Astra H 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW Z16XEP szarpie

Wigo48

Astro-maniak
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2015, 16:57
Imię: Wiesław
Auto: Astra H Z 1,6 XEP Twinport 2005
Województwo: łódzkie
Pomocny: 7 razy

Re: Astra H 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW Z16XEP szarpie

#11

Nieprzeczytany post autor: Wigo48 »

Nic nie trzeba adoptować. Ja jeździłem kilka dni z odpiętą kostką od EGR i jeździł normalnie , tylko wyświetlał błąd.

gwynnbleid1

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2021, 6:38
Imię: Mateusz
Auto: Astra J (2016), Astra H (2005)
Silnik: B14NEL, Z16XEP
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: gwynnbleid1 »

Witam znowu

Udało mi się w końcu rozebrać całość i faktycznie, kanały EGR były całkiem zatkane (Patrz załączniki)
Wyczyściłem i wydaje mi się, że jest lepiej, ale auto nadal podszarpuje. Czy po wyczyszczeniu powinno być odrazu dobrze, czy musi minąć trochę czasu aż "oduczy" się starych nawyków ?

Świec jeszcze nie zmieniłem, pewnie dzisiaj to zrobię.
Po zdjęciu kolektora dmuchnąłem w zawór par paliwa, stawiał opór więc niby ok, ale może tutaj jest jeszcze problem ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zetaprobe

Rekrut
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2015, 19:48
Imię: Andrzej
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: zetaprobe »

Cześć, ja też "wydłubywałem" nagar z kanalików kilka lat temu. Po złożeniu silnika do kupy, pamiętam że zaczął od razu równo przyspieszać bez szarpania. Zmień świece i zobacz czy pomoże - akurat w naszych silnikach świece nie są drugie :)

Szarpanie może być też spowodowane zabrudzoną przepustnicy, ja swoją płukałem sprayem do czyszczenia EGR i też wypłynęło dużo osadów.

gwynnbleid1

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2021, 6:38
Imię: Mateusz
Auto: Astra J (2016), Astra H (2005)
Silnik: B14NEL, Z16XEP
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: gwynnbleid1 »

zetaprobe pisze:
20 mar 2024, 16:18
Cześć, ja też "wydłubywałem" nagar z kanalików kilka lat temu. Po złożeniu silnika do kupy, pamiętam że zaczął od razu równo przyspieszać bez szarpania. Zmień świece i zobacz czy pomoże - akurat w naszych silnikach świece nie są drugie :)

Szarpanie może być też spowodowane zabrudzoną przepustnicy, ja swoją płukałem sprayem do czyszczenia EGR i też wypłynęło dużo osadów.
Przepustnicę, a w zasadzie ruszającą się łopatkę potraktowałem środkiem czyszczącym więc to raczej nie to.
Świece zmienię jak tylko silnik ostygnie.

ODPOWIEDZ