbiną, który traktuję po męsku to olej zmieniam co 7-8kkm i wlewam górną półkę tj liqui moly i zero ubytków.

jak ktoś decyduję się na remont tj głowica i wymiana pierscionków to polecam docieranie na ostro - w necie jest dokładny opis jak to zrobić - docierałem tak silniki i efekt taki że auta nie biorą w ogóle oleju.

Co do dymienia astr H - jak już dymi na niebiesko a ma katalizator, to oleju chyba spala 5litrów na 1000km, bo katy w astrach są tak duże i skuteczne, że zero dymu przy dużych przepałach - można się naciąć w czasie kupna..

co do kompresji - większość będzie miała dobrą kompresję, zapieczony pierscień olejowy nie buduje kompresji, a puszczająć olej, olej gromadzi się na denku tłoka i na grzybkach zaworów - to zmniejsza objętość komory spalania i ciśnienie w tej komorze rośnie - najlepiej to wykręcić świece i zajrzeć przy użyciu latarki czy tłoki są mokre, jak są to wiadomo że tam mocno pobiera olej, ale nie ma też pewności ze jak tłok suchy to oleju nie bierze - nie mniej jednak daje nam to ogólny pogląd jaka sytuacja z naszym silnikiem, tam gdzie mokry będzie tłok to i kompresja będzie najwyższa (jeśli olej wziął się z zapieczonych pierścieni).

Awatar użytkownika
chudy

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2014, 13:39
Imię: karol
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#55

Nieprzeczytany post autor: chudy »

Powiem wam ze jestem po wymianie pierścionków i teraz zero ubytku Nie kopci Zaufany mechanik miał ten sam silnik niedawno i tez wymiana pierścionków załatwiła sprawe.

Awatar użytkownika
haps

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:40
Imię: Michał
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#56

Nieprzeczytany post autor: haps »

podane są na forum rozbieżne informacje co do normy zużycia oleju.

Wg ksiązki (jednej z wielu, które mam do tego auta) jest norma:

olverbrauch 0,6l/1000km co daje nam 6litrów na 10 000km :D
a wg opla wymiana jest co 30 000km czyli 18litró oleju na wymianę :lol:

ta norma jest dla wszystkich silników montowanych w astrze, od 1,4pb do 1,9cdti łącznie z doładowanymi benzynami.

ciekawe co fiat podaje dla 1.9cdti ;)

Awatar użytkownika
LittleKate7

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2016, 18:22
Imię: Kasia
Auto: Astra Gtc
Województwo: mazowieckie

#57

Nieprzeczytany post autor: LittleKate7 »

Witajcie jestem tu nowa. Niedawno zakupiłam astre 200 koni w turbo. Kupując nie wiedziałam że biały dym będzie kłopotliwy sprzedawca mówił że tak ma być bo wydech jest remusa. Nie poinformował również o pobieraniu oleju. Okazało się że pobiera mi duże ilości. Co robić

zubik

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 26 lut 2016, 17:41
Imię: Wojciech
Auto: Astra G
Silnik: X14XE
Województwo: lubelskie

#58

Nieprzeczytany post autor: zubik »

LittleKate7 pisze:QR_BBPOST Witajcie jestem tu nowa. Niedawno zakupiłam astre 200 koni w turbo. Kupując nie wiedziałam że biały dym będzie kłopotliwy sprzedawca mówił że tak ma być bo wydech jest remusa. Nie poinformował również o pobieraniu oleju. Okazało się że pobiera mi duże ilości. Co robić
prawdopodobnie uszczelka pod głowicą szykuje sie remont silnika ale jeśli sprzedawca mówil ci ze bialy dym to przez wydech to zrobil cie w bambuko a tak poza tym kupowałaś w komisie czy u prywatnego sprzedawcy ?

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#59

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

LittleKate7 pisze:...tak ma być bo wydech jest remusa...
Chyba bym umarł ze śmiechu jakby mi tak powiedział. Ja bym pomyślał o zwrocie auta.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

zubik

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 26 lut 2016, 17:41
Imię: Wojciech
Auto: Astra G
Silnik: X14XE
Województwo: lubelskie

#60

Nieprzeczytany post autor: zubik »

tak ma być bo wydech jest remusa szczerze to hit jeszcze tego nie słyszałem

ODPOWIEDZ