Astra H stukanie w klimatyzacji oraz niedziałające lewe drzwi pasażera.

Awatar użytkownika
kraszka

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2023, 13:40
Imię: Kacper
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2012
Województwo: wielkopolskie

Astra H stukanie w klimatyzacji oraz niedziałające lewe drzwi pasażera.

#1

Nieprzeczytany post autor: kraszka »

Witam
Posiadam następujące problemy z moją Astrą H 5D 1,6benz 116koni 2012r..
Po włączeniu nawiewów słychać jakby coś gdzieś stukało w wiatraczku, mam pytanie jak się dostać do wiatraku żeby sprawdzić czy jakieś śmieci tam nie zalegają?
Oraz drugi problem, ostatnio przestały mi działać centralny zamek w tylnych lewych drzwiach. Rozebrałem tak zwaną trąbę słonia, okazało się że poprzedni właściciel lutował już tam przewody, żaden z nich nie był przerwany miały jedynie poprzecierane izolacje, zakleiłem je taśmą izolacyjną. Czy ktoś z was ma rozpiskę który przewód jest od czego? Chciałbym wyciąć przewody od centralnego i zamontować nowe, nie chce ruszać innych elementów bo czujnik czy głośnik działa bez zarzutu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Odkręcasz schowek i masz dojście do wentylatora. W necie są poradniki wideo.
Można dokupić cały zestaw naprawczy z nową wiązką i wtyczką do słupka. Są na alledrogo. Można też się samemu bawić w przepinanie, ale w gumie nie polecam tego łączyć, bo znów się połamie.
Rozpiskę od biedy możesz znaleźć tu: [External Link Removed for Guests] tylko po VIN chyba płatne. Ale spokojnie wystarczy model, rocznik. Co prawda tam jest maks 2010, ale ważne że polift. A z angielskiego bez problemu translatorem google ogarniesz.
Ewentualnie przeszukaj forum, bo wydaje mi się, że ten dość powszechny problem został już opisany na wiele sposobów. Wiązki też tam na bank były. Problem dotyka podejrzewam 99% Astry H z każdego rocznika. Ciekawe czemu zawsze tylne lewe drzwi? U mnie też naprawa zaczyna już szwankować, bo lampka raz się załącza a czasem nie. Zależy jak bardzo drzwi otworzę.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

U mnie to samo już od ponad roku - wiązka daje o sobie znać. Jak na razie to tylko podczas otwierania/zamykania okna, które już nie otwieram bo boję się, że któregoś dnia je nie zamknę. Przyjdzie wiosna to muszę to też ogarnąć: [External Link Removed for Guests] -nawet nie myślałem, że to aż tyle może kosztować. Pozdrawiam.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Ooo. Gotowy kit.
Elegancko.
Cena? Duzo, niedużo. Gotowa wtyczka, kable, złączki, sam pomysł wykonania tego. Imho...cena bdb. Komentarze też. Nie ma co dywagować dalej, a jak potrzeba to zamawiać.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Może ,,dziwne" porównanie ale jak parę przewodzików z małą kosteczką/wtykiem za 140 zł. ma się np. do lampy roboczej z homologacją za 59 zł ??? [External Link Removed for Guests] Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
olekmat15

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2021, 18:57
Imię: Aleksander
Auto: Astra H
Silnik: z18xer
Rocznik: 2009
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: olekmat15 »

Co do lewych drzwi też już mam problem a wiązka nowa i to jest najgorsze ale prawdopodobnie to problem po stronie zamka albo co jest najbardziej prawdopodobne to woda zalała mi styki i kable po gniły od środka.
Masz tu zdjęcie z opisem wtyczki.
I tak nie musisz wszystkich przewodów wstawiać w przypadku jak masz tak jak ja czyli nie posiadasz elektrycznych szyb to wystarczy przewód numer
2,16,17,3,4,6
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ