Odgłosy jak patyk wsadzony w szprychy!!! Mechanik polecany w Szczecinie???

Awatar użytkownika
MarzenaSS

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:46
Imię: Marzena
Auto: Astra GTC
Województwo: zachodniopomorskie

Odgłosy jak patyk wsadzony w szprychy!!! Mechanik polecany w Szczecinie???

#1

Nieprzeczytany post autor: MarzenaSS »

Rany ale brzmi ten tytuł postu... :P


Od jakiegoś czasu w mojej Astrze GTC benzyna 1,4 90KM 2006 rok słyszę odgłos przypominający patyk włożony w szprychy kręcącego się koła od roweru.

Raz te odgłosy są a raz ich nie ma. Wydaje mi się nawet że ich częstotliwość się zwiększa. Odgłos dochodzi spod maski oczywiście. Auto ma przejechane 163 000 km. Na przeglądzie okresowym gościowi nie podobała się głośna praca silnika i twierdził, że chyba łańcuch do wymiany (podobno dożywotni), u mechanika stwierdzili, że ten typ tak ma i głośno chodzi nic tylko lać i jeździć.

Moja prośba to polecenie zakładu w SZCZECINIE bądź okolicach, który zna się na Oplu i będzie wiedział co w trawie piszczy.

Jestem kobietą i nie chcę by ktoś mnie naciągał bo może to a może tamto.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 12:52 przez MarzenaSS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Automat »

MarzenaSS pisze:QR_BBPOST Jestem kobietą i nie chcę by ktoś mnie naciągał bo może to a może tamto
Słusznie,ja mężczyzna też nie lubię być naciągany.Kto pyta,ten mniej błądzi.Nie wiem co u Ciebie może tak hałasować.

Awatar użytkownika
MarzenaSS

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:46
Imię: Marzena
Auto: Astra GTC
Województwo: zachodniopomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: MarzenaSS »

No i wczoraj kolejny mechanik stwierdził że 160 tys km to juz koniec silnika w Oplach. Ile mechaników tyle opinii. Komu uwierzyć. Co z moją Astrą - Złom??? :oops:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 9:33 przez MarzenaSS, łącznie zmieniany 1 raz.

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Hmm. Mój ma 200. Jak mechanik gada takie rzeczy to go zmień. Wszystko jest do naprawienia. Kwestia kosztu i opłacalności. Ciężko przez net poradzić na objawy które trzeba usłyszeć, dotknąć, sprawdzić. Znajdź ogarniętego mechanika (wiem, ciężko...) i niech oceni co jest i ile naprawa. Wtedy decyzja czy naprawiać czy może wymiana silnika na używkę.
Teraz doczytałem - jak łańcuch rozrządu sie wyciągnął to jest to rzecz jak najbardziej robialna, tylko im prędzej tym lepiej, bo jak się zerwie to koszta i stopień skomplikowania mogą wykluczyć możliwość naprawy.

Powodzenia !
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 9:39 przez kijas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

MarzenaSS pisze:QR_BBPOST mechanik stwierdził że
U nas w firmie 1,4 90KM w astrach H, służbowych, robią po 300tys. km i jeszcze się sprzedają.
Co ma się w tym silniku zepsuć, jak to proste jak młockarnia. ja swoją służbówką zrobiłem ponad 100tys. km i jak oddawałem to silnik był jak nowy.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 9:46 przez KaMYk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MateuszSwiatkowski

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2016, 14:42
Imię: Mateusz
Auto: Astra H 1.4 16v Active
Silnik: Z14xep
Województwo: Zagranica - UE

#6

Nieprzeczytany post autor: MateuszSwiatkowski »

Mam podobne objawy czasem przy dodawaniu gazu słychać terkot plus na postoju. Popychacze do robienia. Myślałem , ze łańcuch zmieniłem i wyszło, ze popychacze

Awatar użytkownika
MarzenaSS

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:46
Imię: Marzena
Auto: Astra GTC
Województwo: zachodniopomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: MarzenaSS »

No wszyscy raczej mówili, że łańcuch. Oddałam do serwisu Opla by stwierdzili co się dzieje. Dziś zapadnie "wyrok". Gościu od razu po odsłuchaniu wstępnym stwierdził, że zawory... Ale czekam dziś na telefon :)

Obawiał się właśnie tego, że wymienię jedno a okaże się, ze drugie do naprawy.

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Dopiero teraz zobaczyłem Twój temat. Pewnie ASO już się na dobre zajęło autkiem. Jednak na przyszłość możesz spróbować tu
[External Link Removed for Guests] . Nie są tani. Mnie bardzo grubo skasowali :o ale muszę przyznać że znają się na rzeczy. No i pracuje tam były serwisant z Opla , także na temat tej marki wiedzą dużo. Także w trudnych sprawach myślę że można tam próbować ;)
161nt167

Awatar użytkownika
misastrag99

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 17 paź 2014, 7:05
Auto: Astra H GTC FL 07r.
Silnik: Z16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: misastrag99 »

a napisz może co byłą przyczyną tego turkotania jak już naprawisz auto. Może to pomoże innym użytkownikom w przyszłości.

ODPOWIEDZ