Usterka termostatu + wyciek 1.6 Z16XER

Fajfer3

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:19
Imię: Rysiek
Auto: Opel Astra III Kombi 1.6 16V B+G
Silnik: ECOTEC 116KM Z16XER
Województwo: świętokrzyskie

Usterka termostatu + wyciek 1.6 Z16XER

#1

Nieprzeczytany post autor: Fajfer3 »

Witam! Może mi ktoś coś podpowie a mianowicie: od jakiegoś czasu zauważyłem że auto mi się nie nagrzewa jak potrzeba max 83 stopni Celsjusza na trasie a kiedyś to nawet nie przekraczało 56 stopni. Stwierdziłem że termostat padł nawet po sprawdzeniu błędów metodą "gaz-hamulec" wyskoczył błąd ECN 059761 (czyli usterka termostatu) ale wstrzymałem się z jego wymianą bo po paru dniach wszystko wróciło do tzw. normy tzn. do 83 stopni na trasie (to chyba też za mało ale lepiej niż 56st.) Kilka dni później zauważyłem niewielki wyciek pod autem prawdopodobnie to płyn chłodniczy bo taki jakby bezbarwny nie wyglądał na olej. Wyciek zlokalizowałem z okolicy termostatu tylko że z plastikowej części - zaznaczyłem na zdjęciu poglądowym skąd ten wyciek.
Moje pytanie to jaka mogła być przyczyna wycieku czy padła tam jakaś uszczelka w tym miejscu i co tam wogóle jest?
Termostat pewnie do wymiany i jak patrzę po sklepach to sprzedają termostat z obudową ale to jest tylko ten metalowy element po lewej na zdjęciu a wyciek mam z elementu plastikowego. Patrzyłem też na aukcjach w necie to niektórzy sprzedają używki w całości czyli metalowa część i plastikowa i opisują to jako termostat z obudową. Muszę to naprawić jak najszybciej tylko nie wiem już co mam zamawiać. Może coś poradzicie. Pozdrawiam Rysiek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[External Link Removed for Guests]

Opel Astra H 1.6 116KM B+G Z16XER

gomez405

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 04 cze 2012, 15:07
Imię: marcin
Auto: Astra h
Silnik: z16xep
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: gomez405 »

Poprawna nazwa tej plastikowej części to magistrala wody a co do termostatu to jest on razem z obudową gdzie znajduje się grzałka to ta wtyczka od dołu jak patrzysz. Znając życie pewnie termostat do wymiany a to gdxie cieknie trzeba sprawdzić bo może uszczelka wystarczy .
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 8:37 przez gomez405, łącznie zmieniany 1 raz.

Fajfer3

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:19
Imię: Rysiek
Auto: Opel Astra III Kombi 1.6 16V B+G
Silnik: ECOTEC 116KM Z16XER
Województwo: świętokrzyskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Fajfer3 »

Dzięki za podpowiedź.
[External Link Removed for Guests]

Opel Astra H 1.6 116KM B+G Z16XER

ODPOWIEDZ