czujnik ciśnienia oleju

Awatar użytkownika
enussss

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2018, 22:15
Auto: Astra H
Silnik: 1.8
Województwo: dolnośląskie

czujnik ciśnienia oleju

#1

Nieprzeczytany post autor: enussss »

Cześć, w mojej astrze H 2004r 1.8 125km +lpg na wolnych obrotach pali się czerwona kontrolka od oleju. Gdy obroty przekroczą około 1000/1050 to kontrolka gaśnie. Wczoraj gdy ruszyłem na zimnym silniku to paliła się cały czas bez róznicy jakie obroty aktualnie były. Olej jaki leje to valvoline 5w30 synpower, wymieniałem go ~3tyś km temu i od tamtego momentu ubyło na bagnecie może z 2mm. Stawiam na to, że może to być czujnik oleju zepsuty albo zapchany. Na korku od wlewu paliwa mam lekkie masełko od krótkich przebiegów, jazdy na zimnym silniku i wilgoci, czy takie masełko może się też osadzić w dziurze, którą to posiada czujnik ciśnienia oleju ? Czy ten model ma jeden czujnik oleju czy dwa? Kto mi powie, ew. pokaże gdzie ten czujnik się znajduje ? Czy po odkręceniu tego czujnika mam spodziewać się jakiejś fontanny oleju czy spadnie pare kropel i to wszystko? Jeśli to nie będzie czujnik to w jaki element nastepny uderzyć ? Przebieg autka to 250tyś. ale stan silnika oceniam na bdb, zero wycieków, zero brania oleju, kultura pracy silnika ok

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2090
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

[External Link Removed for Guests]

Nie jest to droga sprawa. Ale o ile dobrze się orientuję, to skurczybyka wsadzili chyba od strony kolektora ssącego tak nieco nad miską olejową. Sprawdzę dokładniej w domu w TIS. Bez kanału chyba nie podejdziesz. Z przodu pod filtrem oleju to jest czujnik poziomu oleju. Niektórzy to mylą. Nic nie powinno tryskać ale troszkę chyba pokapie. Jeżeli jest uszkodzony to tam w okolicy drążków kierowniczych albo półośki prawej pewnie będzie zachlapane olejem. No Z12XE z Corsy to niestety nie jest, gdzie czujnik można było sobie wymienić na postoju pod blokiem w kilka minut.

ODPOWIEDZ