Dziwna objawa zimnego silnika

Bartosz1978

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 23 lis 2008, 17:14
Imię: Bartosz
Auto: Opel Astra Opel Corsa Toyota Yaris
Silnik: 1.9cdti 1.2 1.0 vvti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontakt:

Dziwna objawa zimnego silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Bartosz1978 »

Na wstępie chciałbym się przywitać jestem tu nowym użytkownikiem. Zawsze byłem posiadaczem Opli z silnikiem benzynowym, a teraz mam astrę H 1.9 CDTI 74kw(100km). Chciałbym dowiedzieć się czy jest to normalna praca zimnego silnika diesla. Rano po odpaleniu jakby spod silnika słychać rytmiczne specyficzne puffanie-stukanie. Po ruszeniu objawa ustaje a na biegu jałowym słychać to przez ok 1-2 minuty. Pozdrawiam Bartosz1978

Usunięty użytkownik 5143

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

Kolego poczytaj sobie ten temat, może to ten sam problem -> KLIK

posnanss

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 mar 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: posnanss »

Diesle po odpaleniu, nawet te najnowsze, nie pracują tak "kulturalnie" jak benzyniaki. Mam aśkie 1.9 i przy zimniejszych okresach po odpaleniu słychać głośniej silnik. U mnie określiłbym ten dźwiek jak "cykanie". Ale chyba nie o nazwanie dźwięku chodzi, ale o to, że silnik pracuje głośniej póki się "trochę" nie rozgrzeje. I trwa to jakieś 2-3 minut. Pamiętaj by silnika po odpaleniu nie obciążać tj. jechać delikatnie i spokojnie. Po ok 10-15 minut silnik osiągnie temp ok 86 st. czyli "najoptymalniejszą".
Ale mam tez vento 1,9 wolnossącego. Tego jak teraz odpaliłem to jak ciągnik. Aśka w porównaniu z nim to cisza na morzu :)

pozdrawiam

Bartosz1978

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 23 lis 2008, 17:14
Imię: Bartosz
Auto: Opel Astra Opel Corsa Toyota Yaris
Silnik: 1.9cdti 1.2 1.0 vvti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Bartosz1978 »

Dzięki za pomoc. :) Chciałbym dodać że ten dźwięk wydobywa się jakby z okolic wale korbowego miski olejowej ale nie jestem pewien i słychać go tylko jak jest zamknięta maska. Zauważyłem że czasami kontrolka ciśnienia oleju gaśnie z kilku sekundowym opóźnieniem max do 5 sekund. Mam kolegę który pracuje w serwisie opla i on mi mówił ze jak się nie zapalają kontrolki silnika podczas tej objawy to jest ok! A kontrolka ciśnienia oleju to one tak mają.
pozdrawiam

pompej

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pompej »

Bartosz1978 pisze:1.9 CDTI 74kw(100km)
Jest w ogóle taki silnik?

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jest taki silnik - Z19DTL. Jest to silnik 8v, tak jak Z19DT - 120KM.

ODPOWIEDZ