Przepływomierz

Wigo48

Astro-maniak
Posty: 265
Rejestracja: 09 gru 2015, 16:57
Imię: Wiesław
Auto: Astra H Z 1,6 XEP Twinport 2005
Województwo: łódzkie
Pomocny: 7 razy

Przepływomierz

#11

Nieprzeczytany post autor: Wigo48 »

Ludzie nie zdajecie sobie sprawy jak zatkane kanały w kolektorze ssącym wpływają ujemnie na poprawną pracę silnika. Po ok 13 000 w niemal każdym silniku opla prędzej czy później wystąpi szarpanie i jedyną , lub jak kto woli podstawową czynnością naprawczą jest usunięcie nagaru z tych kanałów. Sygnałem jest błąd ubogiej mieszanki 0170. Zmiana pracy jest gwarantowana, bo sprawdzona przeze mnie i wielu użytkowników opli i nie tylko. Szarpie Z16XEP
Przepływomierz i przepustnicę trzeba tylko przeczyścić.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 10:43 przez Wigo48, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 857091

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

jedyna różnica to że masz w 1,6 i 1,4 kolektory plastikowe u mnie jest metalowy i inna budowa tutaj jest. pROSIŁBYM KOGOŚ Z SILNIKIEM 1.8 O SPRAWDZENIE NA BIEGU JAŁOWYM ILE POWIETRZA LICZY PRZEPŁYWÓWKA
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 14:12 przez Usunięty użytkownik 857091, łącznie zmieniany 3 razy.

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

a patrzałeś na wskazania sondy lambda jak oscylują ??, może jest przewód uszkodzony podczas wymieniania tłumików.

jeśli masz źle wyregulowaną mape LPG możliwe że rozrtroiła ci mapę benzyny i wywala ci błąd mieszanki. Spróbuj pojeździć na samym PB przez dwa dni i zobacz czy będzie wywalał ci błąd.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 16:02 przez bartezz86, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 857091

#14

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Własnie tak myślałem ale pierwsza wymieniłem ,lepiej oscyluje , druga powinna w miarę stać i tak jest, zbiegiem czasu dojdę sam , tylko trochę czasu minie , ta przepływówka nie daje mi spokoju. LPG sprawdzałem jest oki,
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 16:21 przez Usunięty użytkownik 857091, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
matek93

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:57
Imię: Mateusz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: matek93 »

ja miałem ciagle powracający błąd ubogiej mieszanki, wymieniałem przepływke ( u mnie na jałowych pokazuje 7-9kg) wymieniałem sonde, bez rezulatatu, okazało się że serwo hamulca zasysało gdzieś powietrze. po wciśnięciu hamulca wszystko wracało do normy, a po puszczeniu można było usłyszeć syczenie powietrza w okolicach hamulca. lewe powietrze - błąd ubogiej mieszanki. wymieniłem serwo i problem zniknął. sprawdź czy Ci nie syczy przy wciskaniu albo puszczaniu hamulca a najlepiej spójrz na korekty na postoju. u mnie z zepsutym serwem korekta krótkoterminowa szła nawet do +15, a jak wcisnąłem hamulec i odcinało powietrze to spadała do 0 tak jak powinna.

Usunięty użytkownik 857091

#16

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

w pierwszej kolejności szukałem nieszczelności i nic , jutro sprawdze jeszcze raz

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

a plecionka szczelna? może przy wymianie coś źle pospawali.. miałem ten błąd i plecionka była nieszczelna.. silnik wariował czasami :)

Usunięty użytkownik 857091

#18

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

plecionka nowa, cały ukłd wymieniałem sam od kata aż do samego końca, Nie ma mozliwości rozszczelnienie , dodatkowo łączenia na paste

ODPOWIEDZ