Ciśnienie doładowania z16let. Możliwe 1.5 bar?

Awatar użytkownika
Rasil7

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2018, 7:21
Imię: Damian
Auto: Astra H Twintop
Silnik: Z16LET
Województwo: lubuskie

Ciśnienie doładowania z16let. Możliwe 1.5 bar?

#1

Nieprzeczytany post autor: Rasil7 »

Witam Wszystkich Serdecznie ;) Jestem nowy na forum, zakupiłem Astre Twintop 1.6 180km (z16let). Samochód mam od niedawna lecz zauwazylem pewna nuieprawidlowosc. Zdarzylo mi sie ze Delphim sprawdzalem cisnienie doladowania przy max bucie i zauwazylem niepokojąca rzecz: zazwyczaj cisnienie doladowania ppkazuje 180~190 kPa ( cisnienie atm okolo 100kPa) co daje rzeczywiste cisnienie doladowania 0.8~0.9bar. Jednakze czasami zdarza sie ze cisnienie pokazuje 250kPa co daje okolo 1.5bar:!::!: Wowczas przod samochodu unosi sie tak, ze ciezko go opanowac, gubi trakcie na 3 biegu, turbina swiszczy jak startujacy samolot. Nie ukrywam ze podoba mie sie to, lecz przecucie podpowiada mi, ze nie jest to normaly obiaw, a nie chce uszkodzic silnika takim stanem rzeczy. Załączam screeny wykresów cisnienia doladowania na maksymalnym bucie i prosze o ocene i podopowiedz czy to mozliwe zeby turbo ladowala na 1.5 bara, a jezeli tak to czy to normalne czy nie. Z gory dziekuję ;)

EDIT:
Nikt nie pomoże?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

hubertus90

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2015, 21:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16LET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: hubertus90 »

Siema

Miałem podobny problem,zacznij od sprawdzenia tzw gruszki,znajduję się z przodu obok kolektora wydechowego.

Zdemontuj ją i sprawdz czy się wysuwa,może być zacięta,oraz czy jest szczelna,u mnie akurat ta druga opcja wchodziła w grę.

Może akurat w tym leży problem, u mnie doładowanie dochodziło do 1,2-1,3 bara ,a norma to max 0,9 bara.

Jeśli to nie pomoże, to winny może być regulator ciśnienia doładowania.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rasil7

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2018, 7:21
Imię: Damian
Auto: Astra H Twintop
Silnik: Z16LET
Województwo: lubuskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Rasil7 »

Dzięki za podpowiedź, ale udało już mi się rozwiązać problem - wymieniłem zawór podciśnienia sterujący gruszka wastegate (gruszka chodziła bez przyciec) na te chwile ładowanie w normie - 0.7~0.85bar, ciegno gruszki względem ciegna klapy obejsciowej (wastegate) 8.5 gwintu od prawej - myślę że jest ok, może komuś się przydać ta informacja. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ