Dziwne buczenie po przekroczeniu 3tys obrotow astra H 1.9cdt

Awatar użytkownika
pawelszlazak

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2008, 15:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Dziwne buczenie po przekroczeniu 3tys obrotow astra H 1.9cdt

#1

Nieprzeczytany post autor: pawelszlazak »

Witam.
Kupiłem astre H rok prod. 2006 kombi z silnikiem 1.9cdti 100km. Od pewnego czasu pojawilo się dziwne bczenie po przekroczeniu ok 3tys obrotów. Buczenie slychac kiedy na luzie podkrecam silnik na wysokie obroty i po przekroczeniu magicznych 3tys pojawia sie buczenie cos w rodzaju jakiegos lozyska. Buczenie silniej slychac w kabinie od strony silnika jest prawie nieslyszalne. Przy wiekszym obciazeniu podczas jazdy np z wlaczona klimatyzacja jesli mocno wcisne pedal gazu pojawia sie juz od ok 2.7tys obrotow. Bylem w kilku Aso panowie w jednym stwierdzili ze moze to byc kolo dwumasowe. W innych serwisach chcieli rozbierac auto poniewaz nie wiedzieli co to. Mial ktos kiedys takie dziwne objawy , ze mechanicy nie bardzo potrafia zdiagnozowac usterke Prosze o pomoc

Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

Tez wydaje mi sie ze moze to byc poczatek konca dwumasowki. Proponowalbym "pogazowac" na postoju na wcisnietym sprzegle - jezeli efekt zaniknie to wine ponosi kolo dwumasowe lub lozysko w skrzyni biegow na pierwszym walku (co idzie do sprzegla). Jezeli bedzie dalej to trzeba przegladnac ukl. wydechowy.

kubik_cdti

Astro-maniak
Posty: 395
Rejestracja: 24 lis 2007, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kubik_cdti »

Objawy jak dwumas,ale nie ten zakres.
Dwumas objawia się szczególnie jak np. przy 1800-1900obr.dasz w palnik wtedy buczy.
Zacząłbym od sprawdzenia poduszek pod motorem i skrzynią,bo u mnie występowało takie coś,tylko przy przebiegu 20tys.km co wykluczyło koło.
Pozdr.
[External Link Removed for Guests]

Bixenony tańczą tańczą tańczą tańczą tańczą tańcza tańczą tańczą Bixenony

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

na wolnych obrotach też występuje ten dźwięk? jeśli tak to czy zmienia się po wciśnięciu sprzęgła??

Awatar użytkownika
pawelszlazak

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2008, 15:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pawelszlazak »

taki sam dzwiek wystepuje przy wyłączonym i załączonym sprzęgle. jesli ma to znaczenie to dodam , że miesiąc temu w serwisie wymienili mi zawor EGR.

[ Dodano: 2008-11-11, 18:52 ]
dzwiek wystepuje dopiero po przekroczeniu 3tys obrotów na biegu jałowym.

ODPOWIEDZ