sprzęgło awaria

Awatar użytkownika
rafiki09

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2019, 7:49
Imię: Rafał
Auto: astra h
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

sprzęgło awaria

#1

Nieprzeczytany post autor: rafiki09 »

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam problem ze sprzęgłem a Astrze h 1.6 benzyna z 2005 roku.
Dziś rano gdy jechałem zawieźć córkę do przedszkola stała się dziwna rzecz.
Pedał sprzęgła stał się "Luźny" w sensie nie wpadł w podłogę bo odbija normalnie ale chodzi bardzo delikatnie, praktycznie nie czuję, że go wciskam.
Przy ruszaniu z jedynki muli go tak jakby miał wrzuconą trójkę. Skrzynia zaczęła chodzić dużo ciężej ale mimo to biegi mogę wrzucać, no może poza wstecznym. Przy próbie wrzucenia wstecznego słychać charakterystyczny zgrzyt tak jakbym próbował wrzucić bieg bez sprzęgła. Da się wrzucić wsteczny ale trzeba zrobić to energicznie.
Myślicie, że może być konieczna wymiana całego sprzęgła czy jest szansa, że padła jakaś pierdoła?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3638
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Na początek zajrzyj z przodu spod zderzaka tam gdzie skrzynia biegów gdzieś w połowie wysokości do skrzyni wchodzi taka czarna kostka a do niej podłączony jest przewód hydro. Zobacz czy nie leci po skrzyni płyn. Ta szybko złączka lubi się wyrobić. Od razu jak bedziesz zagladac pod samochod zobacz czy plyn nie leci z podzialu skrzynia silnik. Podobnie jest z pompa ale nie wiem jak się dobrać do niej bez rozbierania. Ale jak pierwsze dwa stwierdzisz to pewnie będziesz wiedział. Objawy które opisujesz to najprawdopodobniej zapowietrzone sprzęgło. I jest szansa że obędzie się bez zwalania skrzyni.
Nie męcz jej i zajrzyj jak najszybciej. Złączke do skrzyni mam w dobrym stanie jbc.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
rafiki09

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2019, 7:49
Imię: Rafał
Auto: astra h
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: rafiki09 »

Ok, dzięki za szybką reakcję. Nie mam co prawda dostępu do kanału ale wczołgam się pod samochód i rzucę okiem. Może znajdę to o czym piszesz.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3638
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Nie trzeba się wczolgiwać i nie potrzebny kanał. Wszystko załatwisz telefonem zaglądając spod zderzaka z kolan.
Możesz wjechać lewym kołem na krawężnik będzie więcej miejsca.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3638
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

rafiki09 pisze:
26 wrz 2019, 8:32
Ok, dzięki za szybką reakcję. Nie mam co prawda dostępu do kanału ale wczołgam się pod samochód i rzucę okiem. Może znajdę to o czym piszesz.
Kolego, jak szukasz pomocy na forum to wracaj z informacjami, bo to lekceważący stosunek do reszty lepszych lub gorszych ale zawsze darmowych pomocników
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ODPOWIEDZ