Problem z z18xer

Awatar użytkownika
plnu2010

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2018, 11:33
Imię: Paweł
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Województwo: śląskie

Problem z z18xer

#1

Nieprzeczytany post autor: plnu2010 »

Witam wszystkich właśnie założyłem konto żeby podzielić się swoim problemem i prosić o pomoc...

Klasyka 1.8 140 odpalam zimny silnik 3 sekundy łubudu i cisza przy kolejnych odpaleniach zero styków tylko po nocy albo min 4h. Czytałem wiele na ten temat kwestia tych kół rozrzadu mam nadzieje ze nie.

Zamierzam wymienić olej może to kwestia smarowania daj boże bo nie mam ochoty wywalac 2k na naprawe:D.

9tys temu zalalem go valvoline max life 5w30 i kupiłem zwykły filtr oleju i to był chyba błąd. Proszę mi doradzić co tam zalać wiem ze filtr knecht ox410d jest dobrym pomysłem ale jaki olej. Czytałem o liquid moly hight tech 5w40 tylko czy on spełnia normy dexos nie mogę się doczytać. Czy ta wymiana oleju może pomóc ? Narobiło mi to trochę nadzieje bo ktoś pisał na forum ze to pomogło . Jeżeli powtórzyłem temat to sorry... proszę o pomoc :)
!
Tytuł tematu jest niezgodny z zasadami.
Popraw go niezwłocznie!

W przeciwnym wypadku temat zostanie zamknięty i usunięty.

[External Link Removed for Guests]

// Dido
Ostatnio zmieniony 16 cze 2018, 22:32 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

bbmw

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 02 maja 2016, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: bbmw »

Mam takie auto z przebiegiem 115 tkm. Do tej pory jeździłem na oleju oplowskim 5/30 a teraz wlali mi chyba shell. Pojawił się właśnie taki stukot po uruchomieniu rano. Muszę więc zmienić olej na inny.
Z tego co wiem olej 5/40 to chyba raczej nie do tego silnika więc zostanę przy 5/30

Awatar użytkownika
matek93

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:57
Imię: Mateusz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: matek93 »

u mnie problem też powrócił jak sie ciepło zrobiło, w zime tego nie było. Niestety tak już jest z tymi wariatorami... a zmieniałem 2 lata temu na nowe... błędów niema, jedynie chwile klepie po nocy 2-4 sekundy... olej leje 5w30 motul x-clean, wcześniej 5w40 motul x-cess i to samo było. a koło i zaworki sterujące dopiero 2 lata mają.. około 50tys km najechałem

pio124

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:30
Imię: Piotr
Auto: Była AH Z13DTH, jest Zafira
Silnik: Z18XER
Województwo: Zagranica - UE

#4

Nieprzeczytany post autor: pio124 »

Witam,
U mnie przy konfiguracji knechta ox410d i millersa 5w40 wszytko bez problemu. Klekot 3 sek mam tylko przy wymianie oleju jak się układ olejem napełnia. A jakie filtry macie Panowie?

bbmw

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 02 maja 2016, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: bbmw »

Filtry teoretycznie ori. Jeżdżę tylko do ASO

Awatar użytkownika
matek93

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:57
Imię: Mateusz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: matek93 »

Ja mam filtr filtron z tym zaworkiem jakimś.

ODPOWIEDZ