Montowac gaz ?

Gacek72

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2017, 7:00
Imię: Wieslaw
Auto: Astra h
Silnik: Z16xep
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

Re: Montowac gaz ?

#71

Nieprzeczytany post autor: Gacek72 »

Cześć.
Przy przebiegu 286k szlifowałem szklanki,takie zostawiłem luzy...
Ssące:0,28:0,29 0,27:0,27 0,26:0,26 0,26:0,27 wydechowe:
0,33:0,34 0,33:033 0,33:0,34 0,34:0,33
We wrześniu przy 309k robiłem wymianę świec, filtrów,oleju,czyszczenie przepustnicy,EGR i sprawdziłem luzy zaworowe po przejechaniu ok 23k i tak to wyglądało:
ssące:0,26:0,27 0,26:0,25 0,26:0,26 0,21:0,22
wydechowe:
0,30:0,31 0,31:0,32 0,31:032 0,31:0,31
Niestety ze względu na zawory ssące na czwartym cylindrze musiałem ściągać wałek rozrządu i dopracować owe szklanki.Po złożeniu zostawiłem 0,25:0,26.Jak widać luz ma zaworach ssących czwartego cylindra bardzo się zredukował i niestety pracy przy tym trochę jest.

Dodano po 39 minutach 9 sekundach:
Zapomniałem,sprawdziłem jeszcze panewki korbowodów na pierwszym i trzecim cylindrze.

Dodano po 6 minutach 19 sekundach:
IMG_20200930_121550.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#72

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Już trochę jajko. Można było wymienić, Ciśnienie oleju w porządku?
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Gacek72

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2017, 7:00
Imię: Wieslaw
Auto: Astra h
Silnik: Z16xep
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#73

Nieprzeczytany post autor: Gacek72 »

Miałem cały zestaw nowy,mogłem wymienić jednak sugerowałem się tym,że brak widocznych przetarć ze zmianą koloru bardziej pod mosiądz...Jak to powiedzieć "doświadczenie" z YouTube, cóż.Nie posiadam zestawu do mierzenia ciśnienia,mogę tylko napisać, że podczas odpalania kontrolka gaśnie niemal natychmiast.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#74

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Czujnik ciśnienia oleju ma pkt przełączenia 0,3 bara. Nie chciałbyś jeździć na takim ciśnieniu, więc reakcją kontrolki się nie sugeruj. To raczej wskaźnik BRAK OLEJU niż poprawnego ciśnienia oleju. Ta paneweczka już troszeczkę obrana, i pewnie wyszłoby nawet na suwmiarce, nie znaczy że nie może na niej jeździć i nie będzie OK. No ale ile panewki 60pln komplet? Jak miałeś w ręku a miska była zwalona to można było wymienić. Nie wymieniłeś, nic się nie stało dalej pewnie jest OK. Ale po takim przebiegu warto by było sprawdzić ciśnienie oleju. Zestaw na alle pewnie z 60 ziko. Tyle co te panewki.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Gacek72

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2017, 7:00
Imię: Wieslaw
Auto: Astra h
Silnik: Z16xep
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#75

Nieprzeczytany post autor: Gacek72 »

Tak,będę musiał zainteresować się takim zestawem do pomiaru ciśnienia.Za panewki zapłaciłem ok stówki...Kolbenschmidt,pomylili się na początku

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
i dali mi panewki na wał ok 150zl.Mam nadzieję, że wytrzymają jeszcze jakiś czas.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#76

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Nie dygaj, wytrzymają wytrzymają. Widać po nich że już mają kilometry na sobie, nie widać żeby był problem ze smarowaniem. Może zdarzy się miskę ściągać kiedyś tam do czegoś tam. To wtedy pamiętać. Drogi ten sklep. Kolbenschmidt powinny kosztować coś około 60 zobacz sobie na allegro.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Gacek72

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2017, 7:00
Imię: Wieslaw
Auto: Astra h
Silnik: Z16xep
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#77

Nieprzeczytany post autor: Gacek72 »

Wszystkie części kupuję u znajomego mechanika i tylko te które mi poleca.Cenowo wychodzi to różnie,trzeba jeszcze wziąć pod uwagę przesyłkę.Jak przyślą coś co nie pasuje on to załatwia i na drugi dzień mam owa cześć.Olej Volveline także wychodzi mi drożej ale wiem że ma z dobrego źródła ( może być różnie).Kilka cen części zamieściłem także w postach.
IMG_20201019_161050.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#78

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Nie nastawiaj się tak, on też ma z hurtowni takiej samej jak sklep internetowy, każdy zapewnia że u mnie to z dobrego źródła. Te panewki są oryginalne KS, inne np na allegro tak samo i kosztują coś pod 60 i to z dołu. Dostawa darmowa, zwrot darmowy (jeżeli nie bierzesz na fkturę). Często zamawiam po kilka kompletów różnych pn jeżeli nie wiem co mi będzie pasowało, wykorzystuję albo nie i resztę zwracam która mi została. Nie może być z tym problemu bo załatwia to ustawodawca. To zwyczajnie normalne, że zarabia załatwiając Ci części nikt by nie spodziewał się że pracuje pro bono. Ale chyba jeżeli nie robisz u niego samochodu to nie ma z tego wartości dodanej.
Z ciekawości ile płacisz za olej i jaki?
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Gacek72

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2017, 7:00
Imię: Wieslaw
Auto: Astra h
Silnik: Z16xep
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#79

Nieprzeczytany post autor: Gacek72 »

Przepraszam,ale dopiero o północy zajrzałem tutaj...Dużo się dzieje.Odwożąc dzieci do szkoły znalazłem paragon.
Olej Volveline 5w30 5l 165 zł (fe)
Świeca NGK 19 zł
Filtr oleju Filtron 11zl
Przewód sas przepustnica-zbiorniczek 25 zł
Uszczelka pokrywy zaworów 58 zł Victor reinz nie zakładałem nowej.Musisz też pamiętać,że nie posiadam takiego doświadczenia i wiedzy jak Ty odnośnie części(allegro) czy napraw.Mam do pracy w jedną stronę 43 km,nie posiadam drugiego auta i ciężko by było pożyczyć a środkami komunikacji publicznej nie da rady.Po prostu jest mi łatwiej i szybciej,a jak Wiesz dzieje się dużo przy tych samochodach.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#80

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

W porządku, wiesz każdy wydaje swoją kasę i bilansuję za co to robi, jak też sam drapie się po własnych jajkach. Ja zupełnie nie namawiam ale jeżeli kupujesz olej to przygotowujesz się do wymiany i jakaś perspektywa jednodniowa to nie jest zagadnienie latania autobusem. Ten Valvoline kosztuje 92pln / 5L. Więc narzut jest uffff strogi a to ja piszę i tak o cenach detalicznych brutto! jeżeli nie bierzesz paragonu to mechanik ma ten olej i tak taniej a i jego kosztuje netto nie brutto więc kosztuje go MAX 74PLN. Więc przebitka minimum 2x Jest to jeden z tańszych olei. Zakładam że robisz sam a nie u mechanika, tak to zrozumiałem po twoich wypowiedziach.
Super biznes i ja tu nie mówię o zakupach na allegro tylko w hurtowni skąd prawdopodobnie (pewnie nawet tej samej) ten mechanik go bierze.

Edit, na alle 3pln taniej. Wygląda na jakiś budżetowy olej. Może warto zamiast tego przejść na olej oryginalny w podobnych pieniądzach a pewnie nie gorszy?
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ODPOWIEDZ