Wypadanie zapłonu z16let.

kasio270

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2015, 15:40
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC Enjoy
Silnik: 1.6
Województwo: podkarpackie

Wypadanie zapłonu z16let.

#1

Nieprzeczytany post autor: kasio270 »

Mam pewien problem z moją astrą benzyna + gaz(owe sytuacje działy się i na benzynie i na gazie), 2 miesiące temu na wolnych obrotach wywaliło mi zapłon, pojechałem do mechanika trochę problemów było z oczytaniem błędu ale po chwili wywaliło wypadanie na 3 cylindrze. Zamówiłem nowe świece irydowe, po wymianie samych świec problem nadal był, to zamówiłem cewkę delphi zmieniłem i wszystko było ok, samochód śmigał. Przejezdziłem na tej cewce miesiąc bez żadnych problemów robiąc może z 1000km, wracając do domu z sylwestra(50km) chwile przed zgaszeniem wywaliło mi zapłon, na drugi dzień poruszałem wtyczkami, problem ustał do zeszłej soboty gdy po przejechaniu 50 km na skrzyżowaniu wywaliło mi ponownie zapłon, zgasiłem silnik i odpaliłem(wczesniej na starej cewce reset pomagał ale i tak po spadku do obrotów jałowych wywalało zapłon) świecił sie check i pracował na 3 cylindry po wrzuceniu biegu i jezdzie pracował normalnie ale zawsze jak stawałem na swiatłach itp. to na wolnych obrotach pracował na 3 cylindry, czasami odcinało go całkowicie wtedy check migał i jechać sie nawet nie dało. Dzisiaj rano odpaliłem samochod check sie świecił pracował na 3 cylindrach, zmieniłem cewkę na tą z przed wymiany, wszystko smigało, następnie dalej na tą nową i wszystko śmigało, pojechałem do mechanika podpiął kompa wywaliło 00000 nieznany błąd, skasował, przygazował i dalej ten sam błąd, mówi żebym jezdził i testował co się bedzie działo na jednej i drugiej cewce, bo możę jakaś wtyczka szwankuje. Ktoś może miał podobny problem? prosił bym o pomoc albo jakieś sugestie co może być nie tak.

mizaj

Astro-maniak
Posty: 184
Rejestracja: 06 sie 2011, 2:18
Imię: mizaj
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: mizaj »

Kolego, na początek pytanie czy mechanik podpinał się Techem / op-comem czy innym wynalazkiem?
Ja kiedyś miałem sytuację taką, że po odpięciu wtyczki z cewki i przypadkowym włączeniu zapłonu złapał jakieś dziwne błędy w CIM / UEC
Mechanik podpiął jakiś komputer, który wskazywał błąd zapłonu i nic więcej, ale samochód dziwnie chodził.
Po podpięciu op-coma wykasowaniu błędów a później odłączeniu akumulatora / podłączeniu po 10min wszystko wróciło do normy.
Już się nauczyłem, że czasami w opelku trzeba próbować mniej logiką a więcej na wyczucie bo potrafi zrobić dziwne rzeczy;)

kasio270

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2015, 15:40
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC Enjoy
Silnik: 1.6
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: kasio270 »

Problem dzisiaj powrócił. To już 3 cewka od grudnia 2018. Na jednej pojeździłem 2 miesiące, dałem na gwarancje, dostałem nową i pojeździłem miesiąc (do dzisiaj), podpięcie pod kompa i dalej wywala zapłon na 3 cylindrze. Do mechanika dopiero za tydzień odstawiam, już nie mam pojęcia co może być nie tak

kasio270

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2015, 15:40
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC Enjoy
Silnik: 1.6
Województwo: podkarpackie

#4

Nieprzeczytany post autor: kasio270 »

Problem zdiagnozowany, brak kompresji na 3 cylindrze. 8tyś km temu robiony był remont silnika, po sciagnieciu głowicy jeden zawór zostal wypalony na 3 cyl, wygladal jak jajo. Jutro zawoże glowice do goscia co to robił, najlepszy fachowiec od głowic na podkarpaciu Czyrek w studzianie...

ODPOWIEDZ