Astra H 1.6 2008 - Klekotanie Silnika.

piter77 Nie określono
Użytkownik
Auto: Astra J kombi
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie

Re: Astra H 1.6 2008 - Klekotanie Silnika.

Nieprzeczytany post #21 autor: piter77 » 29 kwie 2015, 13:38

odgłos mialem juz przy kupnie ( czyli sty 2011) a zrobilem to mar 2014 - czyli cos ok 3 lat. Z tym ze podkreslam - u mnie byl tylko "zgrzyt/klekot" przy odpalaniu i zadnych błędów na komputerze. Dopiero wiosną 2014 roku doszedl rytmiczny klekot spod pokrywy zaworow na wolnych obrotach i dlatego wtedy udalem sie do mechanika. Wowczas on rozebral, stwiuerdzil ktore z kól, wymienił i nastala cisza.

pio124 Nie określono
Astro-maniak
Imię: Piotr
Auto: Była AH Z13DTH, jest Zafira
Silnik: Z18XER
Województwo: Zagranica - UE

Nieprzeczytany post #22 autor: pio124 » 29 kwie 2015, 14:02

Podziękował za info :)

geno Nie określono
Awatar użytkownika
Użytkownik
Imię: Marek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

Nieprzeczytany post #23 autor: geno » 29 kwie 2015, 22:45

Witam, mialem podobny problem,kupilem astre h z16xep z 2004 roku za pare funtow, oczywiscie samochod mial kilka mankamentow z tad cena, miedzy innymi klekotanie w silniku , jest to inne klekotanie niz zaworow, bardziej metaliczne, ten filmik ktory zostal wklejony z klekotaniem wyzejdobrze to pokazuje,u mnie tak jak myslalem byl kolektor ssacy,Mechanik powinien osluchac silnik stetoskopem, lub stara metoda nawet z jakims dlugim srubokretem , przykladasz do roznych miejsc na silniku i bedzie slychac, powinien to potwierdzic. nawet jak nie bedzie pewien to kolektor ssacy to najtanszy wybor, uszczelka pod kolektor ssacy,silikon do uszczelnienia i troche pracy :)
link co i jak zrobic: viewtopic.php?t=823801
czas pracy: okolo 4 h

Mofades Nie określono
Awatar użytkownika
Użytkownik
Imię: Damian
Auto: Astra H 1.6
Województwo: Zagranica - UE

Nieprzeczytany post #24 autor: Mofades » 01 maja 2015, 14:22

Siemka chlopaki!

d2t6 - Mam identycznie, dopiero po nagrzaniu zaczyna klekotac (pewnie pod wplywem temperatury rozszerza sie czy cos i moze dlatego wtedy klekocze , nie znam sie wiec nie mam pojecia , ale jak mechanik tak stwierdzil tez u Ciebie to prawdopodobnie to. Podobno w tych silnikach to czesta przypadlosc (jak widac po postach na forach).

Podejrzewam rowniez ze kolektor ssacy raczej stukalby od zapalenia tak samo jak bylby problem z zaworami czy cos , a u mnie do porzadnego rozgrzania jest cichutko. Nie kupilbym auta z klekotajacym silnikiem , dopiero po 2 godzinnej jezdzie zaczalem dostrzegac na swiatlach na czerwonym ze cos klekocze, mozna z tym jezdzic (w moim przypadku) nie wiem jak w waszych. Stukot/Klekot dochodzi z okolic paska na 150%.

Uzbieram kaski to wymienie kolo zmiennych faz (jedno tylko , tak ocenil mechanik) no i oczywiscie komplet rozrzad (moj rocznik moze do 150 000km tak stwierdzil mechanik) wiec jeszcze troche pojezdze ale wymienie wczesniej, oczywiscie olej i filtry i uszczelka zaworow , nie ma bledow , jezdzi , nie traci mocy i nie widze zadnych objawow poza tym ze klekocze sobie od czasu do czasu (wszyscy mysla ze mam diesla :D) ale to mi nie przeszkadza. Zostalem tez poinformowany ze kolo nie ma mozliwosci sie rozpasc / odleciec , moze conajmniej z czasem nasilac sie objaw wiekszego klekotania , wtedy wypadaloby wymienic kolo zmiennych faz.

d2t6 Nie określono
Awatar użytkownika
Użytkownik
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Województwo: wielkopolskie

Nieprzeczytany post #25 autor: d2t6 » 07 maja 2015, 13:14

u mnie już po problemie 2 koła wymieniłem i na razie cisza do tego jeszcze uszczelkę pod pokrywą zaworów razem wyszło i tu już jest mniej wesoło 1525 zł tak że trochę boli

jakub12345 Nie określono
Użytkownik
Imię: Jakub
Auto: Astra H HB 2007
Silnik: 1.6 XER
Województwo: wielkopolskie

Nieprzeczytany post #26 autor: jakub12345 » 16 cze 2015, 8:56

U mnie słychać tylko klekotanie na zimnym silniku max 20-30 sek. zawory są ponoć ok ustawione.

Wróć do „[H] silnik benzyna”