Astra h Problemy - Hamulce, pompka paliwa, szarpanie

Awatar użytkownika
chmielek22

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2018, 14:33
Auto: Astra H 2007
Silnik: 1.6
Województwo: mazowieckie

Astra h Problemy - Hamulce, pompka paliwa, szarpanie

#1

Nieprzeczytany post autor: chmielek22 »

Witam,
Temat już gdzieś poruszany, ale tam gdzie natrafiłem, nierozwiązany.
Mianowicie mam problem, a właściwie to problemy z Astra H 1.6 Benzyna 2007 rok (Zagazowane)
Przy hamowaniu, delikatnym naciśnięciu na pedał, agresywne hamowanie - samochód staje, przy wolniejszej jeździe i delikatnym naciśnięciu hamulca, samochód hamuje normalnie, ale po chwili staje jak wryty, jakbym mocniej nacisnął pedał do zatrzymania. Pedał nie odbija, trzyma na hamulcach trzeba nogą podwadzić do góry żeby wrócił, jeżeli się tego nie zrobi światła STOP palą się non stop ;)

Błędy: 111261 . 111262

Dodatkowo wspomnę auto po wymianie pompki paliwa z całym kloszem, stopiło się wszystko nie wiem z jakiej przyczyny.Auto na trasie straciło moc, przestało ciągnąć, zjechałem na bok, zgasiłem chciałem odpalić ponownie noi niestety nie odpalił powr ot na lawecie, noi okazało się że problem z tą pompką. co dziwne nowa pompka też nie chciała działać i mechanicy magicy zaczęli majstrować coś z przewodami (nie wiem dokładnie) i dopiero zaczęła działać. Być może sytuacja bez powiązania z powyższą o hamulcach, ale wolałem wspomnieć.

Kolejny problem to szarpanie autka, auto poszarpuje przy delikatnym płynnym szarpaniu, szarpie również przy równej jeździe = trzymaniu pedału gazu na stałym poziomie, Cewka sprawdzona, świece wymionione, sonda lambda wymieniona. Zaczęło się to po zagazowaniu pojazdu, natomiast auto szarpie i na gazie i na benzynie. Wskazówka na obrotomierzu delikatnie podskakuje na postoju. Gazownik umywa ręce.

Jestem konkretnie zielony i bezradny, także liczę na pomoc z waszej strony, może ktoś miał podobne problemy, bądź ktoś ma jakieś pomysły.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2018, 15:07 przez chmielek22, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 857091

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Moim zdaniem ewidentnie gdzieś jest problem z powietrzem, albo gazownik uszkodził jakiś czujnik

Wigo48

Astro-maniak
Posty: 265
Rejestracja: 09 gru 2015, 16:57
Imię: Wiesław
Auto: Astra H Z 1,6 XEP Twinport 2005
Województwo: łódzkie
Pomocny: 7 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Wigo48 »

Pisząc prośbę o pomoc musisz wykazać więcej staranności w opisie swoich problemów z autem, bo to co piszesz to jeden wielki chaos. Poza tym musisz podawać więcej szczegółów: przebieg, od jak dawna jest poszarpywanie, przy jakich obrotach, co znaczy "pompki paliwa z całym kloszem" itd. A w ogóle to poświęć więcej czasu na czytanie tematów na forum, bo wiele tych problemów już było poruszanych i rozwiązanych.

ODPOWIEDZ