Astra H Z14XEP - szarpanie, olej we wtyczkach, błąd pierwszej sondy lambda.

michal1984

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 20 maja 2018, 10:47
Auto: Insignia
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie

Re: Astra H Z14XEP - szarpanie, olej we wtyczkach, błąd pierwszej sondy lambda.

#11

Nieprzeczytany post autor: michal1984 »

Temat został rozwiązany. Osuszenie instalacji z oleju na ile to możliwe, wyczyszczona przepustnica (odpięty akumulator, nie było potrzeby adaptacji komputerem), sprawdzona drożność i funkcjonowanie odmy. Dodatkowo wymieniona pierwsza sonda lambda na Boscha (taka jaka była zamontowana, czyli 0258006924). Auto jeździ jak przed awarią, nie szarpie, spalanie wróciło do normy.

Awatar użytkownika
RobsonT

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2020, 13:22
Imię: Robert
Auto: AH 2005 htb
Silnik: z14xep
Rocznik: 2005
Województwo: mazowieckie

#12

Nieprzeczytany post autor: RobsonT »

Hej,
odgrzeję kotleta sprzed roku.

Szukając różnych informacji n.t. nieprawidłowo działającej sondy znalazłem artykuł który tłumaczyłby zaolejenie wtyczek/złączek:

[External Link Removed for Guests]

W mojej staruszce z kolei nawaliła sonda za katalizatorem. Wyskakiwał błąd p0136. Opcom zeznawał o stałym odczycie na poziomie ok. 450mV.

Wymieniłem sondę na nową, początkowo coś tam oscylowało, ale w czasie jazdy potrafiła wyjść poza zakres - nawet do 2,5V. Podejrzewałem błędną kolejność przewodów i chciałem to sprawdzić, ale po odpięciu wtyczki wykapał z niej olej... We wtyczce od cewki, 1 sondy, przepustnicy, cz. temp. też się znajdował... Najwięcej oczywiście przy czujniku ciśnienia oleju i ten myślę jest głównym winowajcą.

Czytając posty autora wątku widzę że przede mną długa droga do osuszenia instalacji... ;)

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5051
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 186 razy
Pomocny: 299 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Witaj Robert, zerknij, poczytaj i coś tam napisz: Re: Powitania . Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ