Spalanie Z18XE

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

Re: Spalanie Z18XE

#11

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Mnie nie interesują opisy tylko numery błędów. TIS po opisie mi nic nie wyświetli.
Ale skoro to tylko od czasu do czasu błąd kata, to przy małych przebiegach dziennych jest możliwy. Trzeba go czasem przegonić po trasie, żeby temperaturki nabrał.
Też bez wykresu pracy sondy ciężko coś wnioskować. Może plecionka już przegnita i łapie lewe powietrze, stąd błędy tego typu.

Awatar użytkownika
Feldark

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2022, 11:45
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: świętokrzyskie

#12

Nieprzeczytany post autor: Feldark »

Kod jest taki: P0420-5A Wydajność systemu katalitycznego poniżej wymaganej wartości (bariera 1)

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Wydaje mi się, że to nie bedzie sonda. Sonda generalnie nie psuje się tak że odpowiada żwawiej, tylko przeważnie zostaje w tyle.
tu błąd wskazuje Ci na zbyt mały offset sondy 1 do 2 i sterownik zgłasza zbyt niską wydajność katalizatora. Nie masz przypadkiem wywalonej sondy i tulejki w wydechu? Jeżeli nie, to może Cię czekać wymiana katalizatora lub montaż tej właśnie tulejki.

Na początek zajrzyj pod samochód czy nie ma przedmuchu pod kołnierzem montażowym rury do katalizatora, generalnie czy nie widać gdzieś czarnego przed drugą sondą.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
Feldark

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2022, 11:45
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: świętokrzyskie

#14

Nieprzeczytany post autor: Feldark »

Tulejka jako emulator sondy? Nie mam nic takiego, wszystkie sondy są na swoim miejscu tak jak fabryka przykazała

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Tak jak wspominałem wcześniej. Obejrzeć trzeba pod autem połączenie katalizator - rura, plecionkę, sonda raczej jest, bo wywala błąd a tulejka emulatora raczej wątpię by była. LPG nie ma to po co wstawiać tulejkę. Z katem to raczej bym obstawiał niskie przebiegi dzienne. Moja żona jak mi zamula na placu, ucząc się jeździć, to też potrafi błąd kata wywalić. Jak ja jeżdżę, to nigdy się to nie zdarza. Przyjdzie wiosna lato, pewnie znikną i błędy. U mnie po prawie 20 latach plecionka u góry nie istniała, widać było harmonijkę prawie na wierzchu. Ale nie było żadnej sadzy. Wymiana całej rury a wspawanie samej plecionki wychodziło podobnie, a i tak sondę chciałem wymienić, więc poszła nowa rura. Aczkolwiek mechanikom udało się ją wykręcić do wglądu. Po kilku miesiącach testów stwierdzam, że naprawa była skuteczna.
No jest jeszcze możliwość, że ktoś sobie kata wytłukł, wstawił strumienicę a na 2 sondę dał emulator. Ale to będzie widać i słychać.

Awatar użytkownika
Feldark

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2022, 11:45
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: świętokrzyskie

#16

Nieprzeczytany post autor: Feldark »

Ten łącznik elastyczny wydechu był zmieniany 4 lata temu na nowy, wydech jest szczelny

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5088
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

A sprawdziłeś to teraz ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Feldark

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2022, 11:45
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: świętokrzyskie

#18

Nieprzeczytany post autor: Feldark »

Sprawdzałem w sierpniu przy wymianie oleju :P
Sprawdzę niebawem

ODPOWIEDZ