Astra H 1.7 - nie odpala, wszystko zawodzi

Awatar użytkownika
LSP

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2024, 17:25
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Województwo: mazowieckie

Astra H 1.7 - nie odpala, wszystko zawodzi

#1

Nieprzeczytany post autor: LSP »

Panowie, ew Panie...
Jeszcze raz wrzucam posta z pytaniem. Bo auto dalej nie odpala :(
Mowa o 1.7 CDTI 110KM silnik: Z17DTJ

Autko zdechło już dawno, ale teraz się za nie zabrałem.
Uszkodzone były sterowniki/zaworki podciśnienia od klap wirowych i gruchy/EGR. Wymienione.
Wyczyszczony EGR i klapa gaszaca.

Auto zaczęło wtedy jeździć, turbina pracuje jak należy. Wszystko było ok, póki się nie rozgrzał. Zdechł, na szczęście pod domem i już nie odpalił.

Miał raz moment że załapał, ale nie chciał wkręcić się na obroty, ale nie zgasł sam.

Wymieniłem filtr paliwa na taki z passata, bo gdy założyłem gruszkę z zaworem zwrotnym i chciałem odpompować paliwa, okazało się że jest pęknięcie na obudowie filtra.

Układ odpowietrzony. Odkręcając/luzując srubunki przy wytryskach, wylatuje już tylko paliwo bez bąbli powietrza czy syczenia. Paliwo przelewa się, tzn wraca wężykiem u góry.
Ale nadal nie pali :/

Wczoraj początkowo dosłownie słychać było tylko "suche" kręcenie rozrusznikiem, po jakimś czasie jak by lekko zalapywal, ale nie zapalił, tylko zdechł Aku.

Dziś przed włożeniem naładowanego Aku, wyciągnąłem i przeczyscilem styki pod skrzynka z bezpiecznikami pod maską.

Aku włożony, kręcę i jak by chciał złapać ale nie może.

Zaczynam rozkładać ręce :(

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 159
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

A szczelny układ paliwowy, nie zasysa gdzieś lewego powietrza??, jak miałem gówniany filtr paliwa to też nie chciała palić, dopiero na oryginalnym tym papierowym bez problemów, nie zasysa Ci tam powietrza gdzieś przez korpus filtra? , uszczelkę?, Cudów w dieslu nie ma. Paliwo-kompresja- dobre aku i jazda..... A świece żarowe nie grzeją?, zimno jest, może Ci moduł padł od wczesnego podgrzewania świec albo świeca na 1-wszym garku.??

ODPOWIEDZ