ASTRA III Z14XEP 1.4 Kolektor ssący czy wymieniać cały????

Awatar użytkownika
robson7721

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2015, 11:52
Imię: robert
Auto: Astra III H
Silnik: Z14XEP
Województwo: podlaskie

ASTRA III Z14XEP 1.4 Kolektor ssący czy wymieniać cały????

#1

Nieprzeczytany post autor: robson7721 »

Witam serdecznie ...mam dylemat otóż...na załączonym foto zaznaczyłem problem ...na kolektorze mamy listwe sterującą która zaczyna sie od sterownika ktory steruje klapami wirowymi..hmmm (sorry pisze ale dobrze sie nie znam ) i do tej listwy podłączone są te klapy wirowe i wlasnie....na ostatnim podlaczeniu pękła ...nie mam tego podlaczenia czyli listwa chodzi a ta klapka jest bez ruchu ...i czy mozna to jakos naprawic czy musze caly kolektor wymienic ...dzieki i pozdrawiam Opel astra III 2004 XII 1.4 benzyna silnik Z14XEP [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Pawcioolsztyn

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2016, 13:31
Imię: Paweł
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: warmińsko-mazurskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Pawcioolsztyn »

mam to samo tyle że mi padły już dwie klapki niestety trzeba wymienić całość

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5051
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 186 razy
Pomocny: 299 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Jak ktoś ma trochę pojęcia i bardzo chciałby to naprawić, to naprawi. W internecie są filmiki ( Made in USRR), gdzie chłopaki pokazują jak można to naprawić. Dwadzieścia, trzydzieści lat temu u nas też mechanicy potrafili coś zrobić, dzisiaj takich fachowców można na palcach jednej ręki policzyć. Wszystko obraca się w jednym kierunku - kupować nowe, wyrzucać stare. A forsa leci nam z nieba, tysiąc w lewo, dwa w prawo jaki problem, stać nas. Za wszystko zapłaci klient. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ