Wymiana rozrządu w Z19DT

jarusgoral

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Wymiana rozrządu w Z19DT

#1

Nieprzeczytany post autor: jarusgoral »

Witam szanownych forumowiczów
W sprawie wymiany rozrządu na tym forum napisano wiele, praktycznie opinii co do przebiegu, kiedy nalezy zmienić jest tak wiele ile szanownych uzytkowników. Moja Astra dobija do 103 tyś km i z tego co wiem nie było wymiany rozrządu, więc pora szybko zacząć myśleć o tym. I tutaj mój problem co wymienić, w servisie najchętniej wymienili by pół silnika, stąd moje pytanie czy warto z takim przebiegiem zmieniać pompe wody, czy tylko sam rozrząd, a może przy okazji coś jeszcze?. Autko ma służyć kilka lat więc zamierzam włozyć oryginalne cześci i tutaj drugie pytanie ile śrenio może kosztować koszt robocizny w ASO, z tego co sprawdzałem w kilku rozpiętośc takiej usługi jest bardzo znaczna.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2009, 19:18 przez jarusgoral, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fidykg

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 wrz 2008, 14:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: fidykg »

Mam Astrę III 1,9 CDTI o mocy 150 KM. W serwisie powidziano mi że wymianie podlega pasek i dwie rolki. W tej wersji silnika nie trzeba wymieniać pompy wody bo nie jest napędzana z paska rozrządu.
Za wymianę kompletnego rozrządu w serwisie zapłaciłem 1004 zł.

jarusgoral

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: jarusgoral »

Dzięki za odpowiedz, co prawda mój silnik ma tylko 120KM ale myślę że z pompą jest podobnie. Po jakim przebiegu wymieniałes pasek i rolki?

baran

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: baran »

ja tez mam 1.9 (150hp) i wymiana jest przy 150.000 a w 1.9 ( 120 hp) rowniez przy 150.000 ( ksiazka serwisowa )

shifter_

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 28 sie 2008, 15:09
Imię: shifter_
Auto: brak
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: shifter_ »

podepne sie tutaj... ja mam Z17DTH, czyli 1.7 101 KM, bylem w dwoch ASO w Gdansku, powiedzieli ze na 150 tys ale zalecaja tak na 120tys, dla swietego spokoju, dzwonilem jeszcze do ASO w Warszawie i w Poznaniu, wszyscy zgodnie twierdza, ze na 150 tys, a ksiazka (niemiecka) mowi ze na 100 tys nalezy wymienic rozrzad... i kogo tu sluchac? ;/

jarusgoral

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: jarusgoral »

Niestety moja ksiazka serwisowa jest w języku niemieckim. Jesli przyjąc iż "Zahnriemen und Spannrolle ersetzen (Zahnriementabelle beachten) " znaczy wymiane paska z rolkami zgadza się jest "alle 150.000km. Niestety nie znam niemieckiego i trudno znalesc w tych słownikach do których mam dostęp tłumaczenie tego słowa. Idąc dalej w temacie Serviceplanu przy przebiegu 80.000 km trzeba wymienić " Getriebeolweschel" natomiast po 120.000 "Keilrippenriemenweschsel". Natomiast co dwa lata wymianie podlega ( z tego co rozszyfrowałem) baterie kluczyka, płyn hamulcowy, zawartość apteczki pierwszej pomocy oraz kontrola karoserii. Jeśli jestem w błędzie prosze o opinie.

sebisebi

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 14 lis 2007, 12:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: sebisebi »

Jeżeli chodzi Z17DTH to faktycznie książka niemiecka mówi o wymianie paska rozrządu po 100.000 km. Jeśli porównywać z informacjami z polskich serwisów to dla mnie bardziej wiarygodna jest książka niemiecka. I w związku z tym ja bezwzględnie wymieniam pasek jak będę miał właśnie 100.000 km. I radzę każdemu zrobić podobnie.

marek 2533

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2008, 20:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marek 2533 »

Ja wymienałem przy 100000 km. Panowie, koszt pompy wody to ok 100 zł a ma się wtedy święty spokój. A pompa wody napędzana jest wierzchem paska to ryzyko zawsze jest.

kubik_cdti

Astro-maniak
Posty: 395
Rejestracja: 24 lis 2007, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kubik_cdti »

Różne są szkoły.Ja wymieniam rozrząd zawsze co 60-75tys.(Raz się zapomniałem i zamiast po 100tys.wymieniano po 160tys.km,ale to silnik mitsu był)i mam spokój.
[External Link Removed for Guests]

Bixenony tańczą tańczą tańczą tańczą tańczą tańcza tańczą tańczą Bixenony

shifter_

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 28 sie 2008, 15:09
Imię: shifter_
Auto: brak
Województwo: pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: shifter_ »

a ten Z17DTH to jest silnik OPLA czy jakis inny? moze ISUZU? ale chyba nie?

ODPOWIEDZ