Z18XE szarpie,błąd P0170-11

Awatar użytkownika
staran

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2019, 13:10
Auto: astra h
Województwo: świętokrzyskie

Z18XE szarpie,błąd P0170-11

#1

Nieprzeczytany post autor: staran »

Witam.
Pacjent to Astra h 2004r z silnikiem jak wyżej,bez gazu.Problem z falowaniem obrotów i spadkiem mocy zaczął sie jakies pół roku temu,ale występował sporadycznie tylko na zimnym silniku.Od jakiś dwóch tygodni nie da sie normalnie jezdzić .Po odpaleniu obrotu skaczą od 800 do ponad 2000,po kilku minutach sie uspokaja,ale auto nie ma mocy,nie wkreca się na obroty,kazda górka to problem.Na opcomie przepływomierz pokazywał 7kg/h i przy dodaniu gazu wzrasta .pierwsza sonda miała wartość 430 i nie oscylowała w trakcie pracy silnika spadało do 50-60 i przy dodaniu gazu tylko czasami wskakiwała na 900.Postanowiłem wymienić sondę ,jedna uzywana -to samo,druga nowa -bez zmian.Wyczyszczone wtyki,sprawdzony dolot ,wężyki na miejscu nie widać aby gdzieś ciągneło lewe powietrze.Po całkowitym odłączeniu sondy ,bez zmian ,z braku pomysłów odłączyłem przepływkę i samochód odżył ,wkręca sie na obroty ,przyspiesza ,ma moc.Sonda jednak zachowuje sie jak poprzednio.
Mam pytanie ,czy to wskazuje na uszkodzony przepływomierz?
Czy można tak jezdzić przez kilka dni,będę miał mozliwośc podmienic przepływke od kolegi ale pod koniec tygodnia.
Czy jesli przepływomierz jest uszkodzony,może to powodować takie zachowanie sondy?

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3680
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Moze byc przepływka lub uszkodzony sterownik silnika co jest czestym przypadkiem w z18xe

Zkładka "Jakie usterki"

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
staran

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2019, 13:10
Auto: astra h
Województwo: świętokrzyskie

#3

Nieprzeczytany post autor: staran »

Witam.Problem rozwiązany winna była przepływka,po wymianie wszystko wróciło do normy

ODPOWIEDZ