z14xep kręci ale nie odpal - brak błędów (Problem rozwiązany winny czujnik położenia wału)

Awatar użytkownika
bartjanko

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2019, 15:07
Imię: bart
Auto: astra h
Silnik: z14xep
Województwo: zachodniopomorskie

z14xep kręci ale nie odpal - brak błędów (Problem rozwiązany winny czujnik położenia wału)

#1

Nieprzeczytany post autor: bartjanko »

Witam wszystkich .Mam taki problem ze swoją astra h z silnikiem z14xep mianowicie nie mogę jej zapalić rozrusznik kręci ale nie zapala ,kiedyś miałem podobny przypadek wtedy zdjęcie klemy z akumulatora na parę sekund rozwiazalo problem. Sprawdziłem op com-em czy są jakieś błędy licząc na to że coś będzie a tu nic .Sprawdziłem również pompę paliwa w baku zdejmując z niej wężyk i sprawdzając czy pompuje paliwo i pompuje, zdjełem również wężyk paliwowy od strony silnika również pompuje paliwo .Jeżeli chodzi o te pompę to czy nie powinno być takiego typowego chwilowego dźwięku typowego dla pompy dochodzącego z tyłu po przekręceniu kluczyka bo teraz go niema a wydaje mi się że takowy był w chwili przekręcenie kluczyka a teraz jest cicho.wydaje mi się że za tę sytuację może być odpowiedzialny czujnik położenia wału bo objawy podobne ale czy w tej sytuacji nie powinien pokazać się błąd dotyczący czujnika .Co wy na ten temat myślicie ?
dzięki
Ostatnio zmieniony 09 lip 2019, 23:53 przez bartjanko, łącznie zmieniany 1 raz.

nowyendriu

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:24
Imię: Andrzej
Auto: Astra g, astra J
Silnik: z14xep, a14net
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 6 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: nowyendriu »

Mi nie zawsze pompa się zalacza- z tego co wiem to oznaka, że jeszcze jest ciśnienie na listwie. Sprawdź aku, To że kręci nie znaczy że nie jesy zbyt słaby. Auto stało nie ruszane ostatnio? Jak stało np w garażu tydzień z prawie rezerwa w baku to woda się zebrała.

Dodano po 4 minutach 9 sekundach:
Gaz masz?

Awatar użytkownika
bartjanko

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2019, 15:07
Imię: bart
Auto: astra h
Silnik: z14xep
Województwo: zachodniopomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: bartjanko »

Akumulator też zmieniałem na inny dobry z żony auta.
Auto używałem dzień wcześniej stało raptem z 10 godzin .
Paliwa prawie połowa instalacji gazowej nie posiadam .
Sprawdzałem również świece i wygląda na to że nie dostaje paliwa bo świece suche .

Usunięty użytkownik 857091

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Gasnie Ci kontrolka kluczyka , jak zapłon wkręcisz?

Awatar użytkownika
bartjanko

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2019, 15:07
Imię: bart
Auto: astra h
Silnik: z14xep
Województwo: zachodniopomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: bartjanko »

kontrolki gasną zero błędów

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3629
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Próbowałeś strzykawką wlać trochę paliwa przez przepustnicę? Tak ze 3ml do 5. Jeżeli po tym auto zagada to wiesz że paliwo jak nie to szukaj w elektryce.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

gryzli73

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 11:48
Imię: Sławek
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: gryzli73 »

Mialem identycznie zaraz po kupieniu auta. Pomagalo poruszanie - naginanie -modulem przy silniku Po misiacu meczarni wymiana komputera na uzywke i zaprogramowanie i 7 lat juz ok.

Awatar użytkownika
bartjanko

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2019, 15:07
Imię: bart
Auto: astra h
Silnik: z14xep
Województwo: zachodniopomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: bartjanko »

Problem rozwiązany po wymianie czujnika położenia wału odpalił odrazu .Dziwne tylko że opcom nie pokazywał żadnego błędu i wszystkie kontrolki gasły nie wskazując że jest jakiś błąd .Dzięki wszystkim za podjęcie tematu

Usunięty użytkownik 857091

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

deodekabokat pisze:
07 lip 2019, 19:27
Próbowałeś strzykawką wlać trochę paliwa przez przepustnicę? Tak ze 3ml do 5. Jeżeli po tym auto zagada to wiesz że paliwo jak nie to szukaj w elektryce.
Wystarczy naciśnąć zaworek na listwie plaiwowej i już bedzie wiadomo czy podaje paliwo

Awatar użytkownika
bloszek13

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2023, 15:43
Auto: Astra h
Silnik: Z14xep
Województwo: wielkopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: bloszek13 »

Witam,
Mam ten sam przypadek. Jedna wymiana czujnika nie pomogła. Auto odpala tylko na odłączonym czujniki. Rozrząd ustawiony wg przyrządów… 2 razy sprawdzane.
Help!

ODPOWIEDZ