Wymiana skrzyni biegów z 5 na 6 biegową Z18XE

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3629
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

Re: Wymiana skrzyni biegów z 5 na 6 biegową Z18XE

#31

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

No mieszkasz w części polski której się nigdy nie odwiedza. To dla mnie martwa ćwiartka, często jestem od A2 w dół no i moja podlaska cała ćwiara. Może jak będę w okolicy to podjadę sobie automata spróbować.
Potem posegreguję serie tak jak występują na wykresie, sam mam z tym problem. No dla mnie to nieczytelne jest. Widać że AT -4 jest tylko lekko wolniejsza od MT Wide ratio -5 ale prawie się te dwa biegi pokrywają.
W zakresie tych danych to zgadzam się z tobą że zaokrąglać trzeba do jedności. Chociaż do obliczeń odstępu jednego biegu od drugiego biorę sobie jedno miejsce po przecinku bo nie zawsze się to pokrywa. Powiem szczerze że miałem w starym oplu F17C374->C394 to jest niewiele bo 5bieg@3000 obr jest różnicy tylko 5,5km/h ale było to czuć bardzo dobrze i pod nogą i w sekundach i w zbiorniku niestety. A tu nagle od oryginalej skrzyni do Z18XE mam @3000obr na 5 biegu 18km/h szybciej. Ostro. Dużo bliżej jest do 4 biegu no i w efekcie wychodzi taka skrzynia 6 biegowa. Bo na 5 jeździ się jak na 6 a na 4 często się jeździ normalnie gdzie poprzednio 4 to był tylko bieg przejściowy w kierunku 5.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#32

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Mieszaj,mieszaj Kolego....w automacie jest prościej.Jak nie cofasz,to wszystko obsługujesz pedałem gazu ....bez mieszania :) .Na D3 to możesz dociągnąć i do 180 km/godz....a jest jeszcze przycisk SPORT :) .

Dodano po 3 minutach 3 sekundach:
deodekabokat pisze:
26 cze 2019, 11:28
Może jak będę w okolicy to podjadę sobie automata spróbować.
Jak spróbujesz,to przestaniesz sanki wyciągać :D .

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3629
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

No, można powiedzieć, że otarłem się o automat. Tak wskazuje vin mojego samochodu. Ale sprzedawca-uczciwy człowiek przyznał mi się od razu do tego.
Mam sport ale to G wg mnie bo tylko skraca pedał gazu i nic więcej nie robi. Jego główną funkcją wg mnie jest wyłączenie trakcji. A właśnie dasz rade przyciskiem sport wyłączyć trakcję? Bo zdania są podzielone a u mnie się nie da.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: Automat »

U mnie,według instrukcji:
W trybie sportowym zmiana biegów trwa krócej i następuje przy wyższej prędkości obrotowej silnika (jeśli nie jest włączony układ automatycznej kontroli prędkości ). Na wyświetlaczu skrzyni biegów zapala się lampka kontrolna .
Układ ESP®Plus można wyłączać, aby uzyskać lepsze osiągi pojazdu.Nacisnąć i przytrzymać przycisk SPORT przez ok. 4 sekundy. Zaświeci się lampka kontrolna . Na wyświetlaczu serwisowym pojawi się również napis ESPoff .W celu ponownego włączenia układu ESP®Plus należy powtórnie nacisnąć przycisk SPORT lub włączyć zapłon. Tego poniżej nie chciałbym przekłamać,więc cytuję w oryginale:
Ausschaltung ist nur bis zu einer Geschwin­digkeit von 60 km/h möglich.
Wyłączenie jest możliwe tylko do prędkości 60 km / godz.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3629
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#35

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

zapomniałem że masz automat no tak. U mnie sport skraca pedał tylko. ESP nie mogę wyłączyć. Chyba jednak poszukam nowego licznika. Tylko ze sportem jest ich mało.

Proszę.
obrvsV.GIF
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ODPOWIEDZ