Astra H 1.6 2008 - Klekotanie Silnika.

piter77

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 26 mar 2015, 20:09
Auto: Astra J kombi
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie

Re: Astra H 1.6 2008 - Klekotanie Silnika.

#21

Nieprzeczytany post autor: piter77 »

odgłos mialem juz przy kupnie ( czyli sty 2011) a zrobilem to mar 2014 - czyli cos ok 3 lat. Z tym ze podkreslam - u mnie byl tylko "zgrzyt/klekot" przy odpalaniu i zadnych błędów na komputerze. Dopiero wiosną 2014 roku doszedl rytmiczny klekot spod pokrywy zaworow na wolnych obrotach i dlatego wtedy udalem sie do mechanika. Wowczas on rozebral, stwiuerdzil ktore z kól, wymienił i nastala cisza.

pio124

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:30
Imię: Piotr
Auto: Była AH Z13DTH, jest Zafira
Silnik: Z18XER
Województwo: Zagranica - UE

#22

Nieprzeczytany post autor: pio124 »

Podziękował za info :)

Awatar użytkownika
geno

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2015, 22:18
Imię: Marek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#23

Nieprzeczytany post autor: geno »

Witam, mialem podobny problem,kupilem astre h z16xep z 2004 roku za pare funtow, oczywiscie samochod mial kilka mankamentow z tad cena, miedzy innymi klekotanie w silniku , jest to inne klekotanie niz zaworow, bardziej metaliczne, ten filmik ktory zostal wklejony z klekotaniem wyzejdobrze to pokazuje,u mnie tak jak myslalem byl kolektor ssacy,Mechanik powinien osluchac silnik stetoskopem, lub stara metoda nawet z jakims dlugim srubokretem , przykladasz do roznych miejsc na silniku i bedzie slychac, powinien to potwierdzic. nawet jak nie bedzie pewien to kolektor ssacy to najtanszy wybor, uszczelka pod kolektor ssacy,silikon do uszczelnienia i troche pracy :)
link co i jak zrobic: [External Link Removed for Guests]
czas pracy: okolo 4 h

Awatar użytkownika
Mofades

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2015, 10:50
Imię: Damian
Auto: Astra H 1.6
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Szkocja

#24

Nieprzeczytany post autor: Mofades »

Siemka chlopaki!

d2t6 - Mam identycznie, dopiero po nagrzaniu zaczyna klekotac (pewnie pod wplywem temperatury rozszerza sie czy cos i moze dlatego wtedy klekocze , nie znam sie wiec nie mam pojecia , ale jak mechanik tak stwierdzil tez u Ciebie to prawdopodobnie to. Podobno w tych silnikach to czesta przypadlosc (jak widac po postach na forach).

Podejrzewam rowniez ze kolektor ssacy raczej stukalby od zapalenia tak samo jak bylby problem z zaworami czy cos , a u mnie do porzadnego rozgrzania jest cichutko. Nie kupilbym auta z klekotajacym silnikiem , dopiero po 2 godzinnej jezdzie zaczalem dostrzegac na swiatlach na czerwonym ze cos klekocze, mozna z tym jezdzic (w moim przypadku) nie wiem jak w waszych. Stukot/Klekot dochodzi z okolic paska na 150%.

Uzbieram kaski to wymienie kolo zmiennych faz (jedno tylko , tak ocenil mechanik) no i oczywiscie komplet rozrzad (moj rocznik moze do 150 000km tak stwierdzil mechanik) wiec jeszcze troche pojezdze ale wymienie wczesniej, oczywiscie olej i filtry i uszczelka zaworow , nie ma bledow , jezdzi , nie traci mocy i nie widze zadnych objawow poza tym ze klekocze sobie od czasu do czasu (wszyscy mysla ze mam diesla :D) ale to mi nie przeszkadza. Zostalem tez poinformowany ze kolo nie ma mozliwosci sie rozpasc / odleciec , moze conajmniej z czasem nasilac sie objaw wiekszego klekotania , wtedy wypadaloby wymienic kolo zmiennych faz.

Awatar użytkownika
d2t6

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 18 mar 2014, 13:10
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Województwo: wielkopolskie

#25

Nieprzeczytany post autor: d2t6 »

u mnie już po problemie 2 koła wymieniłem i na razie cisza do tego jeszcze uszczelkę pod pokrywą zaworów razem wyszło i tu już jest mniej wesoło 1525 zł tak że trochę boli

jakub12345

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2015, 7:26
Imię: Jakub
Auto: Astra H HB 2007
Silnik: 1.6 XER
Województwo: wielkopolskie

#26

Nieprzeczytany post autor: jakub12345 »

U mnie słychać tylko klekotanie na zimnym silniku max 20-30 sek. zawory są ponoć ok ustawione.

Awatar użytkownika
dziadek410

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2020, 12:25
Imię: Miroslaw
Auto: Astra H
Silnik: Z17HTD
Rocznik: 2007
Województwo: lubuskie

#27

Nieprzeczytany post autor: dziadek410 »

Witam.
Szukałem odpowiedzi na klekot silnika na zimnym, nie znalazłem konkretnej odpowiedzi tylko gdybania. To panewka, to zły olej wiele innych podpowiedzi ale nic konkretnego. Mój przypadek to klekot na zimnym silniku w miarę wzrostu temperatury klekot cichnął ale nie do końca. Sprawdzenie wtryskiwaczy przy temp, silnika 89 C to: 1.cyl. -0.55 2.cyl. -0.19 3. cyl. 0.51 4. cyl 0.17 według wypowiedzi na forach nie jest to najlepsze, ale jest to w normie. Dla mnie było to wkurzające, odpalanie i jazda z klepiącym silnikiem, pojechałem do mojego znajomego mechanika pokazałem mu odczyt z testu wtrysków a on wyciągnął z silnika rozbitej astry dwa wtryski i powiedział, wymień je na pierwszym i na trzecim cylindrze. Tak zrobiłem i wszelkie dzikie dzwięki na zimnym silniku znikły, mi to pomogło i mam spokój. Druga sprawa - odczyt wtrysków podzas czyszczenia płynem do wtrysków, podczas czyszczenia, parametry pokazywane nie są realne, ponieważ płyn jest trochę rzadszy od diesl-a i odczyt jest nie prawdziwy, wystarczy pod czas tego procesu dolać do preparatu trochę diesl-a i za chwile parametry się zmieniają. Więc najlepiej sprawdzić wtryski przed procesem czyszczenia i po nim jak silnik podłączymy spowrotem do zbiornika paliwa.

ODPOWIEDZ