Zmienne fazy rozrządu z18xer

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1070
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

Zmienne fazy rozrządu z18xer

#1

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Witam Panowie.. Piszę z zapytaniem do was bo mam autko astra h 1.8 1z18xer 140km.. Oddałem auto do mechanika bo miałem wyciek delikatny spod pompy leju, mechanik wymienił uszczelkę obudowy pompy wyciek skasował natomiast aby wymienić tą uszczelkę musiał rozpiąć rozrząd.. i tutaj zaczyna się problem bo rozrząd założył stary ponieważ wymieniany był w zeszłym roku... Po odebraniu auta zauwazyłem błąd zapamiętany i jak go odczytałem P011 coś tam związany z zmienne fazy rorządu prawdopodobnie koła... Nie ukrywam bo koła zmieniane były 110kkm temu, ale żadnych problemów nie było z moca czy klekotem bądz błedami jedynie klekotał po odpaleniu 2-3sek... Wracając do tematu odebrałem to auto odczytałem błąd no to mówie sobie skasuje pewnie jak ustawiał rorząd to dlatego wyskoczył... Auto odebrałem wczoraj zrobiłem do dnia dzisiejszego teraz 80km i jak jechałem autostradą przegoniłem go 150km/h auto się zagrzało chodziło i jak wjechałem do miasta nagle stracił moc ledwo jechał to miedzy czasie odpaliłem skaner i od razu wyskoczył ten sam błąd gdy odbierałem auto P011 związany z kołami... stanełem na przystanku na wolnych obrotach klekot jak diesiel check jeszcze nie swiecił ... zgasiłem pokasowałem błedy i wróciłem normalnie 25km bez problemu.... Co to może być czy koła już siadają? Jest opcja taka, że koła miały troche nalatane kkm mogłby mieć luzy i jak zakładał drugi raz pasek inaczej już były ponapine koła itd?? czy po prostu zbieg okolicznośći i siadaja koła? Wydaje mi się, że auto troche słabsze jest jak na 140km oraz na biegu jałowym troche tak jak by kuleje jak by był pod obciązeniem

ja37

V.I.P.
Posty: 6105
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Już spieszę - "a nie mówiłem"
Zamienił stryjek :P
Cóż szykuj konto.

A taka igła była......

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Trzeba kupić nowy rozrząd, koła i wymienić.
Na koniec skasować błąd.

No i powinno być ok.

Np
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1070
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Rozrząd mam nowy praktycznie co do kół sprawdzałem 800 zł za dwa firmy ina.. Tylko pytanie dlaczego akurat stało się to po odebraniu auta.. czytałem, że błąd p0011 może dotyczyć kilku rzeczy elektrozawory, olej, koła, czujnik wąłka rorządu. Taki błąd wyskoczył
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3685
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Tylko pytanie dlaczego akurat stało się to po odebraniu auta..
Bo jest to już stare auto w dodatku z dużym przebiegiem wiec całkiem normalne jest to ze jak się cos ruszy to moze już powodować problemy.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1070
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Mogłem zostawić ten wyciek, pocenie teraz tylko polecę w koszta ... Błąd chyba dotyczy wlotu koła ssącego albo elektrozaworu może na początek podmienię elektrozawory z wydechu na ssący zobaczę czy błędy się zmienia jeśli nie to elektrozawory raczej sprawne i zostaje koło no i olej wleje nowy

Dodano po 10 godzinach 11 minutach 1 sekundzie:
Odpaliłem przed chwilką auto to nie ma problemu pali na strzała, błedu nie ma, moc jest i chodzi cichutko jak zegarek... dzwoniłem do mechanika bo to znajomy i mówi zeby pojedzić a jak znów wyskoczy ten bład to zamienić pierw elektrozawory wydech na ssący i zobaczyć czy błąd znów wyskoczy i jaki sam juz nie wiem... niby mówi ze rorząd ustawiał na blokadach wydaje mi się ze jak by przeskoczył albo zle ustawił to odczułbym od razu

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

W sensie, że zawory zamienione są miejscami teraz?
Wspomniałeś o zamianie ich miejscami.
Przestawiony rozrząd dawałby znać o sobie cały czas.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2024, 12:21 przez analyzer65, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1070
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

No to chyba rorząd jednak dobrze ustawiony skoro dziś normalnie pali, chodzi i jezdzi.. jeszcze nie zmieniłem miejscami elektrozaworów bo jest niedziela jutro zamienię tak jak mówił ten mechanik i obserwować czy wyskoczy błąd a jak tak to jaki i wtedy wykluczy sie elektrozawory i zostaną koła

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Całkiem logicznie... zamień je.
Dużo roboty z zamianą ich? Może zrób to dziś, a jutro w drodze do pracy sprawdzisz.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1070
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

jedna srubka :) Problem taki ze autem dzis jezdziłem i od wczoraj i dzs zero błedów

ODPOWIEDZ