zmienne fazy rozrządu 1.6 Z16 XER

Grzesioland

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 11 lis 2014, 16:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z16 XER
Województwo: śląskie

zmienne fazy rozrządu 1.6 Z16 XER

#11

Nieprzeczytany post autor: Grzesioland »

Głowice robie poniewaz byl maly luz zaworowy oraz poszly dwa uszczelniacze zaworowe wiec juz dalem do serwisu bo podejrzenie padlo równiez na wypalone gniazda auto jezdzi na lpg a na marginesie wyczytalem ze gasniecie jest spowodowane wlasnie luzami na zaworach ,odwiedzilem kilku mechanikiow i twiedzili na ucho ze zawory sa ok

maarkuss

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 lis 2015, 16:12
Imię: Marek
Auto: Alfa 159 MPI 1.8
Silnik: 9394000 - Z18XER
Województwo: małopolskie

#12

Nieprzeczytany post autor: maarkuss »

No tak, zapomniałem dodać, jak długo się pojeżdzi na uszkodzonych zębatkach, po pewnym czasie zacznie coś stukać w silniku na jałowym biegu, takie głuche równomierne stukanie, po dodaniu gazu zanika, dziwne że u was diagnostycznie nic nie pokazuje, mi w alfie od razu wywaliło błąd P0011, to był wałek na ssącym, mechanik nie mógł go odkręcić, a póżniej na tym samym wałku (ssącym) poszedł elektrozawór

Grzesioland

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 11 lis 2014, 16:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z16 XER
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: Grzesioland »

Witam ,jestem mega zadowolony!!! 3 warsztaty odwiedzone plus aso wszyscy mowili na kompie zero bledow trzeba szukac prwwdopodobnie wina instalacji gazowej .... poczytalem tu forum plus wypowiedzi kolegi z innego co mial ten sam problem w zafirze i zaryzykowalem regulacje zaworow przy okazji zdiolem glowice by miec pewnosc bo jak mowi aso i warsztaty lpg 50000 tys i jest po tym silniku ,ja mam 190000 i gniazda zaworow byly wporzadku jedynie uszczelniacze poszły za to tolerancja zaworów grubo po za normą mialem 016-0.18 na wydechowych a powinno byc 0.25-0.32 wyregulowalem zawory zmienilem kola zmiennych faz nowe uszczelki i rewelacja auto nie gaśnie ,zbiera się lepiej i jest cichutke !troche to zabolalo łaczny koszt imprezy 3200zl ale po roku poszukiwań udalo sie :D pozdrawiam wszystkich kolegów co się przyczynili do naprawy pozdrawiam

Moville

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2018, 15:57
Imię: Tomasz
Auto: Astra H
Silnik: Z16 XER
Rocznik: 2007
Województwo: kujawsko-pomorskie

#14

Nieprzeczytany post autor: Moville »

Witam czy w astrze h 1,6 16 v 16 xer przy instalacji gazowej trzeba regulować zawory z góry dziękuję i pozdrawiam.

Usunięty użytkownik 857091

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

trzeba,

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 14:06 przez Usunięty użytkownik 857091, łącznie zmieniany 2 razy.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Na benzynie tez trzeba. W przypadku zamontowane niechlujnie instalacji LPG lub zlej regulacji glowica podziekuje za wspolprace dosc szybko.

Awatar użytkownika
kozik83

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2022, 10:09
Auto: astra 1.6 16v 115km
Rocznik: 1971
Województwo: łódzkie

#17

Nieprzeczytany post autor: kozik83 »

Witam. Mam do Ciebie pytanie odnośnie błędu o którym piszesz P0011. Mam ten sam objaw w astrze. Zmiana faz rozrządu zaworów dolotowych. Wymieniłem zmienną fazę na nową, zdjąłem sitko z nastawiacza, wymieniłem olej i nadal po kilku kilometrach wyskakuje kontrolka samochód z kluczykiem.... Może podpowiesz czego się złapać...

mafistofeles

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 10 maja 2021, 13:47
Auto: Astra h GTC 1,6 benzyna
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2007
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: mafistofeles »

kozik83 pisze:
22 wrz 2022, 18:57
Witam. Mam do Ciebie pytanie odnośnie błędu o którym piszesz P0011. Mam ten sam objaw w astrze. Zmiana faz rozrządu zaworów dolotowych. Wymieniłem zmienną fazę na nową, zdjąłem sitko z nastawiacza, wymieniłem olej i nadal po kilku kilometrach wyskakuje kontrolka samochód z kluczykiem.... Może podpowiesz czego się złapać...
Miałem podobnie. Był żle ustawiony rozrząd , zła synchronizacja. Najlepiej wymieniac dwa wariatory zmiennych faz za jedna robota , bo pozniej tak czy siak drugie koło padnie jak wymianiasz tylko jedno.

Awatar użytkownika
Miro123

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:21
Imię: Mirek
Auto: Astra H
Województwo: opolskie

#19

Nieprzeczytany post autor: Miro123 »

Cześć, trochę odkopie temat ale u mnie świeżo po wymianie rozrządu plus KZFR oba oraz zaworków(sitka zostały), nadal klepie przez 2s. Żadna kontrolka się nie pali, silnik pracuje równo, przyspiesza, nie gaśnie, nie kopci wydaję się ok, tylko to klepanie. Temat świeży bo jestem dopiero 3 dni po wymianie ale pewny byłem ze po wymianie będzie ok. Mechanik narazie kazał jeździć.
Astra H 1.6 115KM 200tyś przebiegu.

ODPOWIEDZ