Uszczelka pod głowicą? Z16XEP

zmstr

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014, 12:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Uszczelka pod głowicą? Z16XEP

#1

Nieprzeczytany post autor: zmstr »

Panowie, mam pewien problem, co do którego rozwiązania nie jestem pewien.
Otóż jak wiadomo Z16XEP lubi olej jak koń owies lub Renata Beger seks, więc systematycznie dolewam i sprawdzam jego poziom. Od jakiegoś czasu na bagnecie mam śmietanę zamiast oleju, natomiast korek wlewu jest czarny. Na początku myślałem, że to może od temperatur, ale teraz już takich zimnych nocy nie ma. Auto nie ma problemów z osiąganiem mocy, nawet w wątku o mojej Astrze jest nie tak dawny wykres z hamowni, gdzie wyglądało to bardzo dobrze. Nie dymi również na biało z tłumika, więc kolejny objaw wydmuchanej uszczelki odpada. Nie gotuje również płynu chłodniczego, ani go nie ubywa. Jednakże sama śmietana z oleju wskazuje tylko i wyłącznie na uszczelkę. Miał ktoś z Was podobny przypadek?
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
geno

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2015, 22:18
Imię: Marek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: geno »

moze to byc przyczyna jazdy na niedogrzanym silniku na krotkich dystansach... plynu chlodniczego nie bierze? zurzycie oleju miesci sie w normach podanych przez kolegow na forum.... Jak pokonujesz kilkukilometrowe trasy to napewno masz niedogrzany silnik, moze to byc rowniez uszkodzony termostat, zasuwa caly czas na duzym obiegu czego wynikiem jest niedogrzany silnik.

ODPOWIEDZ