Jak odpalają wam 1,9CDTi?

kubik_cdti

Astro-maniak
Posty: 395
Rejestracja: 24 lis 2007, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Jak odpalają wam 1,9CDTi?

#1

Nieprzeczytany post autor: kubik_cdti »

Witam,
mam takie pytanie.Jak odpalają wam wasze 1,9CDTi.Czy od tzw. kopa,czy robi te 2-3 obroty.Bo u mnie właśnie tak odpala od nowości czy zimny czy ciepły,temperatura też bez znaczenia i się zastanawiam,czy aby napewno,wszystko ok.
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

Bixenony tańczą tańczą tańczą tańczą tańczą tańcza tańczą tańczą Bixenony

Ralphj

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2007, 22:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Ralphj »

Jak to w dieslu - u mnie tez chwilke kreci
[External Link Removed for Guests]

kubik_cdti

Astro-maniak
Posty: 395
Rejestracja: 24 lis 2007, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kubik_cdti »

Bo tak mnie to zastanawia bo znajomemu w Multivanie T4 TDi,który ma 200tys.odpala właśnie od kopa :shock: ,ale tak widocznie już musi być.Pozdr.
[External Link Removed for Guests]

Bixenony tańczą tańczą tańczą tańczą tańczą tańcza tańczą tańczą Bixenony

djbob

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 18 lut 2008, 9:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dąbrowa Gónicza
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: djbob »

W 1.7 CDTI jest tak samo. Trzeba chwilę przytrzymać kluczyk zanim odpali
W poprzednim dieslu - Leonie 1.9 TDI silnik odpalał od tzw kopa tutaj niestety troche dluzej to trwa

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: joseph »

To normalne że diesel z układem common tail np 1.9 cdti potrzebuje kilku/nastu obrotów rozrusznikiem zanim zapali ponieważ pompa wysokiego ciśnienia musi wytworzyć wymagane ciśnienie paliwa w szynie CR, można sprawdzić to empirycznie - po jeździe gdy zgasimy silnik i odpalamy po chwili, diesel z CR pali prawie na dotyk ale po dłuższym postoju np 24h potrzebuje więcej czasu, diesle z silnikami VW z systemem pompowtryskiwaczy palą zawsze na dotyk /o ile są sprawne/ ponieważ pompowtryskiwacz już tak ma z racji swojej budowy że generuje odpowiednie ciśnienie od pierwszego obrotu wału rozrządu. Nie biorę pod uwagę temperatur ujemnych gdy jeszcze trzeba rozgrzać paliwo świecami żarowymi.
[External Link Removed for Guests]

shaqal

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 05 lut 2008, 20:41
Imię: Łukasz
Auto: xxx
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: shaqal »

joseph pisze:diesle z silnikami VW z systemem pompowtryskiwaczy palą zawsze na dotyk /o ile są sprawne/ ponieważ pompowtryskiwacz już tak ma z racji swojej budowy że generuje odpowiednie ciśnienie od pierwszego obrotu wału rozrządu. Nie biorę pod uwagę temperatur ujemnych gdy jeszcze trzeba rozgrzać paliwo świecami żarowymi.
Jak testowałem nowe A6 2.0 TDI odpalanie wyglądało tak: wkładamy kluczyk, przekręcam iii nic, dopiero po chwili jak świece i cała reszta będzie gotowa to silnik zapali, to tak na marginesie jako ciekawostka.

Nowe VW/Audi bazują już na CR, więc z nszymi oplami byliśmy z przodu ;)

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: joseph »

tu chodzi o coś innego - ile razy trzeba obrócić wałem korbowym aby wtrysnąć dość paliwa by nastąpił zapłon mieszanki..w silnikach VW wystarczy dużo mniej,

ten nowy CR ma za mało mocy jak dla mnie , a z astrami jesteśmy nieco do tyłu bo nowy CR VW ma najnowszą generację boscha co prawda z DPF ale z większym o 25% cisnieniem wtrysku,


PS w astrze cdti ikona świec żarowych dla roczników 2004-2005 nie działa /świece działają ale lampka się nie zaświeci/
[External Link Removed for Guests]

johnny125

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gostyń Wlkp.
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: johnny125 »

Z tego co się orientuję VW ostrożnie wchodzi z CR. Najpierw montowali je w większych jednostkach typu 3l, a teraz zeszli do 2.0 140KM, ale 1.9 z tego co wiem to dalej są pompowtryskiwacze.
Swoją drogą jak już gdzieś wcześniej pisałem 1.9TDI z pompowtryskami i 105KM to wcale nie taka głupia maszyna - lekko wygrywa z seryjną Astra 1.7 100KM.
Tylko, że kulturą pracy odstaje na maksa :)
Była: Astra H 1.7 cdti 100@130HP+Intercooler 1.9cdti.
Jest: BMW 118d

solo

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2007, 12:22
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra H Caravan
Silnik: 1700 CDTI
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: solo »

joseph

PS w astrze cdti ikona świec żarowych dla roczników 2004-2005 nie działa /świece działają ale lampka się nie zaświeci/


Lampka zapala się na sekunde ( ok 2sek) W ciepłe dni zjawisko to nie występuje
[External Link Removed for Guests]
100 konny krążownik szos :)

ODPOWIEDZ