Wahania temperatury

Awatar użytkownika
Sadzik

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2018, 21:19
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podlaskie

Wahania temperatury

#1

Nieprzeczytany post autor: Sadzik »

Witam, na wstępie podkreśle, że przegladalem podobne wątki ale żaden nie pokrywa sie z moim problemem. Moje auto to astra h 2005 1.6 twinport Z16XEP. Wczoraj miałem wymienianą pompe wody razem z rozrządem, dzisiaj z ciekawosci odpaliłem menu diagnostyczne i zaskoczenie, otóz w korku temperatura podskoczyla mi do około 100 stopni, podczas dalszej jazdy w miescie wynosila około 95 stopni, wróciłem, zgasiłem silnik.

Po około 30 minutach wsiadlem do auta, pojezdzilem troche, sprawdzam temperature, w czasie jazdy 90-91, na swiatlach około 93-94.
Stanałem na parkingu, temperatura w dosc krótkim czasie wzrosła do 98 stopni, wyjechałem na obwodowke (około 80-90 na liczniku) i z 98 temperatura spadala stopniowo do 86 i dojechalem do swiatel. W dalszej, zwyklej jezdzie po miescie temperatura na swiatlach osiagala max 89-90 stopni, zaś w czasie jazdy 87-89.

Dodam jeszcze, ze przed powyższa jazda podczas postoju rozgrzał mi sie silnik do 113 stopni, a gdy ruszylem i dosc spokojnie (tj. ~60km/h) jezdzilem po miescie to temperatura spadla do 79-81 stopni, na swiatlach max 83 i tak utrzymymawło sie przez okolo 5-8km. Po tym zgasiłem silnik. Dziekuje za kazda sugestie

jacek0503

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 07 lut 2013, 20:29
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: jacek0503 »

I tak ma być i nie kombinuj. Szkoda czasu na wyjaśnianie - poczytaj o obiegu płynu chłodniczego w silniku itp.

Usunięty użytkownik 857091

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Ten silnik ma 110 oC temp pracy

Awatar użytkownika
sebo

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 19 kwie 2014, 21:02
Imię: Sebastian
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: śląskie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: sebo »

Ja przypuszczam, że termostat pada, sprawdź czy po odpaleniu zimnego silnika, chłodnica nagrzewa się odrazu razem z silnikiem, jak tak, to termostat, miałem podobnie.
Poczytaj Temperatura silnika. Padnięty termostat czy wskaźniki.

Norged

Astro-maniak
Posty: 269
Rejestracja: 06 paź 2013, 13:10
Imię: Jacek
Auto: Astra H, htb, 2006. Kia Ceed JD.
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Norwegia
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Norged »

Wszystko jest w porządku. U mnie jest tak samo.

zetaprobe

Rekrut
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2015, 19:48
Imię: Andrzej
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: zetaprobe »

Mam ten sam silnik, z temperaturami jest identycznie jak u was. Pamiętam, że w zimie przy -10 stopniach zimna, temperatura potrafiła spadać nawet do 70 stopni podczas delikatnej jazdy.

ODPOWIEDZ