Lokalizacja EGR

Awatar użytkownika
jolero

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 08 kwie 2016, 11:51
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Województwo: łódzkie

Lokalizacja EGR

#1

Nieprzeczytany post autor: jolero »

Witam

Czy mógłby mi ktoś pomóc w zlokalizowaniu EGR na podstawie zamieszczonego zdjęcia? Samochód to opel astra h, 1.8 l, 140 KM, benzyna, 2006r.
W teorii wiem gdzie powinien znajdować się ten zawór. W praktyce jednak już wszystko co mogłem to przejrzałem i nadal nie znalazłem. Szukałem też na forach, filmikach na youtube i dalej nic. Po prostu nie ma go w tych miejscu, w którym powinien być według materiałów internetowych.
U mnie dodatkowo jest założona instalacja LPG, a więc to też trochę utrudnia widoczność poszczególnych części silnika. Rozplotłem kable z instalacji gazowej, które były spięte plastikowymi opaskami oraz zdemontowałem akumulator w celu lepszej widoczności poszczególnych podzespołów. Na jednym filmiku EGR był pomiędzy plastikową obudową silnika, a akumulatorem. Jednak u mnie jest inaczej, bo EGR nie ma w tamtym miejscu.
Jest jeszcze możliwość, że silnik ten nie ma EGR, ale jak sprawdzałem to model ten powinien posiadać EGR.
Poniżej zamieszam zdjęcie silnika.
Czy mógłby mi ktoś pomóc zlokalizować EGR na podstawie tego zdjęcia?

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
klm

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2016, 0:17
Auto: astra h 2006 kombi
Silnik: 1.8xer
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: klm »

W tym nie ma chyba egr

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

Z tego co mi wiadomo to astra H z silniem 1.8 występowała w opcji 125KM(z18xe)do 2006r jak dobrze pamiętam i 140KM nowsza konstrukcja ze zmiennymi fazami rozrządu i w żadnym z tych silników niema EGR.

Aczkolwiek czytałem kiedyś forum Vectry i przy silniku Z18xe(125KM) wychodziło że auta produkowane na rynek Brytyjski posiadały EGR, a auta z Niemiec, PL nie posiadały EGR
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2017, 4:19 przez bartezz86, łącznie zmieniany 1 raz.

MASTEROSI

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 maja 2015, 22:32
Auto: ASTRA H OPC
Silnik: Z20LEH
Województwo: dolnośląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: MASTEROSI »

A gdzie jest EGR w Astrze OPC ? 2.0LEH 240KM ? Da sie te EGR wyczyścic ?

ODPOWIEDZ