Gdzie i co tankujecie w dieslach?

shifter_

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 28 sie 2008, 15:09
Imię: shifter_
Auto: brak
Województwo: pomorskie

#31

Nieprzeczytany post autor: shifter_ »

a dodam ze ibiza tez byla tankowana tylko na lotosie ;)

matys

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: matys »

shifter_ pisze:a dodam ze ibiza tez byla tankowana tylko na lotosie ;)
no to nic tylko sie cieszyc ze w gdansku macie dobre paliwko na lotosie :D

the_majkel

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:30
Imię: Karol
Auto: Astra III
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: the_majkel »

Po moich małych testach staram się tankować już tylko na bp :)

eXstra

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 29 sie 2008, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: eXstra »

ja astrą jestem w fazie testów... tankuje na roznych stacjach - dzisiaj tankowałem Power Gas na Shellu no i V Power'ke bo chciałem zwykłą ale dziadek przy dystrybutorze powiedział mi żebym nie tankował tamtej... spalanie gazu troche lepiej wyszlo mi na Shellu niz na Lotosie - z tym ze na lotosie chyba byl bardziej żwawy... Benzyne chyba jednak bede tankowal na innej stacji niz Shell :-) bo np na Bp nie ma rozgraniczen na lepszą i gorszą 95 :-) Gaz 2,28zł a Pb 4,48zł

[ Dodano: 2008-10-04, 12:28 ]
ale jaja, sory, nie widzialem "w dieslach" tylko spojrzalem na "Co tankuje" hehe :P

dredi

Astro-maniak
Posty: 97
Rejestracja: 14 lip 2008, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: dredi »

Witam, zalałem przed trasą na Neste, weszło 38 litrów z ułamkiem,a komp przed zalaniem pokazywał zasięg 99 km i średnie spalanie 7,4 l/100km ( typowe miasto). Nie wiem na ile ten komp przelicza zbiornik (46 litrów ?), ale wychodzi na to że zostawia jeszcze rezerwę dla rezerwy. Czyli zatankowałem i pojechałem w trasę zrobiłem 230 km, komp pokazał średnie spalanie 5 l/100km, czyli wypaliłem 11,5 litra paliwa. Chciałem zweryfikować obliczenia kompa i zajechałem na tę samą stacje , pod ten sam dystrybutor i weszło 13 litrów. Jakie wnioski - albo komp zaniża spalanie, o co go nie posądzam, albo na Neste mają podrasowane dystrybutory ( dotankowywałem w niedziele). I jeszcze jedna kwestia, na paliwie z Neste ( co rawda nie wiem skąd biorą, być może Lotos), moc jest okej, samochód jedzie jak ja chcę, nie ma problemów z przyspieszaniem, ale....., dwa razy na trasie zdarzyło mi się wyprzedzać na prędkości ok. 130 km pod spore wzniesienia i w tych dwóch przypadkach zapalił mi się kluczyk. Poczułem minimalny spadek mocy, po jakiś 10 sekundach kontrolka gasła. Rozpędzałem auto potem nawet i do 140 km/h na prostych odcinkach i kontrolka się już nie pojawiała mimo większej prędkości. Nie wiem o co tu chodzi, zagadkowy temat. Musze podjechać do kolesia ma KTS-a, zobaczymy może coś w pamięci będzie. Nie wiem czy to kwestia paliwa, wyższego chwilowego zapotrzebowania
( ale na mieście chwilowe zużycia są jeszcze większe np. przy ruszaniu ze skrzyżowania) , czy jeszcze czegoś innego. Jak to u was jest z tymi wskazaniami kompa w stosunku do spalania liczonego tradycyjnie? A z tą kontrolka, czy mieliście już podobne historie?

jurop3

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 01 wrz 2008, 12:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bedzin
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: jurop3 »

własnie ja mam podobny problem, jak samochód wejdzie na wyzsze obroty to czasami włączy sie kontrolka kluczyka i czuc minimalnuy spadek mocy. jednak aby kontrolka zgasła musze wyłączyc silnik i zapalic ponownie ( kolega który ma vectre 2,2 dti ma to samo)
poczatkowo myslałem ze to moze turbina pada ale przypuszczam ze to paliwo badz przepływomierz powietrza

dredi

Astro-maniak
Posty: 97
Rejestracja: 14 lip 2008, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: dredi »

Zczytałem błędy P0500 "czujnik prędkości jazdy błędy" i P0002 "usterka nieznana". Postawiłem też auto na przegląd, pierwszy raz po zakupie asterki i jak wiadomo w filtr paliwa zajrzeć się nie da, ale za to powiem wam, że filtr powietrza to był taki zasyfiony, że masakra. Ktoś na forum pisał, w innym wątku chyba, że wg książki serwisowej powinno się go wymieniać co 25 tysia. Wierzcie mi to głupi pomysł, czekać aż tak długo. Mój miał przejechane z tego co wyczytałem z książki serwisowej 12 tysia i był zmasakrowany. A co do błędów to nie mam pojęcia co mogą oznaczać, skasowaliśmy je i zobaczymy, przy następnej szybszej przejażdżce czy powrócą.

borass

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: borass »

Maz mojej kolezanki pracuje na rozlewni paliw na Slasku, WSZYSTKIE stacje poza SHELLem biora z jednej cysterny, z jednego wagonu. Tylko Shell V-Power jest w innych cysternach, czy jest lepszy, nie wiem, wlasnie jestem w trakcie testowania. W trybie w ktorym ja jezdze, mieszany-codziennie 80 km 50/50 miasto/trasa, mam spalanie 5,7. Silnik: Diesel 2.0 DTI, 101KM.
Teraz zalałem zwykłego diesla na Shellu, i zobacze czy jest jakas roznica.

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: joseph »

jak dotąd tesco górczewska rulez, wyrosłem z bajek o dieslu z Shell`a czy BP,
testowałem i stwierdziłem że to tylko poprawia samopoczucie a wóz pali tyle samo i tak samo dymi, równie dobrze można wierzyć w magnetyzery, ulepszacze oleju, strumiennice etc.
[External Link Removed for Guests]

góral

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 03 lis 2008, 20:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: góral »

no i podkreślić trzeba , że wszystkie sieci kupują paliwa w Rafinerii Gdańskiej i Płockiej
podjeżdza cysterna z napisem Statoil - tankują
podjezdza cysterna z napisem Neste - dostaje dokładnie to samo paliwo z tego samego zaworu :mrgreen:

należy wystrzegać się tylko wszelkixh stacji typu : u Marka, u Zdzicha , Paliwex
bo tam zazwyczaj odbywa się proceder chszczenia paliwa

ja tankuje zawsze na jedenej stacji NESTE i zawsze płace kartą - jak coś się stanie to będzie wiadomo do kogo pretensje :lol:

ODPOWIEDZ