Tłumik Końcowy 1.6-1.8 HB/Kombi taki sam?

Usunięty użytkownik 861235

Re: Tłumik Końcowy 1.6-1.8 HB/Kombi taki sam?

#11

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Do H 1.8 125 i 140 kunia w kombi inaczej wygląda Polmostrów (najtańszy) a inaczej Walker (inna puszka) ale przy Walkerze coś jest w " montowane w autach i że niby do 1.6 i nie tylko do kombi pasuje hmm..czy tak jest ?

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

A tu lista

[External Link Removed for Guests].

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

nismo pisze:
16 wrz 2019, 13:43
Podejrzewam, że LPG swoje robi.
Watpie, prawie dwa lata temu kupiłem ori używki oczyściłem, pomalowałem srebrzanka i nadal sa w BDB stanie, gaz nic z niemi nie zrobił. No chyba ze masz jakiś tani zamiennik kory nie jest aluminiowany
Eberspacher z tego co widziałem archiwalne ceny to tani chyba nie był. Ale totalnie nie znam tej marki. Jak widać po zdjęciach wziął i zgnił. Jakbym gdzieś namierzył ori w dobrym stanie, sam bym go brał. Farba wysokotemperaturowa od malarzy z firmy i by jeszcze auto przelatał.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3628
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

nismo pisze:
Podejrzewam, że LPG swoje robi.
Watpie, prawie dwa lata temu kupiłem ori używki oczyściłem, pomalowałem srebrzanka i nadal sa w BDB stanie, gaz nic z niemi nie zrobił. No chyba ze masz jakiś tani zamiennik kory nie jest aluminiowany
Robi robi niestety
LPG się spala z większą temperatura a co gorsza ze spalania lpg jest masa wody. Dobry tłumik wytrzyma długo i może być nie widać że lpg skraca żywot ale skraca i to bardzo. Mój rekord na lpg tłumik rzemieślniczy za 110pln do AG wytrzymał rok. Potem że środka wysypalem cały wkład tak ze dwie garscie a tłumik na zgrzewach miał dziury.

edit.
Przejrzałem linki z postu wyżej co podrzucił @Digyl i to ten tłumik co rok wytrzymał to właśnie był Polmo. Do diesla pewnie nada się na całe życie, do LPG na rok, omijać, sprawdzone.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Panowie, jednak musiałem wymienić obydwa tłumiki, bo środkowy wytrzymałby może jeszcze z pół roku. Niestety coś mi składacze zjeba...i i teraz w aucie buczy w zakresie 2-2,5 tyś. obrotów, że nawet z dziurami w tłumiku tak nie miałem.
Opcja 1. Złe wieszaki, z mielonych klapek chińskich.
Opcja 2. Źle zmontowany wydech i jak się silnik nagrzeje to go cofa na wieszakach i zaczyna przenosić wibracje na nadwozie.
Opcja 3. Ch..wy środkowy tłumik.
Opcja 4. Analogicznie do opcji 2, z tym że tłumiki są może przekręcone i stąd jest większy nacisk na jedną stronę i przenoszenie wibracji.
[External Link Removed for Guests] Podkładka zabezpieczająca. Jak to powinno być zamontowane i w którym miejscu? Na wieszakach środkowego wszystkich 4 po zapięciu gumy, czy najpierw podkładka potem guma? Nie mam chwilowo dostępu do kanału, a po 8 dzwonię z opier... do warsztatu. Mechanik chyba głuchy jak pień albo myśli, że tak ma być. Wyprowadzę go z błędu... Kuźwa bez kanału jak bez ręki a nawet dwóch. Niestety w firmie uszarpałem się a nie udało mi się zdjąć tylnego tłumika, tak był przyspawany do środkowego. Okazało się, że po obwodzie cała rurka wchodząca na połączeniu tylny tłumik rura do środkowego, jeszcze chwila i pewnie sama by się obkroiła. Ale bez rozcinania się nie obeszło. Niestety, brak miejsca, czasu i efekty takie, że chyba wolałbym bez tłumików jeździć.
Osłuchałem wydech na zewnątrz i na zewnątrz jest cicho. Jedynie tylny lekko pyrka. Niestety na miejscu mieli tylko Polmostrów, na Walkera musiałbym dłużej czekać. A już mi odpadł wieszak od tylnego tłumika od strony koła zapasowego i już miałem dwie porządne dziury w tłumiku, oraz szansę na to, że za chwilę cały tłumik spadnie na asfalt.
A niestety auto potrzebne, bo żona do lekarza, dzieciaka odebrać z przedszkola na drugim krańcu miasta od pracy, echhh...
Chciałbym tym ciołkom coś zasugerować. Kuźwa nie ma fachowców w LPU...
Oczywiście biorę poprawkę na wyciszenie się z czasem wydechu, jak pokryje się sadzą ze spalin. Póki co dwa nowe czyste to i mogą być lekko głośniejsze, ale to na zewnątrz. W środku nic nie ma prawa dudnić, po to są wieszaki gumowe. Widziałem na dixi car mają promocję na wieszaki do środkowego z 9 zł na 1,99 zł za sztukę, chyba zamówię 4 i te podkładki których pewnie żaden nie założył. Bo i po co...

Dodano po 48 minutach 1 sekundzie:
Jeszcze pytanie jedno. Podają dwa rodzaje wieszaków do środkowego. Te same co do tylnego i takie jak tu: [External Link Removed for Guests]
Sprzedawca tłumaczy się, że te wieszaki które założyli są dedykowane do tego tłumika. Mechanik stwierdził, że wg niego są trochę za sztywne. Za montaż ręczy, sam właściciel warsztatu zakładał i sprawdzał. Póki co mam jeździć i zobaczyć czy się rozruszają. Jednak wolałbym już zamówić jakieś oryginalne.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3628
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Jpd już po 8. Daj znać czy żyjesz czy za kowala siedzisz.

Miałem taki problem że rury chyba były za długie i w efekcie wydech gdzieś do karoserii dotykał. Ale to tylko w budzie głośniej bo się niesie na zewnątrz nie specjalnie słuchać było różnicę. Ale to czuć bo właśnie w takim zakresie obrotów przez budę przechodziła fala wibracji.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Wg tego to tam po dwie na wieszak wchodzą? [External Link Removed for Guests]
Jak jest u Was?

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Jakby tak samo było przed to nie miałbym pretensji, ale wcześniej było cichuteńko. Stawiam na za twarde gumy z kiepskim tłumieniem drgań. Chyba zamówię 8 tych cienkich od dixi a podkładki zabezpieczające w żelaźniaku, bo opel sobie liczy jak za złocone.

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Te 30 dychy nie zbiednieję. Jakby nie patrzeć będę na tych tłumikach jeździł następne kilka lat. Ale już teścia motywuję, że kopiemy na wiosnę kanał, nawet na zewnątrz. Taki żeby podjechać i coś pogrzebać nawet na powietrzu. Mało tam miejsca ma a w garażu niestety ma ciek wodny, między warstwą gliny i piasku. Miałby wiecznie zalany ten kanał. Bo to tak nie może być... Sam nie zrobisz to nie będzie dobrze...

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3628
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Jak z Misia
-Czyli teraz już nie trzeba się znać.?
-Dotychczas tak było…., ale teraz mamy komputer….on się i tak pomyli przy dodawaniu.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Nie wystarczy mieć komputer, trzeba jeszcze z niego umieć korzystać. Ale po co się zastanawiać, sklep dał wieszaki, są dwa bolce, to wieszamy. Nieważne jakie, z czego, tu się naciągnie tam dociągnie i na siłę wszystko wlezie.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Grześki walczą :roll: - u mnie spokojnie.Trzymajcie się...jak na wojnie :) .Wktótce z Gdańska dotrze do mnie nowa wersja interfejsu do LPG.To już będzie trzecie podejście do Ich produktu(zrywa połączenie). STAGa wykonanie działa nie mam problemów.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Powiem Wam tak. Ja rozumiem, że ktoś może się pomylić i włożyć część nie od tego auta, jeżeli nie wie co w nim było albo no nie wiem, podobna jest. Ale kuźwa jakim sposobem można włożyć inny tłumik, mając obok ten który był zamontowany? Mało, że mi zamontowali krótszą puszkę środkową, to jeszcze wisi tylko na dwóch wieszakach, bo tłumik nie ma wieszaków z drugiej strony... Jedyne co pasowało to średnica rur i dwa wieszaki jakimś cudem. W poniedziałek zabieram stary tłumik, bo jeszcze go mają. Zobaczymy czy coś z niego się da pospawać. Jak nie, niech zamawiają prawidłowy tłumik albo lepiej ja zamówię, będzie taniej a warsztat zwraca kasę za ten zły i montuje w ramach gwarancji za darmo. Wieszaki do środkowego z GM już do mnie jadą. Jeszcze pastę uszczelniającą muszę załatwić, bo pierdoły nie mają i zamontowali na sucho. Przy połączeniach rur słychać lekkie pyrkanie chociaż spalin nie widać i nic nie dmucha. No ale to nie diesel więc i spalin nie widać. Jak wrzuci się film to dam link do mojej inspekcji na najeździe. Trochę niski i w kucki się tam chodzi więc...
[External Link Removed for Guests]

Dodano po 16 minutach :
Różne partactwo widywałem, ale tego po tym warsztacie się nie spodziewałem. Oryginał jest dłuższy i to sporo, bo sięga do tylnych wieszaków. Nie mam pojęcia od jakiego Opla to wsadzili.

ODPOWIEDZ